До Август време не остана - малките бебоци скоро ще се гушкат с мама!-2018

  • 50 276
  • 746
# 435
Момичета здравейте, аз съм с юлски термин, но ви чета и вас редовно. Понеже видях, че пишете за гърдите. Моите също не са мръднали изобщо. Нося си същите сутиени, както преди бременността. Първа бременност ми е и се притеснявам, това дали има отношение към способността да се кърми?
Виж целия пост
# 436
Момичета здравейте, аз съм с юлски термин, но ви чета и вас редовно. Понеже видях, че пишете за гърдите. Моите също не са мръднали изобщо. Нося си същите сутиени, както преди бременността. Първа бременност ми е и се притеснявам, това дали има отношение към способността да се кърми?

Моите също не само че не са  мръднали , ами са като на 11 годишно девойче , но си текат доста. Не мисля че има връзка с това колко кърма ще имаме  , на някой жени им се уголемяват доста в последната седмица преди да родят  , някой си имат кърма и с неголеми гърди , има и такива размер F и пак нямат хич  ,  скоро ще разберем
Виж целия пост
# 437
Момичета здравейте, аз съм с юлски термин, но ви чета и вас редовно. Понеже видях, че пишете за гърдите. Моите също не са мръднали изобщо. Нося си същите сутиени, както преди бременността. Първа бременност ми е и се притеснявам, това дали има отношение към способността да се кърми?


Изобщо няма връзка, не се притеснявай. Това е структура на тялото просто.

Аз бях с огромни гърди първата Б и нямах никаква кърма, противно на всички очаквания, че като си едрогърда, имаш много кърма. Няма нищо общо, всичко се случва в мозъка.
Сега пак съм като баба Цоцолана, но нямам нито индикации за коластра, нито нищо, та пак съм подготвена психически за лошия вариант на празни гърди.
Виж целия пост
# 438
Ginger, и при мен е същото положение с пишкането заради ниското носене.

Лили, за времето и на мен това ми е проблема - мрачно и трябва да си стоя вкъщи като наказана Sad Още повече се депресирам. На всичкото отгоре разбрах, че ще спират топлата вода за 10 дни точно, когато трябва да раждам. Тегаво ще бъде, защото нямаме бойлер, само на ТЕЦ сме и сега мисля алтернативи.
Относно киселините една приятелка ми препоръча прясно мляко. Веднъж и аз получих и млякото наистина ми помогна. Опитай, ако искаш.
Моето бебоче също не е така активно, както преди, но мисля, че е достатъчно. Някъде четох, че е нормално като им стане по-тясно, да мърдат по-малко, защото няма накъде, но все пак е хубаво да се видиш с АГ - не е за пренебрегване нищо, което те притеснява.

ladybug383, не се отчайвай Heart Май всички ни удря депресията като наближи време, а и този мрак и дъжд навън е съсипващ, когато знаеш, че е лято. Помоли мъжа ти да ти помогне с чистенето и подреждането. И на мен с нищо не ми се занимава да си призная. Така ме мързи, а и имам чувството, че не знам какво точно още е нужно да се купува - едно такова хаотично ми е в главата. Даже миналата седмица имах да взимам едни пари от Еконт и вчера като минах покрай офиса им, се сетих за това и се зачудих взех ли си ги или не. Добре, че мъжа ми помни.

rozi4ka222, не се притеснявай. Моите също са си малки и тъкмо си изпълвам сутиените без подплънки. Гърдите се увеличават най-много като тръгне кърмата.
Виж целия пост
# 439
Здравейте, дами! На мен вече ми е толкова скучно да стоя у нас, че нямам търпение да идва следващият етап Simple Smile Някой от вас има ли домашен любимец? Ние имаме куче и всички ме плашат колко ще ми е трудно Simple Smile
Виж целия пост
# 440
Мамичкиии Simple Smile Аз като рожба на есента пък много обичам такова време. Сега ми е некомфортно само, защото трябва да се показвам сред хора, а нямам удобни дрехи и обувки. Засега плющя в локвите с туристическите ми обувки -те нали се купуват размер и половина по-големи по принцип - та сега са ми екстра.

Моите гърди в началото имаха бум и имам най-много снимки от тогава за цялата бременост Grinning Беше кратък момент на радост, чашките останаха същите, но обиколката е по-голяма. Но да - кърмата тръгва в момента щом излезе плацентата - така, че не се притеснявайте.
Да не се правя на супер позитивния човек - вчера съм плакала целия ден - защото лицето ми запончна да става кръгло, защото мъжът ми се подиграва (което не е така), защото приятелите ми вече не ме искат (което не е така), зщото е мръсно удома и няма никакво време, нямаме легло и какво ли още не....
Но няколко неща си мисля като изпадна - първо, че то детето си идва със своя наръч, със всичко което му е нужно и света сам си нарежда нещата, за да го посрещне. Ние по-скоро за нас правим всички тези удобства и екстри, за да сме спокойни Simple Smile И другото е - досега неродено бебе няма - каквото и да стане - ще излезе от там. Болката, страх, недоверие в себе си .... всичко е нормално. Но както каза лекторката вчера - на среща с любим човек се ходи с трепет, радост и любов - а когато тръгнем да раждаме- точно това предстои - срещата ни с любим човек Blue Heart
Мойто бебе хич не е активно през цялото време - чат пат усещам тук-там краче и го напипвам. Малко се шашкам и аз понякога -" аджеба развива ли се нормално туй дете?".... но познавам примери със същото положение и прекрасни деца на финала. Освен това, когато стане по-малко мястото - движенията намалявали Wink

Много се отнесох - извинете ме Simple Smile Поздрави!
Виж целия пост
# 441
Днес и на мен не ми е ден. От 3 дни дивачката се качи много нагоре. Над пъпа ми е. Съответно краката й са в ребрата ми. Имам чувството, че ако си отворя устата и ще се покаже някой крак. До сега хълца. Разнебити ме, в следствие ми се гади зверски.
За гърдите не се притеснявайте. Само 2% от жените не могат да кърмят. И това са жени с тежки хормонални проблеми. Имате ли желание, ще кърмите.
Чак тази бременност ми сълзят гърдите. Ужасно е, сърбят ме зърната зверски, но ще търпя... какво ми остава.
Виж целия пост
# 442
Здравейте, дами! На мен вече ми е толкова скучно да стоя у нас, че нямам търпение да идва следващият етап Simple Smile Някой от вас има ли домашен любимец? Ние имаме куче и всички ме плашат колко ще ми е трудно Simple Smile

Ние сме с две котки Simple Smile Към момента единственият проблем, който предвиждам с тях е, че проявяват много голямо любопитство по отношение на всички нови вещи вкъщи - кошара, ваничка, гардеробче. Въпреки че са само вкъщи и са чисти и ваксинирани, мисля на първо време да не ги събирам много много с новия член на семейството. Иначе получих няколко "съвета" да ги махна, но няма да стане - и аз съм била с куче и коте от малка, а пък съм станала човек.

Виж целия пост
# 443
Здравейте, дами! На мен вече ми е толкова скучно да стоя у нас, че нямам търпение да идва следващият етап Simple Smile Някой от вас има ли домашен любимец? Ние имаме куче и всички ме плашат колко ще ми е трудно Simple Smile

Ние сме с две котки Simple Smile Към момента единственият проблем, който предвиждам с тях е, че проявяват много голямо любопитство по отношение на всички нови вещи вкъщи - кошара, ваничка, гардеробче. Въпреки че са само вкъщи и са чисти и ваксинирани, мисля на първо време да не ги събирам много много с новия член на семейството. Иначе получих няколко "съвета" да ги махна, но няма да стане - и аз съм била с куче и коте от малка, а пък съм станала човек.



Аз се опитам да накарам кучето да спи само в другата стая ама много тегава работа Grinning Със сигурност ще е мноооого забавно.
Виж целия пост
# 444
И аз съм с котка, и съм постоянно атакувана “да я махна”, то щото така се маха, нали. Не че някой предлага да я погледа за няколко месеца, ама аз да съм я махнела. Много го обичам, вярвам, че и той мен, има много тъжна история от преди да го взема, много добро животинче е и ми беше единствена компания по цял ден в студените дни на зимата, когато лежах по медицински показания и нямах никакъв социален живот.... Как да го махна, сърце не ми дава 😢😢😢 Мисля да го командировам в друга стая обаче, за да не се качва да спи при бебето поне в началото. Хубавото е, че лятото не търси нного да спи при нас и мисля да го свикна да спи в друга стая... ще реве и мяука много, но в крайна сметка то и бебето ще реве, та се надявам да го правят по едно и също време 😀😀
Виж целия пост
# 445
Една приятелка си гледа детенцето в компанията на космата персийка.  Не са имали никакви драми,  в началото гонеха котето от бебешките неща и то май след това свикна Simple Smile  Сега живеят в щастлива симбиоза с малката и се обичат безкрайно Simple Smile))
Виж целия пост
# 446
Аз съм израстнала с котка и куче, брат ми също и проблеми не сме имали. Нашето куче е пълноправен член на семейството, все едно да изхвърля много близък приятел - абсурд. Понеже приятелите и семейството ни знаят какво ни е отношението към кучето до сега никой не е посмял ,,да съветва''. Ама и наистина никой не е попитал да го погледа малко Grinning
Виж целия пост
# 447
Няма да цитирам научни статии, но по последни проучвания, децата израснали с животни са по- малко податливи на алергии, освен това се учат да са отговорни, не ги е страх от животни, имат си дружки от бебета и т.н. Какви причини ви изтъкват близките, за да ги махнете?
Виж целия пост
# 448
Ами на мен нищо не смеят да ми кажат, че съм малко серт на тема кучета Simple Smile Само бабата на моя мъж каза: Ама как така куче и бебе??? Но до там приключи. Нормално е за по-възрастните.
Виж целия пост
# 449
Причините са, че едно време, ветеринарната грижа е била рядкост и животните са имали всякакви тении и паразити. Сега едва ли има домашно животно без нужната грижа, но битуват тези митове. Иначе си е още една животинка, която допълва семейството на бебето. То и човек да е, ако е болен и мърляв, пак по-добре да се махне.

А аз да похваля неонатолозите тук, че се грижат много добре за бебетата, които са под специално наблюдение. Достъпа е 24 часа, има всякакви удобства за родителите, такова нещо не съм виждала в България за съжаление. Може и в 2 през нощта да отидеш и няма никакъв проблем. Обясняват всичко, стимулират те всякак да си ги гушкаш и играеш с тях, дори ми звъняха, че едното бебе плакало повече от 5 минути, спряло, но все пак да знам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия