Милано - 10

  • 67 927
  • 751
# 90
и ние се върнахме вчера, много неприятна беше жегата през деня и ужасните комари вечер,  градът не ме впечатли много, но го признавам за шопинг рай
Виж целия пост
# 91
regina di cuori - изобщо не се засегнах от по-предния Ви коментар, даже се зарадвах от положителния отговор. Не познавам районите в Италия, нито различните жп и транспортни компании и т.н. Сигурно наистина е прозвучало глупаво, като съм paste- грешния ред за Трентино. Впредвид статиите които прочетох на английски е нормално да се притесня.

Искам да Ви попитам за същата стачка на 22/07 дали обхваща градския транспорт в Милано и по- конкретно метрото. Не знам Тренорд какво обслужват точно, но в техния сайт ми се стори, че обслужват метрото. Ако всичко е нормално със сутрешния международен влак ще имам само половин ден на разположение да разгледаме Милано и  в графика ми е да изпозлваме метро.

Благодаря предварително. Simple Smile
Виж целия пост
# 92
И ние се завърнахме вчера Simple Smile. Първо искам и аз на свой ред да благодаря за помощта, която получаваме тук. И този път избрах Бергамо за отправна точка. Кацнахме, веднага след пристигащи отидохме да си купим 24 часова карта за транспорта в Бергамо /включваща и фуникулярите в Стария град/. След това на спирка пред летището, взехме линия 1 и слязохме на гарата, за да си купим карти "Аз пътувам навсякъде в Ломбардия", за два дни - 27 евро. След това взехме линия 8 към хостелчето в което бяхме и миналата година и което препоръчвам с две ръце https://web.facebook.com/ANTICABRIANZAALLOGGI/, а и съвсем наблизо е и заведението в което исках да хапна отново https://web.facebook.com/trattoriadambrosio/. Настанихме се и хукнахме към стария град, разходка до късно, за там е писано достатъчно. На втория ден хванахме влака рано за Милано. Тук е важно да отбележа, че билетите се валидират на автомати в гарата още, нещо важно което аз съм пропуснала като инфо. За наша радост кондукторът вежливо написа датата с химикал и ни пожела приятно пътуване. От гарата направо с метрото към Дуомото, с цел да го посетим рано и да не чакаме опашки. Взехме билет за посещение вътре и изкачване на терасите пеша - 13  евро. Бяхме от първите с отварянето на входа за терасите в 9.00 часа. След това Галерията, кратка почивка в градинката пред операта, която не работи в неделя, но за щастие работеше музея и успяхме да влезем и да разгледаме от балконите. Вълшебно място за мен. Последва замъкът Сфорцеско, кратка почивка в парка и метро до квартала Изола. Искаше ми се да разгледаме улиците с рисунките, но не ги намерихме, а се натъкнахме на Bosco Verticale. След това метро и към Каналите. Там хапнахме вкусен сладолед и тръгнахме пеша към Дуомото. Беше вече следобед и лудницата огромна. Помотахме се още малко и взехме метро към гарата. Впечатлена съм от метростанциите. Мислих, че ще ми е трудна ориентацията, но смятам, че се справих блестящо. Прибрахме се в Бергамо, починахме си малко и към 20.00 часа излязохме отново на разходка. Този град ми става все по-любим. На следващият ден отново рано и влак към Комо, с прикачване в Монца. Пристигнахме в 8.00, разходка по центъра и катедралата, фуникуляр до Брунате и в 10.50 ч. кораб до Беладжио - 10.40 евро. Градчето е очарователно. Пихме бяло вино в прекрасен, бутиков винен бар https://web.facebook.com/bstylebellagio/. Следваща спирка Варена. Поредната италианска магия за мен. Разходка из малките улички и време за коктейл в заведение, което ми беше препоръчано. Слизайки от кораба, по червеното мостче в дясно, последното заведение на бега със спиращи дъха гледки. Късен следобед, влак с прекачване в Леко и в 20.00 се прибрахме в Бергамо. Запазихме си маса в заведението, което споменах в началото на разказа ми, прибрахме се до стаята за кратък отдих и отидохме на вечеря. Последният ден, спане до по-късно, покупки на подаръци и в 14.00 часа трябваше да бъдем на летището, защото полетът ни бе в 15.35. Започвам да планувам третото посещение в тази необятна страна.
Виж целия пост
# 93
Здравейте,
някой да препоръча някакви вкусни ресторантчета около центъра? Във Виторио Емануеле има няколко, предния път сядахме, но храната не беше изобщо вкусна и затова ми се иска да съм по-подготвена.
Виж целия пост
# 94
В Брера, на 15, 20 мин. от Виктор Емануел е
Виж целия пост
# 95
В Брера, на 15, 20 мин. от Виктор Емануел е

Благодаря ти. Това е, нали ? http://www.osteriadibrera.it/
Виж целия пост
# 96
To е цял квартал с много заведения. Аз лично тук сядах https://www.facebook.com/TavernaDelBorgoAntico/ На мен ми хареса.
Виж целия пост
# 97
И двете заведения са супер ! В първото имаше и сладкиши за вкъщи на кг/ бройка. Препоръчвам канолите с бял крем/шоколад.
Виж целия пост
# 98
Въпрос към Реджи може би: Малката е на 8 г и 130 см. Как стои въпросът със седалките за кола ? Тук я возим в стол или седалка, но букнах една фиеста на далавера от Бъджет и се чудя дали  ще се съберат и трите отзад, като има и седалка. Преходите ни ще са по 50 км.
Никой нищо на каза за Леоландия.

Седалка тип booster става.

И моята е на толкова (141см). Ползвахме столчето до миналото лято, защото тя спи в колата и беше по-удобно до морето.
Сега ползваме тази седалка. И като заспи...врата понякога се откача Laughing, но какво да се прави.
До 150 см си трябва седалка.
За фиестата незнам - все пак са деца, сигурно ще се съберат.

Момичета, къде мога да намеря информация за работното време на метрото, червената линия по-конкретно ме интересува.

От коя спирка те интересува?

За Венеция по-добре гледай влаковете Итало.

https://www.italotreno.it/it?ns=0&wtk=Search.GOOGLE.1.+Italo … XtGkaAspqEALw_wcB

Пуснаха линията Милано - Венеция преди 2 месеца първоначално само 3 пъти на ден, като първият влак беше пообед, т.е. не много удобно.
Сега са добавили доста влакове, в т.ч. и сутрин рано и е перфектно. Още повече, че има билети по 9.90, нещо което с Трениталия няма.

www.trenitalia.com
Виж целия пост
# 99
regina di cuori
Искам да Ви попитам за същата стачка на 22/07 дали обхваща градския транспорт в Милано и по- конкретно метрото. Не знам Тренорд какво обслужват точно, но в техния сайт ми се стори, че обслужват метрото. Ако всичко е нормално със сутрешния международен влак ще имам само половин ден на разположение да разгледаме Милано и  в графика ми е да изпозлваме метро.

Благодаря предварително. Simple Smile

Няма стачка на градският транспорт в Милано, който е на АТМ (Аzienda trasporti milanesi).

Тренорд са подразделение на Трениталия (националните железници), която действа като железопътен транспорт на пътници в областта Ломбардия, на която Милано е главен град.

Могат да се ползват и техните влакове с нормалните билети в рамките на града.
Виж целия пост
# 100

За Венеция по-добре гледай влаковете Итало.


Реджи, много благодаря, страхотно инфо, много полезно. Ще ни се намалят разходите наполовина по пътуването до там. Има вече сутрешни, един в 6.30,  друг в 8.30, перфектно е просто и без пари!

Tiffany А, bibi, благодаря за препоръките за ресторантчетата, ще ги посетим още първата вечер.

Виж целия пост
# 101
За застраховката трябва да видиш в компанията, от която ще наемеш колата.

Ние пътувахме с рент-а-кар. Не препоръчвам, още повече за 3 дни. Само ще препускате по пътищата. А и ви трябва пълна застраховка, защото се кара здраво. Със сигурност ще ви излезе по-скъпо с кола. Съсредоточете се на 2 места най-много. Другите ги оставете за следващ път.
Виж целия пост
# 102
Здравейте! Някой летял през есента? Коя компания на търся за полет Милано-Варна като държа да хвана там 01.11 като дата. После ще ви чета назад за хотели и транспорт.
Виж целия пост
# 103
Ноември си е вече зима...аз съм ходила. Сутрин е доста студено, през деня ако напече слънце е приятно. И дъжд може да вали. До Варна летяхме с Уиз, но още не им е излязло зимното разписание. Не знам дали някой друг лети директно освен Уиз.
Виж целия пост
# 104
Да, предполагам, че септември ще е много по-приятно, но пътуването е обвързано с повод.
Да, до края на октомври имат, но за ноември няма още.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия