Февруарчета си хапват сладко, сладко за радост на мама и татко! Тема2

  • 50 778
  • 760
# 150
Почти всички бебета минават през периода на спане по корем с вирнато дупе. Сладка картинка 😍😄
Виж целия пост
# 151
Това ако го видя ще се спукам от смях. Моята девойка се върти настрана да спи
Виж целия пост
# 152
Един въпрос информативно за пюрето от тиква - след като се свари, пасира се с водата или се вади тиквата и само тя се пасира+ малко кърма? При картофа и при всички зеленчуци ли се следва един от горните принципи, или картофа се пасира с водата? Много тъп въпрос, ама се зачудих днес . Ще опитам утре с пюре от тиква, ако иска - иска, ако не - след седмица, две.
Момичета, черпя ви по едно Wine Glass - вчера го кръстихме!
Виж целия пост
# 153
Честито християнче,nestava!
Аз още не съм почнала да захранвам,но и на мен ми стана интетесно как се приготвя точно.Тези които захраниха,моля да споделят.
Виж целия пост
# 154
Честито християнче Simple Smile
Аз започнах със захранването, благодаря и за съдействието и подкрепата на верчето, но май само на купени пюрета ще карам засега. Бях направила две бурканчета с картоф, но дори и с ам пюрето си е гъсто и трудно преглъща бебо.
Виж целия пост
# 155
Може и да не е от това, че е домашноприготвено. Аз дадох купено тиква с картоф и пак не се одобри картофа. Просто не е от най-харесваните храни от бебетата май.
Виж целия пост
# 156
И аз още не съм започнала,но понеже се цедя и дохранвам ще правя пюретата с водата в която е варен зеленчука.Някакси нямам търпение да дойде края на месеца вече,скуката и еднообразното ежедневие ми писват вече.При вас как е,остава ли ви време за вас си?
Виж целия пост
# 157
Почти никакво време не ми остава.Все има какво да се свърши:чистене,готвене,гладене,миене,стерилизиране,забавляване на бебо.Целият ден ми минава в песни и дрънкане с животни и маймунджулъци.Всичко много бързо му омръзва.Когато е вкъщи спи по 20мин.,а вън по час-час и половина.Иска постояннио да съм в движение с количката,иначе се буди и започва да се сърди.Почивам вечер под душа за пет минути Simple Smile Напоследък на моменти си мисля,че му омръзва да ме гледа по цял ден и когато дойде някой друг много му се радва.Може и да си въобразявам,ама..май си е така.
Виж целия пост
# 158
И на мен не ми остава никакво време, но и бебето ми не е от кротките и играещи си сами. Има и характер - не ще биби, шишета, труден е за приспиване, за хранене, бързо му омръзват разни играчки и т.н. Като добавим и времето за кърмене, защото не е и от тези, които се наяждат за 10 мин. само и накрая наистина нямам време дори за къщата. Ама пък като се усмихне и почне да ми "говори" и да се радва като си играем и всичко ми минава, имаме и много забавни моменти, та това е моето време Simple Smile
Някой ден ако имам второ дете кой знае може да видя какво е да си с кротко бебе, ама засега не ми се полага Simple Smile
Виж целия пост
# 159
Аз зеленчуците ги правя на пара, та нямам вода с която да пасирам
Виж целия пост
# 160
А повече ли се запазват витамините на пара отколкото варени?Не съм наясно още и с приготвянето.
И за мен душа е единствения релакс.но пък всеки ден прави някой маймунджълък или издава нов звук,та не са толкова еднообразни дните.Къщната работа я върша когато имам време и желание.
Виж целия пост
# 161
Витамините... не мисля, че с каквато и да било термична обработка се запазват
Виж целия пост
# 162
При варенето на пара се запазват повече полезните вещества в сравнение с обикновеното варене. Като захранвах баткото си взех една най-обикновена решетка за варене на пара и от тогава само с нея варя зеленчуците за цялото семейство. Като правя крем супи ползвам водата, с която съм варила (те са два пръста) и доливам ако е нужно. С пюрета обаче нямам никакъв опит. Ние сме на море 🏖и бебо се чувства добре, има и други деца с нас, обръщат му внимание и той се радва. Уморява се повече, но и си поспива добре. Вчера бяхме за малко на плажа. Днес ще видим дали можем да изкараме повече време - има един комплекс с алеи точно да плажа и мисля в топлите часове там да го бутам с количката. Иначе като се върнем ще си разпиша схема за захранване по дневника на баткото и ще реша кога да започвам. Бебо започна да дърпа чинии от масата като го държа в мен и се шегуваме, че май други знаци не ни трябват, че е готов 🙂 Вчера успя да обърне една чиния със салата и май ако не го захраня скоро, ще се захрани сам 😁 Със сигурност ще изчакам до 5.5 месеца и ще видим кога ще дадем старта. Хем ми се иска да не бързам, хем ми се иска да хвана възможно по-дълъг период от месеците със сезонни плодове и зеленчуци.
Виж целия пост
# 163
Ех, морето !Ние ще ходим през август и нямам търпение. На 5м.  сме вече и се притеснявам , че спи много малко. През нощта спи по 12 часа , но през деня хич не иска,  спи за по 30 мин. в количката и дреме на гърдата докато яде. Обаче на денонощие й се събират по 13.5 часа сън. Малко ли е? Вашите бебета по колко спят?
Виж целия пост
# 164
Ех, морето !Ние ще ходим през август и нямам търпение. На 5м.  сме вече и се притеснявам , че спи много малко. През нощта спи по 12 часа , но през деня хич не иска,  спи за по 30 мин. в количката и дреме на гърдата докато яде. Обаче на денонощие й се събират по 13.5 часа сън. Малко ли е? Вашите бебета по колко спят?



Хич не се притеснявай за спането:)Щом през нощта спи по 12 часа,според мен няма как и през деня да спи много.Моят бебок също спи по 10,11 часа през нощта и през деня прави по 2-3 дрямки по половин час.Като сме навън понякога може да докара и до час:)
От няколко дена е болен и явно не може много да се наспива през нощта и спи повече през деня,аз пък за това се притеснявам Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия