Парфюмни размисли и страсти - 218

  • 95 534
  • 733
# 105
Момичета, интересно ми е защо не ползвате нишова парфюмерия? Много ми е чудно хора парфюмисти, запалени яко и издирващи бабички и други редки красиви неща, да не ползват нишова. Не ви ли е любопитно да пробвате, не ви ли харесва? Има такива произведения на изкуствато при нишовите. С какво мейнстрийма ви пленява повече?



До преди да намеря тази тема просто нямах идея за разликата в парфюмите, сега обаче живо ме запали и ходя да ги помирисвам, чета описанията им и усещам как ще се отрази и на бюджета новата ми страст, защото другата ми, която беше за професионалните продукти за коса за сега е в затишие и се чувствам почти в мир със себе си намерила верните продукти Heart

Днес сред многото изпробвани аромати си набелазах Juliette has a gun another oud , Montale chipre fruite и Sandal wood. Момичето в магазина сподели, че харесва повече juliette has a gun mmmm , но нямаха тестер да го пробвам...
Виж целия пост
# 106
О, не този парфюм на Джулиет е супер страшен и съм почти сигурна, че няма да ти хареса. Пробвай първо на блотер, а не директно на кожа. Аз трудно не харесвам уд и почти никога не се плаша от парфюми, но този е буквално страшен.
Виж целия пост
# 107
О, не този парфюм на Джулиет е супер страшен и съм почти сигурна, че няма да ти хареса. Пробвай първо на блотер, а не директно на кожа. Аз трудно не харесвам уд и почти никога не се плаша от парфюми, но този е буквално страшен.
Сетих се, че исках и Аква ди Парма да помириша, но и от тях нямаха тестери, а дъщеря ми донесе малък тестер от Германия на средиземноморската версия със смокиня и много ми хареса.
Виж целия пост
# 108
Момичета, интересно ми е защо не ползвате нишова парфюмерия? Много ми е чудно хора парфюмисти, запалени яко и издирващи бабички и други редки красиви неща, да не ползват нишова. Не ви ли е любопитно да пробвате, не ви ли харесва? Има такива произведения на изкуствато при нишовите. С какво мейнстрийма ви пленява повече?

Защото преди да бъдат реформулирани, тези парфюми са били един малък разкош. Сама знаеш, че е така, нали?
Аз лично имам няколко нишови аромата, като любимци са ми Градската кралица и Нинфео мио. Вторият скоро ще го подновявам, защото замина една стотица. Една от колежките ми е влюбена в него, зарибих я яко и си го купи.
Виж целия пост
# 109
Последните парфюми, които си купих, са нишови или - как се казват - от специалните колекции. Към другите загубих интерес. Даже като че ли никога не съм имала особен интерес към тях; запалих се парфюмно, когато започнах да чета описанията на нишови парфюми в тази тема. Дотогава имах 5-6 парфюма от мейнстрийма и не се вълнувах много. Та добре, че бяха нишовите, за да ми събудят страстта. От мейнстрийма все пак следя Шанелите, Герлените.
Виж целия пост
# 110
Аз по-голяма лъжа не бях срещала.
Ама това реално ли е??!!??
https://discountmarket.eu/product/mzhki-parfyum-creed-aventus-mi … m_source=facebook
Виж целия пост
# 111
Момичета, интересно ми е защо не ползвате нишова парфюмерия? Много ми е чудно хора парфюмисти, запалени яко и издирващи бабички и други редки красиви неща, да не ползват нишова. Не ви ли е любопитно да пробвате, не ви ли харесва? Има такива произведения на изкуствато при нишовите. С какво мейнстрийма ви пленява повече?

Тук до нас наблизо има магазин с нишова парфюмерия, обикновено няма много хора и е тих като  забравен музей. От любопитство пробвах Creed, някаква нова тяхна линия много красиви бутилки и аромати, безспорно. Обичам много парфюмите но не желая да притежавам толкова скъпи парфюми.

Вярвам обаче и че човек трябва да се наслаждава и да си доставя радости в живота и се радвам заедно с фенките на ниш парфюмите когато открият своите парфюмни прекрасности сред тях.

P.S. Тествах Dahlia Divin Eau Initiale Givenchy. в никакъв случай не е шедьовър, не е за специални моменти но за ежедневието е идеален. Много политкоректен и възпитан, подходящ е за офис, става за всички сезони, универсален е за мен, единствено ми се искаше да е по-траен.
Напомня ми на едно парфюмче което Нивея имаха много отдавна.
Виж целия пост
# 112
Момичета, интересно ми е защо не ползвате нишова парфюмерия? Много ми е чудно хора парфюмисти, запалени яко и издирващи бабички и други редки красиви неща, да не ползват нишова. Не ви ли е любопитно да пробвате, не ви ли харесва? Има такива произведения на изкуствато при нишовите. С какво мейнстрийма ви пленява повече?

Защото, densi , специално аз няма къде да тествам.
Даже мейнстрийм ароматите, са кът в моят град .  Crossing Arms
Виж целия пост
# 113
 До голяма степен е въпрос на приоритет. В коя своя страст човек иска да инвестира.
 Имаше години, в които много се вълнувах от нишовата парфюмерия, не за друго, а защото мечтаех да
 открия моето ухание, което да е различно и неповторимо. Laughing
 След това признах поне пред себе си, че Близнашката ми натура не трае, и няма да успея да се огранича
 до две-три ухания. Да си го признаем, нишовата парфюмерия е И скъпо удоволствие.
 В момента по-скоро бих похарчила парите си за пътувания, отколкото за нещо неподушвано и пр.
 Много са факторите, Дени, но е хубаво, че вече всичко може да бъде поръчано онлайн, дори и мостри. Heart Eyes
Виж целия пост
# 114
Да и аз смятам, че основното са парите, но все пак ми беше любопитно да чуя и другите неща. Да си парфюмиста определено е много скъпо хоби и да, пътуванията и въобще емоциите като концерт на любим изпълнител, си струват повече от една бутилка, която често е поредната.
Виж целия пост
# 115
От друга страна, някои от нишовите парфюми се изравниха като цена с мейнстрийма - аз по-скоро забелязвам сериозно поскъпване на последните. Даже нишовите ми се струват все по-достъпни. Ето, в някои сайтове намирам Molinard за 50-60 лв. Помните как се запасихме с Гуталите.
Виж целия пост
# 116
Не мога да не се похваля,че имам нова парфюмна любов. Heart Eyes

Скрит текст:

    Top Notes: Lemon, Bergamot, Apple
    Middle Notes: Rose, Jasmine, Gardenia, Peony
    Base Notes: Powdery notes, Amber, Sandalwood, Musk

от много време парфюм не ми е правил такова впечатление , арабски  е доста силен и не може да остане незабелязан.
Виж целия пост
# 117
Цитат
Момичета, интересно ми е защо не ползвате нишова парфюмерия? Много ми е чудно хора парфюмисти, запалени яко и издирващи бабички и други редки красиви неща, да не ползват нишова. Не ви ли е любопитно да пробвате, не ви ли харесва? Има такива произведения на изкуствато при нишовите. С какво мейнстрийма ви пленява повече?

Аз все още нямам нишов парфюм просто защото не съм харесала някой достатъчно за да го поискам. Малко съм "трудна" откъм харесване. Парфюмът трябва да ме тресне като мълния по главата, да ми подкоси краката и с дни да не ми излиза от акъла, да събуди спомени....да ме накара да мечтая....да ми проговори Simple Smile, а и да мога да го нося, не той да носи мен.
Голям инат съм и не се отказвам лесно, Шанелите ги преследвах от поне десетина години докато успея да ги накарам да ми се оставят да ги нося.  Embarassed Същата история беше и с парфюмите на Диор, Герлен....и ред други дизайнери, исках много да си харесам и да мога да нося поне един техен аромат но не ми се получаваше химията. И вече мога да се похваля, че от скоро съм горда собственичка на парфюми, които вие ползвате от години и вече не са ви интересни. И не защото не съм ги познавала, а защото не успявах да нося и съм ги подминавала.
Явно бавно съзрявам парфюмно, при все че от невръстно хлапе имам афинитет към ароматите, трудно ги понасям върху себе си и все нещо не дразни.

В момента моят "ниш" са "бабичките" Simple Smile , различни на фона на модерните и масово харесваните аромати. С тях ми е комфортно и защитено, създават ми капсула  в която не допускам никой в личното си пространство. Звучи малко откачено, на за мен са като изолация от всичко наоколо, влизам сякаш в друго време и пространство..., нещо като бягство от реалността.  newsm48  
Това не значи, че съм се ограничила до тях. Не спирам да тествам и да търся Моят парфюм и от "ниш" категорията..  smile3521
Виж целия пост
# 118
Чета новия парфюмен гид на Лука Тюрин и Таня Санчез Perfumes The Guide 2018.
Както и предната книга, той не се чете нормално, а след въвеждащите статии го превъртам напред и назад много пъти. Не знам дали е от самата книга или от мен, но тази поне до момента ми се струва не толкова информативна, колкото беше първата от 2008 г. За мен първата им книга беше абсолютно откровение, научих базови неща за парфюмната индустрия и за парфюма като изкуство и до днес си я препрочитам. Тази втората не толкова ми казва нови неща, колкото по-скоро ми помага да подредя нещата, които знам оттук оттам, да ги разположа в контекст и да ги осмисля по-добре. За разлика от първата, тази е посветена преобладаващо на ниш и инди марки, а и като цяло на нишовата парфюмерия. Препоръчвам я на всички, които четат на английски.
Ако някой вече я чете, много бих се радвала да я обсъдим в подробности и да обменим впечатления.
Виж целия пост
# 119
Скрит текст:
Не мога да не се похваля,че имам нова парфюмна любов. Heart Eyes

Скрит текст:

    Top Notes: Lemon, Bergamot, Apple
    Middle Notes: Rose, Jasmine, Gardenia, Peony
    Base Notes: Powdery notes, Amber, Sandalwood, Musk

от много време парфюм не ми е правил такова впечатление , арабски  е доста силен и не може да остане незабелязан.
от къде е парфюма? И може ли име? Благодаря предварително Flowers Hibiscus
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия