В корема шава ЮЛСКИят бонбон, наближава и нашият сезон!

  • 16 039
  • 302
# 165
Ravia пожелавам ти късмет  Hug Стискаме палци всичко да е нормално.И да пишеш от време на време.
Ели аз още вчера като разбрах писах на Пастел.Много е доволна от живота  Joy Каза че вече се хранели  Heart Eyes
Благодаря за включването на всички Юлки'05 и за хубавите пожелания   love001
Виж целия пост
# 166
Честито на Пастел  Hug Да расте здраво исилно детенце  Heart Eyes
Честито ви първо бебче ЮЛСКИ МАМИ  Hug


Това са най-хубавите емоции в живота  Hug
Виж целия пост
# 167
Здравейте, момичета!
Най-после да се включа и аз, една седмица бях без компютър и много ми домъчня за вас!
Едва успявам да ви изчета.  Вече си имаме най-хубавата новина и първата принцеса е при нас, сега идва и нашия ред Grinning
Аз за сега си мисля, че имам време, че все пак съм за края на юли, ама започвам да си подготвям багажа за болницата, че да няма изненади.
Мога да се похваля, че с мъжа ми вече си имаме собствен апартамент и той сега сериозно се е заел с ремонтни дейности. Надяваме се да успеем до края на месеца да се наредим и преместим изцяло. Та затова се надявам бебчо да не бърза още, че да се подготвим както трябва за него Laughing
Вече определено мога да кажа, че бебчо ми тежи и се изморявам по-бързо, та явно трябва да почивам повече както казват и другите момичета. Понякога много ме болят тазобедрените стави, все едно ми се разширява таза, не знам при вас как е? newsm78
RAVIA пожелавам ти късмет и стискам палци всичко да мине добре!!! Ще чакаме новини скоро!
Желая на всички ви приятен ден и почивайте повече.
Целувки и до скоро!
Виж целия пост
# 168
popova, между другото и аз съм родом от гнездото на орлите - Враца. Grinning Една приятелка от там се оплака, че ходи при някаква лекарка, която я гледа с ехографа точно една минута и всеки път и казва само "добре е, ставай". Тя е в 26 г.с. и до сега нито веднъж не са слушали тоновете на бебето, не са гледали гръбнака, абе нищо! Много съм възмутена, #Cussing out а пък за пола и казала, че може да и каже чак в началото на 8-ми месец, представяш ли си! #2gunfire И тя горката мисли да ражда при нея - на частно и да ходи чак до Мездра. Ако поддържаш връзка с някой от Враца и имаш инфо за някой свестен лекар пиши моля те. Между другото за Партовска чу ли, че изнудвала някакви родители и я хванали с белязани пари, а също я съдели и за някакво бебче дето го задушила.  cry
Аз не съм popova, но понеже бях във вашите редици и редовно ви следя, мога да се включа по въпроса (и аз съм от Враца). Нищо чудно твоята приятелка да ходи при лекарката, която наблюдаваше моята бременност. За 9 месеца един-единствен път са слушали тоновете на бебето - когато ми изтекоха водите и ме приеха в болницата да раждам. До тогава само четях за това във форума и се притеснявах. Пола ми го каза в 7-8 месец, но аз го знаех още от 4-ти, защото ходих при доц. Томова в София. За свестен лекар ....за съжаление, аз не мога да препоръчам никой. Май за всички съм чувала лоши отзиви ( и добри, разбира се). А на такива ужасни истории, като това с Партовска съм се наслушала ConfusedАко искаш, пиши ми...

maxin, много ме изненада Heart EyesМоята кукла (момченце Wink) отдавна стана на 1 годинка - на 2 Май. Благодаря ти за поздравите и че се сети за мен  bouquet Скоро и ти да гушкаш такова сладурче като моето Hug
Виж целия пост
# 169
Хахахаха Сиска извинявай станало е объркване  newsm20, имах предвид siska с дъщеричка Габи. Лично за теб: smile3525 newsm51 Но това не пречи да Ви поздравя и двамата за пълвия рожден ден на Денис. Благодаря ти за пожеланията.
Виж целия пост
# 170
Нищо, пожеланията ми към теб си остават Wink
Виж целия пост
# 171
ЧЕСТИТА РОЖБИЧКА НА МАМА ПАСТЕЛ   bouquet
БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ,ПОЖЕЛАВАМ ВИ САМО ХУБАВИ ЕМОЦИИ !
Виж целия пост
# 172
Мами, искам да питам нещо тези от вас, които смятат да вземат помпа за кърма в родилното - трябва ли помпата да се стерилизира след ползване и ако да, как точно ще стане това в болницата newsm78
Виж целия пост
# 173
Мами, искам да питам нещо тези от вас, които смятат да вземат помпа за кърма в родилното - трябва ли помпата да се стерилизира след ползване и ако да, как точно ще стане това в болницата newsm78
На мен ми казаха да си занеса помпа и аз се чудех и мислех да попитам следвашия път за стерилизирането.То явно там в самата болница ги стерилизират можа би??? newsm78
И сигурно и шишета трябва да си носим??? newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 174
Много ми е чудно как ще стане....то апарати като хората няма в болницата (специално в нашата), пък къде ти серилизатори  newsm78 или ги варят като супа в казан, не знам  33uu
Виж целия пост
# 175
Мили мами, простете, че така се включвам в темата ви Blush
Искам само да кажа, че помпата за кърма докато сте в болницата най-вероятно ще ползвате да се цедите, за да облекчите напрежението в гърдите, а не за да давате на бебо да яде Wink Следователно кърмата, която ще цедите с помпата, ще отива в мивката Crazy Затова няма значение дали е стерилизирана или не Grinning
Ако позволите още една вметка, мога да споделя, че в болницата няма къде да се стерилизира Sad На 2рия ден след като родих, бебка ми разрани зърната зверски и ми казаха, че не бива да пие кръв докато суче. Мъжът ми ми купи силиконови зърна, но уви и с тях беба разраняваше зърната и потичаше кръв Cry Принудих се да цедя с помпата и да давам на бебето да пие от шише. Аз раждах в Св. София, но въпреки милия персонал там Hug, ми казаха че няма как да ми изваряват нито помпата, нито шишето Sad Посъветваха ме да ги мия хубаво с вряла вода и малко сапун, като ме увериха, че няма нищо страшно, да не се притеснявам, и аз така и правех Confused Така или иначе нямах друг избор Laughing Естествено в началото притесненията са най-много и всеки иска да бъде стриктен във всяко едно отношение, особено при първа рожба Wink Но... няма страшно, има и много мами, които въобще не изваряват Grinning Само като купят нещо ново преди първата употреба изваряват, а после само мият с вода и сапунче Wink Така, че не се притеснявайте много, много за тези неща Mr. Green
Много  Hug на коремчетата и леко раждане и здрави бебета на всички  bouquet
Виж целия пост
# 176
      Здравейте майчета! Аз имам достъп до нета и сега мога да ви прочета!!!
 Благодаря за пожеланията на всички! Аз съм в София, малко съм отекла от пътя, но съм оки! newsm10
   Да кажа впечатленията си от болницата. Ходихме с тати да я видим къде е,да засека времето до там, а и той да знае после как да стигне до там. Посрещнаха ме все едно, че са ме чакали през цялото време, дадоха ми брошури...ако половината от това, което пише там е истина ще е супер!
   Честно, успокоих се доста , и мисля да спирам магнерота и да чакам бебе   ylinfant
  Оставяме ви аз и бебка и много целувки!!!! Heart Eyes   
Виж целия пост
# 177
Ееее, ама излагате се с тая стерилизация Wink Колко пъти ви обяснявах, че нищо не съм стерилизирала - ама простено ви е Hug бременни сте Heart Eyes няма да помните всичко, я Wink
И ПОМНЕТЕ - НИКАКВО МИЕНЕ НА ЗЪРНАТА В БОЛНИЦАТА - това е първа стъпка към рагадите.
0899 82 80 71 ми е телефонът. Ако имате каквито и да е проблеми може да ми звъните съвсем спокойно по всяко време на денонощието Hug
Виж целия пост
# 178
Assinka, мила, много си отзивчива! Simple Smile
препоръчай, моля те, с какво да завиваме юлските бонбони в креватчето и количката - като плътност, като материя и като размер също така?

аз вчера май постъпих глупаво с покупките - накупих два комплекта спално бельо за голямо креватче (140/70) и гледам, че торбите са бая големи, а по принцип тъничките одеалца (каквито още не съм купила!) са доста по-малки... то май трябвало първо завивчицата да се подбере, пък после да се търси чаршафче за нея, ама де акъл... Sad
Виж целия пост
# 179
Assinka, я сега като си се включила и аз да те ползвам за съвет. Аз уж второ дете ама тука ми се въртят разни въпроси около кърменето. Първият път се мажех с Гармастан и ми помагаше (аз всъщност и нямах много рагади, само на едната гърда и то за около седмица минаха). Но Гармастана го слагах и така профилактично. Което обаче беше доста неудобно, защото все трябваше да го измивам преди следващото кърмене, а то нали пък като се миеш изсушаваш кожата и т.н. Та от форума ми се мярна нещо друго че може да се слага, с което като се намажеш и повече не се занимаваш и не е вредно за бебето. Но как се казваше, можеш ли да ми кажеш?(Иначе в родилния дом сестрите все ме питаха : Изми ли си гърдите със сапун преди да кърмиш?!! Направо ми призляваше...И ако ме свареха да кърмя преди да са минали заветните 3 часа пак се вайкаха. И аз какво да правя мълчах си, нали ми беше за първи път не смеех много да се обаждам. Но сега смятам да обясня правилата на играта още в началото GrinningКлиниката е частна да уточня и по принцип внимават с пациентите, така че смятам поне като плащам да си наложа моите правила... )
А, и друго, във форума пише, че гърдите не трябва да се разстриват преди раждането. Аз първия път ги подготвях там с масажи с една тривка и наистина едното зърно загрубя до раждането и то въобще не се разрани, а другото пък което по-не загрубя се разрани. Та аз останах с впечатлението, че са полезни тези масажи. Сега се чудя дали не е било случайност и въобще какво да правя, за да избегна тези рагади...
Аз май трябваше да ги задам тези въпроси в Кърмаческия, но си казах, че тука има и други заинтересовани, а Асинка така или иначе е опитна кърмачка и може директно тука да ни просветли...(Аз кърмих само 3 месеца и с големи мъки та сега гледам да оправя някои грешки и се надявам да успея да се справя по-добре и да покърмя малко повече време).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия