За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 67

  • 37 520
  • 777
# 585
Аз съм за пътуването. Единствената причина, поради която не пътувахме до към 4 м. беше фактът, че не спираше да плаче от зверски колики и не седеше в кошчето. Но като преминаха почнахме да джиткаме Simple Smile
Виж целия пост
# 586
За пътуването не мисля, че има проблем, но не плаче ли това бебе? Моето се скъсваше от колики и беше абсурд да го помъкна някъде. Но ако нямате проблеми в това отношение, пътят да не те притеснява.
Виж целия пост
# 587
Няма проблем за пътуването. Много хора раждат в други градове и се прибират веднага след изписването.
Виж целия пост
# 588
Пътувайте спокойно. Ние след консултацията след първия месец отпрашихме при моите родители на 100 км.
За кухнята - и аз като Пийкок предпочитам да готвя, обаче като остана без идеи и поръчвам от частна кухня. Моето обаче е всеядно и не им издирява.
Виж целия пост
# 589
А и тя кухнята е 20 дни в месеца, останалите дни аз ще си му готвя.
Днес такава хубава лещичка му спретнах, чак мен ме изкушаваше Simple Smile
Виж целия пост
# 590
Аз съм на частна от 8 месец и съм много доволна , имат меню 7-9 месеца и е съобразено с всичко.
Виж целия пост
# 591
Аз миналия месец записах малкия на държавна кухня-на 10 месеца беше.Във Варна и през август работят,и в събота и в неделя.Само когато има официални празници почиват.Понякога и аз му забърквам нещичко,и готови пюрета вземам.Капризен ми е и пробвам всичко,когато отказва храна.
Виж целия пост
# 592
Момичета, искам да питам, може ли да возя бебо на 5м в количката в полуседнало положение, т.е. само горната част на коша да е повдигната, защото в напълно легнало положение плаче и се изнервя след 5мин?
Виж целия пост
# 593
Момичета, искам да питам, може ли да возя бебо на 5м в количката в полуседнало положение, т.е. само горната част на коша да е повдигната, защото в напълно легнало положение плаче и се изнервя след 5мин?
Аз вече 10 дни я возя така, след два дни прави 5м. То е същото все едно е в шезлонг това положение на повечето колички. Даже ми се вижда доста по-удобно от кошчетата за кола например. Много други майки от още по-малки ги сложиха в тези кошове , около мен , които лично съм ги видяла. Слагай смело, проблема според мен да се изчака 6м за този кош е само седналото положение, което има, което наистина си е за стабилно сядащо дете.
Относно пътуването с бебче, за мама , която се притеснява до Добринище.. ние също пътувахме след изписването към час и половина за да приберем бебка у дома.
Виж целия пост
# 594
Ако детето е спокойно - пътуването не е проблем. Ние от много малка пътувахме с нея. И заспиваше почти мигновено в колата.
Виж целия пост
# 595
Неизвестна, от коя частна кухня си доволна и доставят ли до вкъщи?

От Вълшебник. Харесва ми, че готвят с минимално количество сол (ако въобще има), както и захар. Засега взимам от пункт, 3.80лв е цената. Иначе правят доставка и до дома, мисля, че беше около 130лв месечно, като в събота носят и за неделя храната.
Виж целия пост
# 596
Вълшебник и Хер бебе се готвят на едно и също място,просто Хер бебе имат меню за деца с абкм и био меню,поне по спомени Simple Smile
За държавната кухня-просто отивате до най-близкия пункт във вашия квартал и подавате молба. Да,има определена бройка деца,която кухнята може да поеме,но обикновено след лятото винаги има свободни места и те вече ще ви кажат какво допълнително трябва да занесете. За София може да погледнете тук
https://www.sofia.bg/childrens-kitchens
Има кухните майки и пунктовете,до които доставят по райони.
Аз с каката мн се бях разочаровала от частните кухни,след като в едно меню картофеното пюре беше забъркано от готовите инстантни и си казах Аз няма да ви давам по 4лв,за да ми давате готови неща-това и аз мога да го направя вкъщи и се отказах. Сега с малкия не знам,ще пробвам държавната,ако не станат нещата може би пак ще пробвам с някоя частна.
Петоро,според мен няма проблем да го возиш детето така,то е като в шезлонг,той и малкият горе-долу по това време вече изобщо не искаше легнал и се опитваше все да се повдига в коша...
Виж целия пост
# 597
Вълшебник също имат меню за деца с АБКМ. Пробвала съм и Беборани, също ми хареса, но пасираното е 6+м и е само основно и десерт. Взимала съм и Юначе, но малкият не го прие.
Виж целия пост
# 598
Аз като се изчерпя от идеи за манджи, влизам в сайта на някоя частна кухня и изкопирам някое ястие. Обикновено давам само една порция, другите 1-2 директно във фризера и като ме домързи някой ден да готвя, само го размразявам.
Виж целия пост
# 599
Нашия фризер вече се пука по шевовете от замръзени неща за бебо.. Sad мъжът ми иска по- голям хладилник
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия