Февруарската дружинка,вече на половин годинка!

  • 45 416
  • 753
# 285
Посещавали ли сте ИКЕА София с бебешка количка? Мисълта ми е става ли да се влезе с количка или с коша за кола ще ми е по-удобно, според вас. На входа на ескалатора не се притеснявам, тъй като ще се справя, а опасението ми е дали ще мога да се придвижвам спокойно с количката на етажа с мебелите.
Виж целия пост
# 286
Посещавали ли сте ИКЕА София с бебешка количка? Мисълта ми е става ли да се влезе с количка или с коша за кола ще ми е по-удобно, според вас. На входа на ескалатора не се притеснявам, тъй като ще се справя, а опасението ми е дали ще мога да се придвижвам спокойно с количката на етажа с мебелите.
Аз съм ходила с бебешка количка. В страни от ескалатора има асансьор. Няма да имаш проблеми.
Виж целия пост
# 287
С количка си ок. Има асансьори.
Виж целия пост
# 288
Момичета, децата ви започнаха ли да се изправят вече? При синът ми беше много шоково,един ден просто започна да се обляга на неща и да се изправя без помощ, включително и да пристъпва настрани. Оттогава мира нямам,не го оставяме и за десет секунди сам, непрекъснато се люшка и пада по гръб/дупе/настрани. Не си представям как ще го оцелеем вкъщи този период. То и умора няма,в края на деня едва се държи,ама напира да става Astonished Ако някой друг минава през такъв период,моля споделете.
Виж целия пост
# 289
Мамите които ходихте на море как изкарахте.При нас не беше много зле,но определено с толкова малко бебе не може да се нарече точно почивка 😁

Забелязах,че от 2 дни едното му оченце е леко зачервено,сълзи и сабира малко секрет,може да му е влязла песачинка.С какво мога да му го третирам или е по добре да го заведа на доктор?
Виж целия пост
# 290
Момичета, децата ви започнаха ли да се изправят вече? При синът ми беше много шоково,един ден просто започна да се обляга на неща и да се изправя без помощ, включително и да пристъпва настрани. Оттогава мира нямам,не го оставяме и за десет секунди сам, непрекъснато се люшка и пада по гръб/дупе/настрани. Не си представям как ще го оцелеем вкъщи този период. То и умора няма,в края на деня едва се държи,ама напира да става Astonished Ако някой друг минава през такъв период,моля споделете.


Моя дивак се изправя от около три седмици. Преди това се научи да сяда сам и съответно имаше един период, в който падаше като талпа и удряше главата или каквото там първо срещне земята. Като започна да се изправя доста бързо се светна как да прикляка и да се подпира като иска да слезе. С баткото си спомням, че пак имаше период от около две седмици като се научи да се изправя по мебелите, когато не знаеше как да слезе на земята и ревеше, после започна да се пуска и да дрънчи главата и накрая се научи.  Малчуганите много бързо учат от опит. Знам, че е много страшно като си удря главата и плаче, но с всяко следващо падане ще се учи как да се придвижва по-безболезнено. Единствения ми съвет е да не го пазиш прекалено много - разира се не го оставяй да си разбие главата или да се нарани, но го остави да се справя максимално без твоя намеса. Много бързо ще се научи.
Виж целия пост
# 291
Мамите които ходихте на море как изкарахте.При нас не беше много зле,но определено с толкова малко бебе не може да се нарече точно почивка 😁

Забелязах,че от 2 дни едното му оченце е леко зачервено,сълзи и сабира малко секрет,може да му е влязла песачинка.С какво мога да му го третирам или е по добре да го заведа на доктор?
Ние си имахме баба помощник и така 3ма души се справихме:blush:Не мога да кажа че е както без дете , но пак си е почивка😂Пьлна с безценни спомени!
Виж целия пост
# 292
Мамите които ходихте на море как изкарахте.При нас не беше много зле,но определено с толкова малко бебе не може да се нарече точно почивка 😁

Забелязах,че от 2 дни едното му оченце е леко зачервено,сълзи и сабира малко секрет,може да му е влязла песачинка.С какво мога да му го третирам или е по добре да го заведа на доктор?
Ние си имахме баба помощник и така 3ма души се справихме:blush:Не мога да кажа че е както без дете , но пак си е почивка😂Пьлна с безценни спомени!


О и ние си взехме баба 😄
А за спомените спор няма.Направихме безценни снимки и клипчета😊
Виж целия пост
# 293
Моята бебка още не стои стабилно, нито обича да стои по корем, за преобръщането пък изобщо няма желание. Като ви чета вие колко сте напред направо се хващам за главата.
Виж целия пост
# 294
И моето не се обръща.  Хич не обича да стои по корем и си мисля, че затова и не прави опити да се обръща. Така че Gerry .P не си сама 😁. Седнал обаче се задържа. Леле gordy  какви са тези цени за ясла , че то по - скъпо от Щатите и от Бразилия , в която всичко е абсурдно скъпо.
Виж целия пост
# 295
Mama_Bear, благодаря за съветите! Може би наистина трябва да го оставя сам да научи закона на гравитацията,че иначе ще се срастнем, дотолкова не се отделям от него от няколко дни. Проблем е и,че много бавно пробиват горните зъби,не спи  нормално нощем и това също измаря и съм със забавени реакции през деня. Но ще оцелеем някак Grinning
Момичета, които казвате,че децата ви още не са толкова активни физически,нали знаете,че всички дечица са различни, сигурно вашите си имат други приоритети пред това и са избрали друга пътека на развитие (например,може да проговорят по-рано). Важното е да са здрави,няма непроходило и непроговорило дете Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 296
И аз да се включа с успокояващо мнение, важното е че децата са ви будни, усмихнати и игриви! Дали се обръщат или не, няма голям плюс. Моят ленивец се обръща, но заеме ли си обърнато положение до няколко минути е или заспал или захапал чаршаф, възглавница или каквото докопа. Забие ли глава в леглото, навирва дупе и все едно се превръща в кученце - скимти и лапа каквото намери.
Да ви се похваля, от седмица близо не спи по 2:30 на обяд. Аз така се радвам на по-малкото сън, че всички ме мислят за ненормална.
Виж целия пост
# 297
Благодаря ви момичета за успокоенията. Момичета вие оригвате ли още бебетата?
Skk 007 какво стана с вашето коте? Живее ли още с вас ?
Виж целия пост
# 298
Благодаря ви момичета за успокоенията. Момичета вие оригвате ли още бебетата?
Skk 007 какво стана с вашето коте? Живее ли още с вас ?
Да, оригвам го. След пюре и каша само го държа седнал известно време преди да го оставя да лежи.
Котката е при роднина, и вече свикна що годе... Бебо спря да хърка откакто я няма, буквално няколко дни след като я дадох и хъркането изчезна. Когато стане на 1год, живот и здраве, ще направя опит да я взема с надеждата, че няма да захърка пак. Много ми е мъчно за котето, но като видя бебчето как диша спокойно и аз се успокоявам.
Виж целия пост
# 299
Радвам се , че бебчето ви е добре. И аз имам коте , което спеше при нас преди да се роди бебчо. След това не го пусках в спалнята, но съпругът ми започна да го пуска отново.  Засега всичко е наред,  Надявам се така да продължава😁.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия