Кюретаж и забременяване след това - тема 79

  • 60 444
  • 752
# 120
Здравейте, съжалявам за загубите на всички ви. И аз преживях мисед в 8 седмица и 5 дни. Бях бременна след ИКСИ и след като в шеста седмица се чу сърчице две седмици по късно всичко свърши. Няма да задълбавам в емоционалната страна. На 20 юли ми беше аборта с вакум, изкървих само след процедурата и край. Два дни след това не се чувствах добре имах температура около 37.8 отидох при АГ даде ми две таблетки цитотек за предизвикване на контракции и след тях нищо ,нито капка кръв. На 25 юли се наложи дилатация на шийката защото задържах кръв и повторно изчистване след него кървях до вечерта и това е. След това се чувствам добре с леки главоболия от време на време. Притеснявам се много защото вече 40 дни не ми идва цикъла. Преди десетина дни имах някакви симптоми , че ще ми дойде , но не би. Много се тревожа да не се е пак затворила шийката. Някой дали има опит с подобни проблеми?
Виж целия пост
# 121
Най-добре идете на лекар да ви види. При мен седмица след кюртажа ходих да ме видят на ехограф. Цикъла ми дойде някъде към 50 ден и след цикъла посетих отново гинеколог, който ми направи цитонамазка и преглед на ехограф.Уж всичко е наред, но вече 2 години забременяване не се случва......
Виж целия пост
# 122
Да , следващия понеделник имам час при АГ. Но съм притеснена след всичко което ми се случи. Казаха ми нови опити след три цикъла, а на мен първия не ми е дошъл още. Нямам и замръзени ембриони. Ще трябва стимулация на ново. Спермограмата на мъжа ми е с много лоша морфология и на спонтанно забременяване не се надявам.
Виж целия пост
# 123
На мен след първия мисед цикъла ми не дойде може би 50-60 дни (бях след кюретаж). Аз и по принцип си имам проблем с нередовен цикъл, но все пак това разбъркване на хормоните мислех, че ще проработи в моя полза. Както и да е - след аборт без значение какъв, винаги има контролен преглед. Ще ти видят състоянието на лигавицата и евентуално ако се притесняваш може да питаш за хапчета,които да предизвикат цикъла. Мисля че обикновено дават дуфастон. След като не ми дойде и нямаше изгледи да ми дойде, пих десетина дни дуфастон и ми дойде. От там нататък си продължих с ХЗТ.
Виж целия пост
# 124
Ще изчакам още и ще видим на прегледа другата седмица. Дано да може да се предизвика цикъла с лекарства, че много се страхувам да не се е запушила пак шийката и да се наложи за трети път да преживявам манипулация. Благодаря ви!
Виж целия пост
# 125
Здравейте, момичета!
Аз преживях мисед миналата година, февруари. Изчистиха ме с вакуум. От тогава цикълът ми леко се обърка - варира от 28 до 31 дни. Преди два-три месеца реших, че съм готова за нови опити и преди седмица видях двете чертички. Бях много щастлива, моят мъж също... Днес обаче прокървих, отидох на лекар и той ми каза, че не се вижда нищо в матката, притесняваше се за извънматочна бременност, но отхвърли този вариант след прегледа, пусна ми Чхг и утре резултатът ще е готов. Междувремвнно ми изписа дуфастон за всеки случай. Кървенето ми обаче се увеличи и мисля да не го пия да не обърква допълнително хормоните. Явно е било биохимична.
Не вярвах, че може да ми се случи пак нещо такова...
Имаме едно детенце с рядко генетично заболяване и много искаме да имаме още едно.
С кои изследвания е добре да започна? Не съм правила никакви по-специфични освен цитонамазка и микробиология.
Виж целия пост
# 126
Ами говорете с генетици. Правили ли сте ДНК анализ на двамата?Тръгнете от там...може да направите инвитропроцедура и като направите ПИД на ембрионите да изключите генетично увредените.ЦАР вече финансира двойки с генетични проблеми.Може причината в случая да не е генетична но трябва да отхвърлите тази възможност.Съжалявам че ви се случва това но не се отчайвайте и търсете причините.Успех!
Виж целия пост
# 127
Съжалявам и аз за загубата . След като едното Ви дете има проблем е хубаво да се изследвате при генетици, както ви съветват.Една от причините за аборт в ранна седмица е именно проблеми с плода.Важно е да намерите причината за да не се повтаря и да преживявате пак този неприятен момент. Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 128
Момичета, здравейте. Първо искам да кажа, че съжалявам ужасно много за загубата на всички тези толкова желани бебчета, вярвам че с търпение и упоритост нещата ще се получат при всички нас.
 От февруари месец ви чета, но след втората ми загуба в рамките на 6 месеца реших да напиша и моята история.
Точно 2 дни след Коледа разбрах, че съм бременна, зарадвахме се много на нашето Коледно Чудо. След нова година на два прегледа подред чувахме пулс, който се ускоряваше, но за съжаление на следващия преглед нямаше, просто беше спряло и аз не проумявах как. Началото на февруари в 10 г.с. ми направика К с вакуум и всичко свърши и паднахме от облаците рязко. Доктора както при всички ви ми каза "Няма нищо, това се случва много често, но това не означава, че при следваща бременност трябва да се случи пак нещо такова". След 3 цикъла отидох на преглед и всичко изглеждаше добре и доктора каза, че можем да започнем отново опити. И двата пъти забременях много лесно, просто оцелвахме овулацията и нещата се получаваха, но този път нещата свършиха още по бързо. Миналата седмица разбрах, че отново съм бременна с ЧХГ тест, който беше 135. Понеже знам, че за да се види нещо на УЗ трябва да е доста по-висока стойността на ЧХГ реших да си го следя през 2 дни и така да разбера дали всичко се развива наред. ( Понеже бях в ужас да не се случи за втори път нещо) И така още на второто ЧХГ стойностите бяха станали 132, падаха. Шокирах се и реших по-рано да се запазя час, защото какво ли не ми мина през акъла, че е извън маточна и т.н. и т.н. Сутринта преди прегледа имах розово зацапване. Доктора каза, че жълтото тяло е вътре в матката, но нещата не вървяли на добре. Разбрахме се на следващата седмица пак да се видим. И така преди 2 дни ми дойде доста болезен цикъл и вече не съм бременна. Днес ми беше прегледа и направо ме изпратиха да си пусна цитогенетични изследвания и пакет имунологични изследвания. След около месец ще имам резултатите и се надявам да се разбере, защо се получава така.

Искам да попитам моичетата, който са пускали тези изследвание в АГ Селена, Пловдив да ми кажат, какво по-точно включват тези пакети, защото на момента ми изброиха доста неразбираеми за мен неща, които просто не успях нито да разбера, нито да запомня.
Платих 502 лв, нямам представа това много ли е за такъв тип изследвания.
Цитогенетичните бяха-130 лв
Пакет имунологични- 370 лв
Казвам цените ако можете по тях да се ориентирате, колко неща са включени в тези пакети.

Съжалявам за дългия пост, просто имах нужда да си излея мъката на някой, който би ме разбрал.
Виж целия пост
# 129
Благодаря за отговорите, момичета!
Chakaron, съжалявам за загубите ти!
Дано бързо откриете проблема, ако има такъв.
С репродуктивен специалист ли правихте консултация или с обикновен гинеколог?
Питам, защото моят АГ ми каза, че няма смисъл от изследвания, но той не е репродуктивен специалист.
Виж целия пост
# 130
Много съжалявам за загубата....преоткривам до някъде своята история....коледно чудо,което март месец приключи.....но уви при нас нещата даже не станаха така бързо...а след 4 години опити....
Хубаво е,че си направила изследвания,не съжалявай за дадените пари....най-важно е спокойствието и превенцията...аз съжалявам, че никой  не ме изпрати да направя такива изследвания дори след загубата (нито през годините лутане и надяване)...
Благодаря,че сподели и за тези пакети изследвания,посещавала съм сигурно 3-ма лекари на тази клиника след аборта в търсене на причината,но никой не ме насочи какво да изследвам...
Изчакай си резултатите и ще ги коментираш със специалист...дано откриеш и предотвратиш причината....
Виж целия пост
# 131
Chakaron92, съжалявам 😥! Ще мине болката, повярвай! И аз имам за една година едно кухо яйце и един аборт заради хромозомна аномалия 😥! Причина.....неясна!!! Направила съм доста, изследвания почти всички....пия сега доста добавки и се моля да забременея успешно! На 40 съм и вече времето е против мен , но вярата ме води все още!!!
Нека всяка една от нас вярва , това ни крепи!
Виж целия пост
# 132
Съжалявам за загубата ти , много неприятно.
Хубавата новина според мен е че лесно забременяваш (и при мен винаги от 1-2 месец опити), естествено е хубаво да се пуснат изследвания но до 2 аборта пак го считат за не толкова голям риск или задължително проблем. Аз лично изчаках 4-5 месеца за да се възстанови достатъчно добре матката и да износи здраво дете и още като видях 2 черти звъннах на лекарката си и започнахме с лекарства за задържане , треперех много особено до 7-8 седмица когато се случваше , но като минаха се успокоих Simple Smile и слава богу всичко мина добре.
Пожелавам ти кураж и вяра не се отчайвай в никакъв случай . Виж както ще излезе ако не е нищо смело и без страх.
Виж целия пост
# 133
Много съжалявам за всички минали по този път. Явно 1-2 загуби още ги водят в рамките на "нормалното". Дано на всички третия път да ни е успешен.
Искам да ви попитам дали сте чували нещо за ембриотоксините, къде  и кога се изследват? Доколкото разбирам са нещо различно от НК клетките. Имат ли превенция?
И ако евентуално някоя от вас е изследвала кортизол - кога се прави изследването - преди или след двете чертички и има ли той някакво влияние при миседите?
Виж целия пост
# 134
Отчитайте факта, че първия аборт наистина може да е случаен, но се отразява на следващите. Хормоните се бутват, витамините падат, матката е претърпяла интервенции. Тялото има нужда от време да се възстанови и това не се вижда на ехограф. Бързото забременяване след аборт, не винаги е добра идея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия