НОЕМВРИ още е далече, а бебче ни се гушка вече!

  • 38 829
  • 745
# 405
Деси, определено не мисля, че преиграваш. Просто за жалост хората невинаги са такива каквито ние очакваме да бъдат и определено невинаги правят за нас това, което ние бихме направили за тях.
Моята най-добра приятелка също много се промени към мен. Аз по принцип не ходя по дискотеки, но откакто забременях съвсем избягвам шумните места, а тя си пада уж купонджийка. Не сме се виждали от почти 2 месеца. За това време дори не ми е и писала да ме попита дали всичко е наред. Дори честно казано вече не очаквам нищо от нея, ще си търся скоро време приятелки по площадките. Grinning
Хората си гледат интересите...
Виж целия пост
# 406
Аз това го казвам и на приятелки,които сега се опитват да забременеят. Не съдя само по себе си.
Има неща,които се променят през бременноста и трябва да си наясно с това. Именно за да не се разочароваш.
-това,че няма да си с перфектна фигура
-това,че може да ти се появят стрии
-това,че ще качиш килограми.
-и ,че ще забележиш доста хора около теб,които ще спрат да те търсят.
Именно защото си бременна,защото вече няма да си им подръка,и няма на можеш да излизаш всяка вечер на партита.

Но в този момент се примиряваш с това,защото един ден те ще разберат същото това нещо,когато дойде техния ред.
Виж целия пост
# 407
Ама същото е и след като родите и тръгнете с количката по улиците сама Wink
Виж целия пост
# 408
Така е,но честно казано си има и положителна страна.
След като се родят бебоците,като излизаме в парка,ще се запознаем с нови хора. С които ще сме на една и съща вълна,а именно бебетата.

Въпреки,че аз в момента много се дразня,че моята приятелка ми пиша предимно как сте мамче. И в момнета в който се изчерпа темата за бебето,всякаш няма какво да си кажем.
Е онзи ден и прочетох едно конско,че до преди няколко месеца имахме за какво да си говорим. Не е казано,че само за бебето може да си говорим. Моя живот не е спрял като съм бременна,а и преди това съм имала. Е сега си е същата както преди. Говорим си за мъже,дрехи,гримове... общо взето.. трябва и да си по открит..
Ух много се разпитах,спирам се :* хубав и усмихнат ден момичета.
Виж целия пост
# 409
Ами тя не е от хората дето са временни в живота ти, или идват на накъв етап и после ги няма.. Преживели сме толкова неща, че даже не мога да ги изброявам - и хубави, и лошо. Иначе да и тя си пада купонджийка, аз от както съм омъжена - вече ще станат 3години не ходя така по дискотеки както на нея и се иска, но пък винаги сме гледали да ходим с нея на кръчми, на празници сме винаги заедно, на море сме ходили заедно, по къщи за гости и т.н., въпреки че тя примерно си няма приятел, а ние сме двойка. Никога не сме се държали така, че да и е неудобно например и тя е споделяла, че не се чувста изобщо кофти като сме тримата. Защото много хора не обичат да излизат с двойка, но тя се разбира идеално с мъжа ми и са си партия уж. И общо взето бяхме навсякъде заедно, а сега понеже бременността ми е проблемна тя се отдръпна. Направо все едно ме заля със студена вода. Сигурна съм, че като се роди бебчето всичко ще си дойде по старо му и ще виси постоянно в нас, ама ми е тъпо, че сега не го прави. Помрънках си неделно, мерси за разбирането момичета! Hug

П.С Но пък по време на бременността ми преоткрих връзката със сестра ми. Никога не сме били толкова близки, колкото сме сега. Нейния приятел е в Козлодуй и тя милата пътува всеки вторник до София и Петък се прибира на Козлодуй при него, само и само да е при мен и да не съм сама. Помага ми, помага и на мъжа ми с домашната работа, разсейва ме и много си говорим. Та, поне за това съм много благодарна, че така се сближихме с нея. Simple Smile
Виж целия пост
# 410
Зависи много от всяка ситуация, от хората и т.н., но не прибързвайте да слагате край на дълги приятелства. Хората се променят, ситуациите също, нормално е при една такава голяма промяна в живота на някой човек да се променят и отношенията между хората. Дори и да не се чувате или виждате, не разрушавайте моста между вас. Ще мине време, че свикнете вие, ще свикнат и приятелите ви с "новия" ви живот и пак ще намерите път един към друг. Важно е да живеете с тази мисъл, а не с мисълта да замените старото с ново. Понякога другият човек се чувства също толкова объркан и дезориентиран в новата ситуация, с новите преживявания на стария му приятел и не знае как да реагира. Затова дайте си време.
Просто съвет Simple Smile
Виж целия пост
# 411
Според мен е нормално когато една двойка чака бебе или има такова кръга от хора, с които излиза да се промени. И ние с ММ до преди да забременея все бяхме на купони, дискотеки, моретата ни бяха все мн диви, но цялата компания ни беше такава. От както съм бременна от само себе си се редуцираха излизанията със всички, защотото в един момент много ми се спеше, в следващия няма как да излезем и д а ходим на дискотеки и партита ии така сличаите се натрупват ии нашите приятели, които все още нямат деца почнаха да излизат с други по тези места.
За мое щастие най-добрата ми приятелка вече има бебенце ии двете сме на една вълна, много ми е от помощ за разни съвети и теми.
Когато тя забременя първа, аз тъкмо се съживявах от аборта и наистина ми беше криво за мен си, но по никакъв начин не съм и го показала.
И аз съм на мнението на Евита, все накога и на другите около нас ще се случи това чудо и, ако наистина сте си близки ще дойде време пак да намерите път един към друг.
Виж целия пост
# 412
Еуфория16, карала си морбили?

Момичета, аз вече си мисля, че нямам приятелки. В последните години толкова се разочаровах от две, три, че не знам вече. Братовчедка ми, която ми е кума ми е най-близката, за нея ми пука много. Другата, с която сме 20 години, наскоро прекрати връзката си с нейния, връзка, която беше на 9 години и то точно защото опряха до въпроса с децата и брак, жилище. За 9 години, вярвате ли ми веднъж не ни поканиха у тях, да тясно е, малко е, но у нас са идвали стотици пъти, нова година, рождени дни, мачове- у нас е така. Все аз и ММ им звъним да ги каним и т.н А, сега като остана сама, изперка. Аз получих кръвоизлив в деня, в който той я остави и въпреки, че й казах, че трябва да почивам, да лежа... цяла седмица по няколко часа вися вкъщи да реве. Ок, мина това. После започна да иска услуги, ММ да ходи да й мести секцията, да ходи да й боядиса хола, да мъкне дивани, да й закарал тонколони някакви. И то в дни, в които туко що ще се е прибрал от двуседмична липса вкъщи. Ми не става. На така възраст и хал съм, че вече не мога да търпя такива неща. Предпочитам да нямам приятелки, от колкото да имам такива, които се сещат за мен само като имат драма. От нея скрих до 4-5 месец, че съм бременна. Смятайте. Simple Smile Колко е била  заинтересована, даже не ми видя корема, трябваше да й го демонстрирам, а беше дошла да ми се оплаква, че е в депресия. Смятам, че колкото и добро приятелство да сме имали, някои неща от характера са си константа. Семейството и децата, изобщо благополучието не могат искрено да зарадват всеки, убедена съм, че има завист и ме боли от това. Радва ми се, но усещам, че не е докрай искрено. И така ми звъни, както някой беше дал пример, с онзи тон, очаквателния да съобщиш нещо лошо "аааааа на лекар ли си, ама нещо...? Проблем ли има?" Всеки път.  Много ви се оплаках, но ме уцелихте на болна тема.

Виж целия пост
# 413
Янна, карала съм като малка и дребна и едра шарка... , майка ми казва, че е на 100 сигурна, че съм я карала.
Ти по темата за ходенето до Гърция? Нещо трябва ли да ме притеснява?

За приятелите,само да допълня. Не е нужно човек да има безброй много, тогава няма да може да ги оцени. Аз все бъзикам ММ, че той ми е най-добрият ми приятел ии той все де смее. Според мен важно е да можеш да разчиташ на човека до себе си първо... е страхотно ще да е е, ако има още някой, с който да изпиеш едно кафе на сладка приказка.. Но защото имате връзка, уважение, а не само защото си правите услуги от време на време,така всичко се изчерпва и е безсмислено.
Виж целия пост
# 414
Аз съм на мнение,че никой не ми трябва,гледам си семейството и 2-3 приятелки и това е!
Находила съм се и по заведения и по дискотеки и компании не ми трябват.
Гледайте си спокойствието!
Виж целия пост
# 415
Аз съм съгласна, че приятели ще се отдръпнат и ще дойдат нови, това се преживява. Обаче най-добрата ти приятелка...дето от детство сте заедно и сте преживели доста по-кофти неща, живели сме заедно, били сме в чужбина сам сами, ходила съм по сред нощ в тях с колата да я прибирам, че бившия и блъска по вратата и прозорците и се страхува и куп други неща, свързани със семействата ни, просто не мога да ви обясня, ние бяхме като сести, а сега една бременност да се отразява така!? Еми не го разбирам наистина! Определено не мисля да я изхвърлям от живота си или да и се сърдя, може би е временно, лято е, на всеки му се иска да излиза по партита, кафета, да ходи на море и т.н, но определено ще ми остане рана и едва ли ще го забравя това отношение. А при нас пък всички мъже колеги на моя мъж са точно обратното, постоянно питат как съм, пращат поздрави, окуражават ММ, че още малко остава, даже идваха няколко пъти да ме видят! Мъже, хора! От тях най-малко го очаквах, да близки сме, но не мислех, че мъж така може да ни разбере, е явно съм грешала. Даже последния път един приятел беше при баба си на гости и я е накарал да направи любимия ми сладкиш за да ми донесе, тъкмо бях излязла от болницата.. Еми такива жестове не се забравят просто..
ЯННА аз такива хора отдавна съм ги махнала от живота си, такива дето все света трябва да се върти около тях, все се оплакват и винаги техния живот е най-ужасния.. Направо се опитвам да се поставя на твоето място, излязла от болница с един куп притиснения и страхове, да дойде и да те натоварва, че се е разделила с приятеля си...и само като си помисля се нервя. Мъжа ми също е ходил да сваля дивани на приятелката ми и да и оправя пералня и т.н ама тя се съобразява винаги каза по-рано, пита удобно ли е. Тя също е помагала на нас с ремонта, последно идва камъни да мие с мен Grinning Но когато помощта е еднопосочна, за мен си е чисто използване, не харесвам такива хора.
Виж целия пост
# 416
Еуфория, дребната шарка се казва морбили, а едрата - вариола. Последната не съществува поне от 30-40г. Варицела най-вероятно си карала. Ако си карала морбили или си ваксинирана за нея не би трябвало да имаш проблем в Гърция.
Виж целия пост
# 417
Има ситуации, в които ясно ни се показва кои са ни истинските приятели и кои не са и това може да е причина да прекъснем контактите си с тях. Никой не бива да търпи лошото отношение на някого... все пак добре е и човек да си пази достойнството и спокойствието Simple Smile По-горе написах това, защото се случва по-често да прекратим отношенията си с някой човек, отколкото да разберем, да се поставим на мястото на другия...Аз съм изпитала и двете ситуации - разделих се с някои "приятелки", с други не се чувам толкова често (но това не означава, че не ги чувствам близки) и също като вас прекарвам повече време с мъжа ми и семейството ми. От нашите близки и приятели ние сме първите, които очакват бебенце. И при нас се случват същите неща както при вас. Моите приятелки все още се вълнуват от излизания напред-назад и това е съвсем нормално. Вярно, малко сме се отдалечили в темите за разговор, но си ги обичам и знам, че един ден, когато и те очакват своите бебенца ще им бъда полезна и ще има помагам с каквото мога (ако разбира се те желаят това Stuck Out Tongue)
Виж целия пост
# 418
Ууф, ние тази година ще я пропуснем гръцката почивка, че бая се поухарчихме, но ще си направим една до Созопол.
Пожелавам ви прекрасни мигове!
Виж целия пост
# 419
Аз това с приятелите не си го слагам на сърцето вече, сама доста си пресях контактите в последните години (или е станало по естествен път - не знам). Една от по-близките ми приятелки също е бременна, с термин октомври и много пъти й писах, разпитвах, исках да се видим, но никакъв отклик. Не съм се сърдила, вероятно е някакъв период и при нея. Изобщо установих, че много малко хора ми трябват Simple Smile

Но Деси, теб те разбирам, нормално е да има разочарование, надявам се и ти пожелавам като се роди бебето да се върнете към предишните си отношения.

 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия