1 юЛи - ПРОТЕСТ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО ПРЕД ПАРЛАМЕНТА-ПРОДЪЛЖЕНИЕ

  • 26 226
  • 483
# 15
Донибони, момичета, не бързайте с анкетите за протеста.
Все още е само 07.06.
Всеки, който влиза да чете темата, е наясно, че протести ще има.
Анкети можем да пуснем към 20-ти, за да видим към този момент - края на месеца, на каква жива подкрепа можем да разчитаме. А дотогава направете теми в отчетните по градове, за да има време за организация. Този път и Варненки и Бургазлийки (по-масово) надявам се ще се вдигнат. А защо не и в други градове.
Пак повтарям - почивен ден ще е, надявам се много от майките и бащите, които на 1-ви юни бяха на работа, да ни подкрепят!
Виж целия пост
# 16
Много съм разочарована днес Sad Каквото и да се опитах да направя беше безуспешно...http://mamma.e-varna.com/ Това е след днешната пресконференция във Варна. Касае и други проблеми...

Имам малък коментар за постинга на BgViki:

Цитат
Здравейте,
Мога да разясня как стои въпросът с неомъжените майки......като такава Smile ......
Това че е припознато детето няма никакво значение за социалните що се отнася за детските надбавки..... Преди 2,5 години като подавах документи просто ми върнаха документите на таткото и казаха че не им трябват.....сега нещата са същите.
Те искат от служба ГРАО документ за семейно положение.В него са вписани само майката и детето/децата като семейство, а таткото не фигурира понеже с майката нямат брак.... и по този повод доходите на таткото не се искат..... удобно ....събираш само половината документи....а в декларацията на мястото на СЪПРУГ пишеш неомъжена и готово..... и е рядкост както в нашия случай да нямаш право на детски понеже моя доход е висок и минавам прага от 200 лева на човек отвсякъде
Колкото до подоходното облагане....там нещата са по-различни ...
Приемат съжителството на семейни начала като семейство и който е с по-висок доход той подава декларация в данъчното.....
Друго сега не се сещам ама питайте ако ви дойде нещо наум

Варианта според мен е в акта за раждане да пише Баща НЕИЗВЕСТЕН...... тези като нас дето живеят на семейни начала.....татковците обикновено си припознават бебоците.....в крайна сметка са си техни де, а и в 99% от случаите децата са си искани и се е работило целенасочено по въпроса Smile .......поне при нас беше така и за първото.... и за второто

Има много бащи, които припознават детето и малко след това изоставят майката (напоследък явно е модерно сред мъжете  #2gunfire) А има и такива, които са се отказали от съжителство с майката още по време на бременността и пак държат да припознаят детето. Така, че пак не става. Също и за вдовиците и за разведените  newsm78
Виж целия пост
# 17
Искате ли една тъжна статистика за прираста на населението в България?

Общ естествен прираст за 2005 г.:    -  5.2%
Прираст при ромите                       :   +15%
Прираст при етническите турци   :   +  7%
Прираст на етнически българи     :   сетете се сами

И още, при средно 60-70 хиляди живородени деца годишно, едва 20 000 са българчета!
Виж целия пост
# 18
С вас съм момичета!
И за дългосрочна инициатива съм готова. Трябва да сме настоятелни и постоянни ако искаме да ни чуят и забележат. в крайна сметка става въпрос за нас и нашите деца. С две ръце съм За протеста на 01.07.06.

Ренци, вече не знам кой да питам, ама наш'та борбена девойка Бу да не е препила снощи, че никаква я няма?
Виж целия пост
# 19
Аз писах и преди на 01 Юли ще съм на морето и държа да ми дадете един плакат. Ще протестирам мирно и на плажа и дори може и подписи да събирам Simple Smile Само кажете и нямате проблеми Simple Smile
Виж целия пост
# 20
Ине, Бу от известно време живеят при майка и и там доколкото знам е доста скъп нета, та по-рядко влиза. Ако искаш мчога да ти дам телефон или пък аз да и звънна.

Коала, пиши на лични какво точно трябва да се прави за организацията на протеста, за да видя къде мога да се включа. При мен проблема е, че няма на кого да оставя беба, но пък мога с нея да ходя където трябва.
Виж целия пост
# 21
Който иска да дойде днес на срещата за детските градини да ми звънне
тел ми е 0898 43 21 17 - Женя
Ще ви чакам в 14.30 пред сградата на кметството на Московска


Май се получава така , че само аз ще бъда , а поканата ни е за 5 човека
Виж целия пост
# 22
здравейте храбри мами Hug
чета ви редовно и съм в час с нещата горе-долу Embarassed-до сега не съм се разписала-понеже не съм имала конкретно предложение-правя го сега за да ви обещая моята подкрепа и присъствие на 1.07 -а също и ако мога да помагам с нещо(имам познат сред депутатите от НДСВ)...
Виж целия пост
# 23
От Ivy
"Има много бащи, които припознават детето и малко след това изоставят майката (напоследък явно е модерно сред мъжете  #2gunfire) А има и такива, които са се отказали от съжителство с майката още по време на бременността и пак държат да припознаят детето. Така, че пак не става. Също и за вдовиците и за разведените "

Проблема пак е как САМОТНИТЕ да докажат че са такива
При вдовиците и за разведените проблем няма, защото като отидат в ГРАО за въпросната бележка за семейно положение там би трябвало да присъства разведвна или овдовяла....или в семейството пак ще се водят майката и детето/децата както е при нас..... а дори да не присъства те могат да представят документ който го доказва Simple Smile. Мога да проверя как стои въпроса с разведените.....имам такава приятелка.....ще я питам

Ако мога да съм полезна с нещо ще се радвам да помогна с каквото мога........ и дългосрочно......все пак като изключим веселбата покрай децата.....съм свободна .
За 1 юли........ където кажете.....там сме Simple Smile
Виж целия пост
# 24
С вас съм момичета!
И за дългосрочна инициатива съм готова. Трябва да сме настоятелни и постоянни ако искаме да ни чуят и забележат. в крайна сметка става въпрос за нас и нашите деца. С две ръце съм За протеста на 01.07.06.

Ренци, вече не знам кой да питам, ама наш'та борбена девойка Бу да не е препила снощи, че никаква я няма?
Много си лоша Twisted Evil
Тук съм.

Знаете, че съм на предните редици - както локално, така и национално, няма да се откажа.

На 1 юли няма да съм в града (по сегашни планове поне), но до 29 юни съм тук, и ще направя всичко нужно, за да дам рамо.

Браво за идеите, които сте получили и за добрите съвети - ще ги ползваме. Според мен срещата ви е била ползотворна, и то много. Знаех си, че ще се справите! Heart Eyes

И така, с нови сили и идеи - напред.
Виж целия пост
# 25
Аз писах и преди на 01 Юли ще съм на морето и държа да ми дадете един плакат. Ще протестирам мирно и на плажа и дори може и подписи да събирам Simple Smile Само кажете и нямате проблеми Simple Smile

Нал' ти казах, още тогава, че май няма да си сама. Или не искаш компания?!
Виж целия пост
# 26
С вас съм момичета!
И за дългосрочна инициатива съм готова. Трябва да сме настоятелни и постоянни ако искаме да ни чуят и забележат. в крайна сметка става въпрос за нас и нашите деца. С две ръце съм За протеста на 01.07.06.

Ренци, вече не знам кой да питам, ама наш'та борбена девойка Бу да не е препила снощи, че никаква я няма?
Много си лоша Twisted Evil
Тук съм.

Знаете, че съм на предните редици - както локално, така и национално, няма да се откажа.

На 1 юли няма да съм в града (по сегашни планове поне), но до 29 юни съм тук, и ще направя всичко нужно, за да дам рамо.

Браво за идеите, които сте получили и за добрите съвети - ще ги ползваме. Според мен срещата ви е била ползотворна, и то много. Знаех си, че ще се справите! Heart Eyes

И така, с нови сили и идеи - напред.

Ма мноо си те 'бичам, бе!!!!
Виж целия пост
# 27
Ще съм на линия на 1.07.! Ренци, ако имаш нужда от помощ - свиркай! Аз съм с малкия в количката и с баткото, но поне мога да наглеждам Благородна докато ти пускаш нужните молби Peace
Коала, по онзи въпрос ще направим нещо, просто така се случи, че не може да се засечем... В края на краищата, ако не може да се видим, поне на 1.07. ще се съберем Twisted Evil
Виж целия пост
# 28
Сега сериозно.

В "Тази сутрин" по бТВ, министър Масларова каза, че от 2007 г. МРЗ ще бъде 190 лв! Чухте ли - 190 лв. А вчера зам министъра и Адемов споменаха за 170 лв майчинство. Хайде сега някой да каже какво става в Държавата. Според мен цари пълен хаос и някаква паника. От това по-подходящ момент НЯМА!

П.С. Само аз ли съм го гледала?
Виж целия пост
# 29
момичета,досега не съм писала,но искам да кажа че подкрепям протест на 1 юли,на 1 юни бебко беше болен,но сега живот и здраве-там съм Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия