Захранване - въпроси и отговори!

  • 39 339
  • 722
# 675
А, в момента още ме е страх като му давам пюрето, защото от 6 дена захранваме и да не преяде с все още непозната храна и нещо да му се раздразни стомахчето. А и по принцип системното преяждане също не е нещо хубаво. Но си мисля, че детето ще си даде индикация колко точно има нужда да яде. Или не? Нашият младеж като цяло мляко добре си похапва...като съм го мерила понякога преди и след кърмене е излизало че над 200-220 мл. хапва, което според една от лекарките, с които съм говорила, било много. Но той расте едър (според мен изобщо не пълен, но дългичък) и е много активен, предполагам това е причината. А и прави не малки паузи между храненията.
Виж целия пост
# 676
Давай му колкото иска пюре и мляко. То детето ще откаже, ако не иска. Да се водиш от детето е най-добрият вариант според мен.
Виж целия пост
# 677
От прехранване става рефлукс и се придобива рефлекс за повръщане и става много много кофити после
Виж целия пост
# 678
Нашият си е с рефлукс от родилното още. Но с времето като че ли намалява. Пюренце още не ми е повръщал. Grinning
Виж целия пост
# 679
Моята сама си ми показва кога се е наяла, започва да маха с ръка все едно казва "не искааааам" и бута лъжицата, много е смешна Joy
Виж целия пост
# 680
А моето бута с език пюрето или маха с ръка или се обръща настрани. В началото и аз се чудех колко да дам,  мерех 1,2,3 супени лъжици после полвин бурканче пюре  накрая ми писна от мерилки и колкото изяде.
Виж целия пост
# 681
И аз съм на принципа "колкото изяде", хем за детето по-добре хем и за мама по-лесно. Отначало като е гладна отваря една голяма уста, после по-вяло, колкото да не ме обиди Simple Smile и към края почва да върти глава и да си мачка ушите. И ако продължавам да се правя на неразбрала и да й бутам в устата манджа, ми перва лъжицата 😁
Виж целия пост
# 682
Моя едва сега започна да набива спирачка. Или хапе лъжицата или стиска устни. Това до сега не ми се беше случвало
Виж целия пост
# 683
Аз в първите 2-3 месеца на захранването давах препоръчителните количества, които педиатърката ми казваше и дохранвах с кърма, ако хленчеше като свърши. Тя каза, че да се дохранва, не е грешно, а и в крайна сметка, както са писали всички, детето като иска още, няма как да му откажа. Но твърдата храна я ограничавах до тези количества, защото ме беше страх да не претоварвам стомаха. След тези месеци вече си следя реакциите на детето, давам колкото иска, когато повече не иска пюре, стиска устата и започва да ме гледа с един умилителен поглед тип не ме мъчи.
Виж целия пост
# 684
Да различни неща са, затова питам как да се изцеди чистия сок. Марля, тензух?

Щом ще са само лъжички, може да настържеш ябълката, да наклониш съда в който е и сока сам ще се отече. Няма смисъл роботи и други за две лъжички. Но ми се струва, че му е рано на бебето, освен ако няма проблеми с млякото и затова да е бързото захранване?
Виж целия пост
# 685
Моето дете отказва домашно пюре. Според мен проблемът е, че не става гладко, както е купешкото. Дадох му пюре от моркови - домашно и от магазина. Домашното го изплю, повдигаше му се, а готовото, го изяде без проблем.

Има ли някой, който ползва уреда на Авент за бебешка храна? Става ли пюрето гладко като купешкото? Чудя се дали да го купя... или да купувам готови до 8-месечна възраст, когато храната му ще е на малки парченца вече.

Имам голям робот на Philips и му пасирам в шейкър каната. Обаче не е така гладко пюрето... или аз нещо не пасирам добре. Правя смути в тази кана и наистина само бананът става на гладка консистенция, а другите плодове леко се усещат.

Виж целия пост
# 686
Моето пък отказваше купешки пюрета. Едва на 7м я излъгах да опита, когато бяхме на море и отказах и там да бъркам манджа.
Някои зеленчуци трудно наистина стават съвсем гладки. Добавяй вода. Тиквичката придава на зеленчуковите Пюрета по течна консистенция,опитай и с нея.
Аз пасирам. Нямам уреди. Е, пастор имам, само това ми е,не съм имала проблем с консистенцията.
Виж целия пост
# 687
Моето дете отказва домашно пюре. Според мен проблемът е, че не става гладко, както е купешкото. Дадох му пюре от моркови - домашно и от магазина. Домашното го изплю, повдигаше му се, а готовото, го изяде без проблем.

Има ли някой, който ползва уреда на Авент за бебешка храна? Става ли пюрето гладко като купешкото? Чудя се дали да го купя... или да купувам готови до 8-месечна възраст, когато храната му ще е на малки парченца вече.

Имам голям робот на Philips и му пасирам в шейкър каната. Обаче не е така гладко пюрето... или аз нещо не пасирам добре. Правя смути в тази кана и наистина само бананът става на гладка консистенция, а другите плодове леко се усещат.



Моето е на почти 8 м., но яде само гладко пасирани пюрета. Усети ли по-едри парчета се дави. Варя зеленчуците, пасирам и после ги минавам през една цедка. Голяма разправия е обаче. За уредите имам само положителни отзиви, но ми идват доста скъпи и се отказах.
Виж целия пост
# 688
Аз имам нещо като имитация на нутрибулета, но е с марка Zephyr. Взех го на промоция за 75лв. и съм много доволна. По-мощен е от нутрибулета - 1200W е и с малко вода пюретата ми стават като купешки.
Виж целия пост
# 689
Естествено, че няма да стане гладко в кана. Пасира се с пасатор, за да е гладко. Каната няма пасиращи функции ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия