Осми клас - 1

  • 54 648
  • 780
# 735
Абе въобще положението е горките ни деца.
На моя син не стига че акълът му само в събирания с приятели и девойки, ами и прОграмата му тази година е по-страшна от миналата, когато си мислехме, че ще им е най-трудно. Всеки ден в СМГ с НЕ имат по 8 часа, около половината от които немски. Към това се прибавя разбира се математиката, която там си е достатъчно сложна сама по себе си, плюс всички останали предмети начело с безумно неподходящата за възрастта им литература. И следобедите като отиде 2 пъти седмично на английски и по 1 път на школи по програмиране и по математика и 2 пъти на брейк, часовете реално стават 10-11 на ден, а след това и домашни трябва да се правят. И за капак се оказва, че май ще трябва и добра диплома да преследваме.......
Е, аз лично съм доста притеснена как ще издържи тийнът на натоварването и се налага той да ме успокоява, че ще се справел, боже, до къде стигнахме Angry
Виж целия пост
# 736
За ö, ü, ä нас ни учеха така:
ö - отваряш устата за о и казваш е,
съответно за ü - отваряш за u казваш е,
за ä - отваряш за а и казваш е.
Simple Smile
Виж целия пост
# 737
Ужас, Ани Scream
Моят не би могъл да го издържи това натоварване. То и аз не бих май.
Виж целия пост
# 738
Добре, че записах моята в езиково, а не в нпмг! Сега само английския и тренировките са й грижата.
Виж целия пост
# 739
В НПМГ-то  входното ниво по БЕЛ ще бъде диктовка за правопис и есе:)
Повечето са учили АЕ и сега още им е лесно. По математика входното е на 1.10. Ще ми е интересно какво ще направи. От сега се уговаря за понеделника да не ходи на АЕ в школата, за да се готви/ при наличие на цял уикенд, но сме били там и нямало да може да се съсредоточи, разбираш ли?!/
А като наваксат с материала и имат за учене.....ама пуст телефон, все нещо се гледа там.
Виж целия пост
# 740
Ашексова, това при кой преподавател?
Диктовка? Joy Hands V
Виж целия пост
# 741
Слънчевата, теория на вероятностите - две възможности  Mr. Green
Ако действат в синхрон - остава една възможност. Пфу, есе.
Виж целия пост
# 742
Аз, ако съм на мястото на децата, ще се оплача, че есето по програма се учи в осми клас. Joy
Виж целия пост
# 743
Аз, ако съм на мястото на децата, ще се оплача, че есето по програма се учи в осми клас. Joy

Е, Дидева, в прогресивното сме, все пак... Joy
Виж целия пост
# 744
Като ми се оплака миналата година една мама за 3-ка на есе, входно в Испанската, чекнах програмата на 7 клас. Ми чували са есе, ама само май, че съществува такава думичка в пространството, и 1-2 написани текстчета за домашно, непроверени.

* Есе Овладяване на знания за същността на есето като ученически жанр. Развиване на умения за
планиране на есе и писане на теза.  Формиране и развиване на умения за писане на есе. Създаване на есе на тема: Внуците на Бай Ганьо.
Май точно нещо по картинка с Ганьо спретваха  Thinking
Виж целия пост
# 745
Ако входното ще е на есе, искам РС да е преди входното или поне преди да са проверени. Не искам да срещам господина, след като е прочел есето на моето! Stuck Out Tongue Winking Eye

Ще го питам довечера, знае ли как се пише туй нещо, макар да знам отговора. А не съм убедена, че размислите му по житейски теми са за пред публика. Flushed
Виж целия пост
# 746
lorenca, естествено, че са учили есе в седми клас, тъй като бяха по старата програма. Опитах се да пошегувам. Явно не ми се получи. Simple Smile
Виж целия пост
# 747
Дидева, ама децата като нищо могат да кажат, че не са учили:)
Не се шегувай Simple Smile Напечено е Simple Smile
Виж целия пост
# 748
Аз пък направо си ти повярвах, защото не съм чула в нас да се споменава за есе, а учебници не съм отваряла.... Flushed
Виж целия пост
# 749
Че за не съм излъгала. Есето е част от учебната програма за осми клас, както и фразеологизмите, видовете подчинени изречения, залог на глагола... Simple Smile
Просто миналогодишните и тазгодишните осмокласници са на границата между стара и нова програма и се получават подобни парадокси.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия