Хипоспадия 6-Как стигнахме до Сърбия след 4 неуспешни операции в Пирогов

  • 55 720
  • 703
# 660
Zee,  аз започнах веднага да мажа с йодасепт,  а ще пиша имейл утре вечер. При нас поне засега мисля, че се затвори дупчицата. Михаил е на бяло училище от 4 дена, ще видя утре като се прибере какво е положението.
Виж целия пост
# 661
Някой превеждал ли е епикризата от Бел Медик за пред ТЕЛК? Не ги разбирам преводи и легализация, къде да отида, съвсем ли трябва да съвпада и оформлението?
И, да ви кажа, че столичното РЗИ се премести и вече е на нов адрес- при Театър София, а не не Иларион Макариополски
Виж целия пост
# 662
Аз превеждах епикризите от Бел Медик и от прегледа при хематолог. Много важно е ТЕЛК комисията дали иска легализация или не. Превода на епикризата без легализация ми струва 16 лв ( от английски език) , на документа от хематолога - 26,50 лв. (от сръбски език).  Това е без легализацията, за която ми казаха по 40лв. на документ.
Виж целия пост
# 663
Вие не виждате смисъл? Предполагам сте защитили докторантура по имунология поне.... А ще седите ли в операционната да следите да не правят нещо което би било излишно според Вас?
Отдавна не бях се обаждала тук,  ама сега не се въздържах... Пожелавам Ви успех с операцията, както и на всички на които им предстои и замълчавам отново. Впрочем съвсем реалистично може да спрат ТЕЛК-а при отказ от ваксинации, както и няма да може да посещава детска градина след време. Отложете... може пък да размислите и не, не причинява аутизъм
Късмет!

Напълно подкрепям написаното от вас. Ако трябва да го изкажа с мой думи, най - вероятно ще ме баннат от форума.
Виж целия пост
# 664
Някой с фистула,който е ходил отново в Сърбия за операция може ли да каже какво се случва,колко време е престоя...

И някой скоро свързвал ли се е с доктора? Чакаме отговор от 3 седмици.
Виж целия пост
# 665
преди година затваряхме фистула, пуснаха ни на същата вечер да спим в квартирата, докторът поиска единствено да види детето още веднъж на другия ден и бяхме свободни да си тръгваме. При нас фистулата изскочи 3 години след операцията, предвид този факт сякаш вече никога не мога да бъда спокойна ...
аз не съм се свързвала отдавна с доктора, трябваше да го направим преди 6 месеца, е нямахме дълго отговор, сега може би идните дни ще му пратя снимки.
Виж целия пост
# 666
Здравейте! С наближаването на операцията в главата ми изникват все повече въпроси. Един от тях е каква храна дават на бебетата в Пирогов? Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 667
На нас ни предстои пътуване до Сърбия тази седмица - прегледи в Бел Медик. Моля, ако някой е пътувал тези дни да ми каже, покрай истерията с корона вируса как минахте границата, имаше ли забавяне, в самата болница всичко нормално ли протича?
Относно храната в Пирогов, моите деца бяха малко по - големи и не близваха храната там. Баща им им носеше храна която те обичат.
Виж целия пост
# 668
На нас ни предстои пътуване до Сърбия тази седмица - прегледи в Бел Медик. Моля, ако някой е пътувал тези дни да ми каже, покрай истерията с корона вируса как минахте границата, имаше ли забавяне, в самата болница всичко нормално ли протича?
Относно храната в Пирогов, моите деца бяха малко по - големи и не близваха храната там. Баща им им носеше храна която те обичат.

Ние пътувахме. Всичко си е нормално даже нямаше задръстване на границата. Никой не носеше маска и в болницата всичко си протича както винаги.
Виж целия пост
# 669
Здравейте! С наближаването на операцията в главата ми изникват все повече въпроси. Един от тях е каква храна дават на бебетата в Пирогов? Благодаря предварително.
На 1г.3м беше моето дете там.2017г.
Носих си АМ ( и кърма ,че беше на смесено хранене).Термус,кана за топлене на вода.Пюренца.Кисело мляко.Храна за него беше от кетъринг според възрастта.За теб храна НЯМА!!!
Има магазини в близост,има и заведение за бързо хранене в двора на Пирогов срещу входа на урологията.
Хубаво е ако не си сама в София и да има кой да ти носи храна.
Виж целия пост
# 670
Момичета, докторът ни отговори за фистулата,но отговорът му не ми дава никакво решение. Писал е,че няма какво да се направи в момента и да му изпратим клип и снимки след 3-4 дни. Какво да разбирам от този отговор? Много се отчаяхме вече.
Виж целия пост
# 671
Не се отчайвай. За фистулата си трябва време да се затвори. Аз не помня преди колко време е била операцията на твоето дете, но доколкото знам от инструкцията която ние получихме, това не е проблем и ако не се затвори сама, се затваря оперативно с малка интврвенция, но не по - рано от 6м след операцията. Не се плаши просто следи детето.
Виж целия пост
# 672
Не се отчайвай. За фистулата си трябва време да се затвори. Аз не помня преди колко време е била операцията на твоето дете, но доколкото знам от инструкцията която ние получихме, това не е проблем и ако не се затвори сама, се затваря оперативно с малка интврвенция, но не по - рано от 6м след операцията. Не се плаши просто следи детето.

Операцията ни беше 3 октомври 2019. Там е проблема,че на нас не ни споменаха за фистула. За това не знаем какво да правим и мислим. Благодаря ти!
Виж целия пост
# 673
Ето нашата инструкция. В нея подробно е описано всичко.
Аз лично мажа с йодасепт. При Михаил се затвори фистулата, поне засега.
Виж целия пост
# 674
Здравейте, ние отново сме в Белград. Днес мина прегледа на децата при д-р Джинович.
При Михаил нещата са добре. Доктора видя мястото на фистулата, сега е затворено. Каза, че е от конец, който явно е паднал.
При брат му, поне засега не се налага оперативна намеса.
При Мария - сложна работа. При нея има комбинация от фактори и заболявания. Мария, след дългогодишните посещения на лекари, изследвания, и какво ли още не отказваше въобще да се говори с д-р Джинович, камо ли да я преглежда.
Аз бях му писала предварително кога и как може да види и тримата, и какви са проблемите на големите деца.(на Мария не казахме, че искаме и за нея консултация). Сети се веднага, прегледа момчетата, другите деца които чакаха пред кабинета, и с огромно търпение изчака Мария първо да реши да влезне в кабинета. Тя първо се разсърди, избяга и се скри, след това каза, че няма да влиза, но накрая все пак склони поне да поговори с доктора.
Д-р Джинович изчете цялата документация която носех ( всички листове, епикризи и документи са на Български език), прегледа я на ехограф, обясни подробно какво иска да направим като изследвания и защо, каза че след като види резултата ще прецени за какво лечение е и за финал я гушна. Бързо успя да стопи леда, и да я убеди че няма от какво да се страхува и притеснява.
Детето ми, макар и на 17 г. има своите страхове и тревоги, а този човек само с мили думи и благост успя да я спечели и да я убеди в правотата си.
Така, че ние тепърва ще се връщаме за изследвания.
Що се отнася до минаването на Границата заради истерията с корона вируса нямахме никакви проблеми. Както и по - нагоре имаше пост, болницата си работи както преди и  нищо не личи да има някаки проблеми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия