Парфюмни размисли и страсти - 219

  • 83 818
  • 739
# 285
Отново съм в настроение за парфюмни експерименти. Поръчах си две мостри от есенната селекция в Нотино - Elephant на Кензо и Crystal Noir. Преди буквално не смеех да изляза извън белоцветните аромати, но, четейки тази тема, се вдъхновявам да пробвам нови неща.
Виж целия пост
# 286
Момичета, моля за съвет - коя от Далиите на Живанши да избера за есента и зимата?
Коя е най-топла, трайна, гушлива и уютна? Колебая се между Dahlia Divin le nectar и Dahlia Noir.
Приемам и други предложения от този ценови клас.
Виж целия пост
# 287
L'Interdit (2018) Givenchy започва с доста силни и остри бели цветя. Жасмин така любим на Dominique Ropion, тубероза и портокалов цвят са последвани от круши, които не ми допадат на мен. Време е да престанат да слагат на всички парфюми круши мисля. Тези са сладки, воднисти и като крушова есенция. Подсилва ги мек амбър и след час всичко се смесва в плодово-цветна хармония, позната на всички и с нищо не отличаваща се. Нищо особено не е този парфюм за мен и не ме грабва на първи проби. Не е неочакван, сложен, интересен.
Пробвах L'Interdit (2018),позволих си да извадя мнението на Денс,защото моето напълно съвпада с нейното относно това,че не е никак интересен и поне на мен не ми поднася нищо ново,та да му платя цената от 169 лв.някъде мисля беше за 50мл,а 30мл.е около 111лв. и нещо..При мен няма нищо остро обаче.Абсолютно безхарактерен парфюм,който отначло примамва и си мислиш,че ще е нещо изключително.В последствие обаче не се оказва така,аз го усещам точно 25-30 минути и после не го регистрирам.За мен е плодово-цветна водичка,без никакво присъствие,а се полях цялата днес.А при мен по принцип парфюмите са много трайни с много малко изключения,че той Диор Джой е по-траен въпреки нежността си.Коса,деколте,сако и нищо хора,абсолютно никаква трайност! Не зная защо така се случи с този парфюм.И този път Живанши не пропуснаха да ме разочароват.Твърдо съм за Dahlia Divin le nectar,като за мен няма големи различия с първообраза.С Dahlia Noir не се харесахме,двата парфюма са напълно различни,но и двата са трайни и присъствени на моята кожа.
Виж целия пост
# 288
Днес получих лоши отзиви за безценната ми лимитка на синия Dior Addict. Една парфюмна фея го определи  като нахален, а часове по-късно на бензиностанция някаква жена се изцепи , че съм я удушила. Joy
Виж целия пост
# 289
Днес получих лоши отзиви за безценната ми лимитка на синия Dior Addict. Една парфюмна фея го определи  като нахален, а часове по-късно на бензиностанция някаква жена се изцепи , че съм я удушила. Joy
Да бе, любов ми е на мен голяма и се пръскам, но само в студено по много пъти. Heart Eyes

Кристалче, Живаншито има сериозна трайност, не знам защо бързо си отива при теб. Аз го разнасям днес, с две малки пръсвания преди обяд сега го изкъпах и си го усещах много добре. На моята кожа е силно цветен и жасминът е доста остър. Много хора го пръскаха вчера и на всеки се показва различно, което е странно за толкова изразено цветен парфюм. Аз не мога да го пръскам повече от два пъти, много силен ми идва.
Виж целия пост
# 290
Не зная Денс,само знам,че си мега точна в преценките за парфюми.Kissing Heart Сега отивам след малко с две мои приятелки да видим при тях как ще се представи L'Interdit.Пропуснах да пиша,че на другата китка и леко на ръкава на сакото ми с 4 пръски само пробвах Поем на Ланком.Е направо отвя Живаншито,целия коридор ухае тази сутрин на него! Пробвала съм го периодично,но никога не го купих.Не се правят вече такива парфюми,толкова богат аромат,толкова обаятелен.Но се страхувам да не ми дойде една идея ретро.Не знам как хората около мен ще ме възприемат с него,макар да не ми пука много.Доста хора го свързват със зрели дами,та не знам.Раздвоена съм,чудя се дали да го поръчам.
Виж целия пост
# 291
Благодаря ти. Поем ако харесваш напръскай се хубаво с него, както обичайно се пръскаш и прецени. Ако ти харесва ще си го носиш, когато ти е кеф, като винаги можеш да се съобразиш с околните, мястото и т.н. Щом те кефи вземай го, ти рядко харесваш парфюми.

L'Interdit е парфюм, който трябва да се носи, да се опознае. Не е лесен. Или поне за мен не е. Ту ме дразни, ту ми харесва, защото е силно женствен. Днес пак ще го сложа два пъти леко и ще видя как ще се развие. Определено в студа е по-добре за мен, отколкото когато го пробвах преди две седмици, в много топло време. Студа засилва жасмина и цветята и притъпява крушите, които мен ме дразнят. Почти ги няма сега в градусите навън. Вътре обаче на топло веднага избуяват. Бутилката му е съвършена, не мога да и се нагледам. Много ми харесва, кутията също. Heart Eyes
Виж целия пост
# 292
Не зная Денс,само знам,че си мега точна в преценките за парфюми.Kissing Heart Сега отивам след малко с две мои приятелки да видим при тях как ще се представи L'Interdit.Пропуснах да пиша,че на другата китка и леко на ръкава на сакото ми с 4 пръски само пробвах Поем на Ланком.Е направо отвя Живаншито,целия коридор ухае тази сутрин на него! Пробвала съм го периодично,но никога не го купих.Не се правят вече такива парфюми,толкова богат аромат,толкова обаятелен.Но се страхувам да не ми дойде една идея ретро.Не знам как хората около мен ще ме възприемат с него,макар да не ми пука много.Доста хора го свързват със зрели дами,та не знам.Раздвоена съм,чудя се дали да го поръчам.
Не бях пръскала Поемата от миналата зима. Преди 2-3 дни изпитах непреодолимо желание за точно този аромат. Прекрасно се развива при мен, прекрасно! Получих и много комплименти, като за други уж по-съвременни и по-любими аромати не съм. Точно в този ден ми стана интересно, че приятели и познати все налитаха да ме прегръщат. При мен Поема е едно към едно с Elie Saab, Le parfum Intense, многократно правих паралелни тестове на двете ръце и се убедих, че нямам нужда от втория. Наистина е много богат и плътен парфюм Поемата, носи ми настроение и ме зарежда положително. Ползвам го обаче само с 2, най- много 3 "фъс", иначе става страшно. Heart Eyes
Виж целия пост
# 293
Чудя се да гръмна ли един Cartier L'Envol De Cartier EDP.Нямам си на идея дали ще ми хареса....някой с негативно мнение?Аз само тях чета  когато си избирам стока:)
Виж целия пост
# 294
Стреляй, няма да съжаляваш! Парфюмът е изключително класен. Засега се въздържам от покупка, само защото наруших всякакви бюджети този месец.Simple Smile
Офтопик: Отзивите по сайтовете нали знаеш, че се купуват и продават.
Виж целия пост
# 295
Нови два интересни парфюми се задават от L’Erbolario:
Първо женският - Danza di Fiori / Perfume Dance of Flowers
Скрит текст:
Ето и моя свободен/непретенциозен/ превод на описанието, което сами дават от Лерболарио:
Това е парфюм, носещ вечната елегантност, съчетана отлично с балансирани цветни и кадифени нотки, разкриващи великолепна градина, в която човек лесно може да се изгуби. Едно пътуване на сетивата, чудесно описано от легеандарнните думи на поета Уолт Уитман: "Дайте ми аромата на градина от прекрасни цветя по изгрев, в която мога да се разходя на спокойствие".

Като типаж: Цветен / Пудрен - съдържа нотки на Розов Пипер, Камелия, Ирис, Праскова, Роза, Бял Мускус

Другият нов е унисекс - Rabarbaro / Rhubarb
Скрит текст:
Фирменото описание:
Семпло, но също така и великолепно растение, Равена разкрива двойствената си на пръв поглед природа, със ствоите контрастиращи цветове: от тъмно зелено, идващо от широките листа, към светло зелено, по пътя на  набраздените стъбла, за да се превърне накрая в лилавочервен. Притежава свеж и тревист аромат, с леко горчив нюанс. Към комбинацията от противополжни усещания, които събрахме в този парфюм, добавихме и пронизващи горичиво-сладки нюнси, сякаш усещате въздуха, когато минавате покрай тучна зеленчукова градина, пълна с растения и свежи билки.

Като типаж: Ароматен / Дървесен - съдържа нотки на Лимон, Равен, Шафран, Черен Чай, Мускус

Нямам търпение да ги заредят и в България, особено Равена  ми звучи фантазия Animal Heart Eyes Cat
Виж целия пост
# 296
Офтопик: Отзивите по сайтовете нали знаеш, че се купуват и продават.
В смисъл? Кой ги купува?
Виж целия пост
# 297
Чудя се да гръмна ли един Cartier L'Envol De Cartier EDP.Нямам си на идея дали ще ми хареса....някой с негативно мнение?Аз само тях чета  когато си избирам стока:)

Защо ти е нужно негативно мнение - за да те спре ли? Нали смисъла на хобито ни е да ни радва и се забавляваме по някакъв начин. Ако те дърпа към този парфюм поръчай го - много хубави фини разработки има, хармоничен, плавно се развиват преходите, класен, изтънчен и различен звучи.
Ако държиш да чуеш нещо по-кофти за него и да спестиш някой лев - ето на драго сърце и в това мога да помогна - има вариант, при който L'Envol да ти дойде твърде зрял, дървесен и сух, особено в по-студено време. Или иначе казано, има риск да стои темерутски, а дори и състаряващ. Възможно е също така, ако го носиш само на открито, зимата, да не му усетиш добре проекцията.

Все пак, като го купуваш/както се надявам да стане/, гледай да избереш варианта 80мл - разликата в дизайна на бутиликте е огромна и шокираща. В случая с 80мл, имаш красота и класа с марката Картие, а там в другите не ги помня - 100мл ли беше или повече, идват някакви грозни бутилки - нещо между буркан и светеща крушка - направо потрес.
Виж целия пост
# 298
Poeme същият като преди ли е, или и него са преформулирали и превърнали в някакво бледо подобие? Имах го преди 10+ години и много го харесвах. На мен ми прилича и на Issey Miyake L'eau D'Issey Absolue.
Виж целия пост
# 299
Цитат
В смисъл? Кой ги купува?
Собствениците на сайтове (брандове, онлайн магазини, медии и т.н.). А ги продават хора, които се занимават с маркетинг, копирайтинг, дигитално присъствие и подобни. Не казвам, че всичко е платено (има и авторитетни ресурси, които не си позволяват подобни прийоми), само заострям вниманието да се има едно наум. Wink

Да не съм все пак извън темата, Дийтрон, благодаря за полезното инфо. Обичам италианските марки парфюми и с удоволствие ще се запозная с L’Erbolario. Дали може да се пробва някъде в София?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия