На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 19

  • 116 859
  • 736
# 105
Здравейте, искам да си купя плочки за банята и намерих това което търся в Одрин, но сега питането ми е как мога да ги пренеса през границата някой знае ли каква е процедурата?
Виж целия пост
# 106
Камея*, обикновеното е Beyaz Peynir - бяло сирене. Има на всички марки. Обаче това е много хубаво и става и за мазане, наистина. Пък калориите... айде сега... два пъти в годината няма да ни развали линията.
Скрит текст:
То пък една линия... окръжност, по-скоро...
Ама то пак е линия... крива, затворена...

Естрея, ако няма да купувате промишлени количества, не вярвам да имате проблем, но нека пак се изкажат компетентните по въпроса. Мисля, че споделиха за пренасяне без никакви проблеми на плочки за лична употреба, ама...
Виж целия пост
# 107
здравейте и аз планирам пътуване за "първи път" тази седмица. Прочетох последните 2-3 и незнам колко си теми и търсачках пусках, но ... прочетох и че на няколко пъти се пише "няма да коментирам златото", но това е което ме интересува. Познати ми казаха, че в Одрин няма толкова магазини, но останах с впечатление, че в Одрин няма магазини за злато - въпросът ми е има ли от къде да се купи/смени злато в Одрин?
Следя от първа страница цената на златото, но явно не е достатъчно, тъй като пак познати ми казаха, че цената на борсите няма общо с цената по магазините. Основно ще сменям злато, не мисля да купувам, но въпроса ми и е има ли голяма разлика по магазините в цената на златото и тази от първа страница. Знам как се сменя злато и има доплащане за изработката и тя зависи от моделите, но това което ме притеснява е че познати които пътуват натам по-често ги съветват да не купуват в момента злато, тъй като не е изгодно. Та въпроса ми е някои купувал ли е наскоро има ли смисъл или не сега да се правят такива покупки, има ли разлика след вдигането на цените?
Виж целия пост
# 108
здравейте и аз планирам пътуване за "първи път" тази седмица. Прочетох последните 2-3 и незнам колко си теми и търсачках пусках, но ... прочетох и че на няколко пъти се пише "няма да коментирам златото", но това е което ме интересува. Познати ми казаха, че в Одрин няма толкова магазини, но останах с впечатление, че в Одрин няма магазини за злато - въпросът ми е има ли от къде да се купи/смени злато в Одрин?
Следя от първа страница цената на златото, но явно не е достатъчно, тъй като пак познати ми казаха, че цената на борсите няма общо с цената по магазините. Основно ще сменям злато, не мисля да купувам, но въпроса ми и е има ли голяма разлика по магазините в цената на златото и тази от първа страница. Знам как се сменя злато и има доплащане за изработката и тя зависи от моделите, но това което ме притеснява е че познати които пътуват натам по-често ги съветват да не купуват в момента злато, тъй като не е изгодно. Та въпроса ми е някои купувал ли е наскоро има ли смисъл или не сега да се правят такива покупки, има ли разлика след вдигането на цените?

от този линк сами ще видите че златарите (kuyumcu) са достатачно мнг в града..
(все пак не e като капалъ чаршъ в Istanbul)

за да дали има смисъл сами ще прецените в дюккана като видите моделите и цените.. не само грамажа на златото  но и обработката и какъв ще е карата на самото злато е мн важна..

https://www.google.com.tr/search?q=edirne+kuyumcular+%C3%A7ar%C5 … rome&ie=UTF-8


Виж целия пост
# 109
Здравейте, моля, ако някой има инфо за пчеларски магазин в Лозенград да сподели  .
Виж целия пост
# 110
Здравейте, някой знае ли в Одрин дали има някъде детски колички и кошарки? Очакваме бебенце, не сме пътували никога до там, но бих искала да идем и да си напазаруваме. Ако сте виждали дали можете г/д да ме ориентирате в цените им? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 111
Здравейте, търсих, но не намерих.
Как стои въпроса с роуминг? Аз съм на А1, но не мога да разбера тарифите им. Дано не ви се струва тъп въпроса ми.
Виж целия пост
# 112
Здравейте, търсих, но не намерих.
Как стои въпроса с роуминг? Аз съм на А1, но не мога да разбера тарифите им. Дано не ви се струва тъп въпроса ми.

Не съм с А1, но роумингът е ужасно скъп. Обадете се на оператора на А1, за да ви каже точно колко ще струва минута входящ/изходящ разговор, и 1MB интернет.
Виж целия пост
# 113
Здравейте, търсих, но не намерих.
Как стои въпроса с роуминг? Аз съм на А1, но не мога да разбера тарифите им. Дано не ви се струва тъп въпроса ми.
Аз също съм на А1, ето какво получих на влизане в Турция:

Виж целия пост
# 114
Скрит текст:
    Здравейте, търсих, но не намерих.
    Как стои въпроса с роуминг? Аз съм на А1, но не мога да разбера тарифите им. Дано не ви се струва тъп въпроса ми.
    Аз също съм на А1, ето какво получих на влизане в Турция:

    [/list]

    вижте това

    https://www.a1.bg/biznes-rouming-darzhavi-i-partnyori

    Виж целия пост
    # 115
    [/spoiler]
    здравейте и аз планирам пътуване за "първи път" тази седмица. Прочетох последните 2-3 и незнам колко си теми и търсачках пусках, но ... прочетох и че на няколко пъти се пише "няма да коментирам златото", но това е което ме интересува. Познати ми казаха, че в Одрин няма толкова магазини, но останах с впечатление, че в Одрин няма магазини за злато - въпросът ми е има ли от къде да се купи/смени злато в Одрин?
    Следя от първа страница цената на златото, но явно не е достатъчно, тъй като пак познати ми казаха, че цената на борсите няма общо с цената по магазините. Основно ще сменям злато, не мисля да купувам, но въпроса ми и е има ли голяма разлика по магазините в цената на златото и тази от първа страница. Знам как се сменя злато и има доплащане за изработката и тя зависи от моделите, но това което ме притеснява е че познати които пътуват натам по-често ги съветват да не купуват в момента злато, тъй като не е изгодно. Та въпроса ми е някои купувал ли е наскоро има ли смисъл или не сега да се правят такива покупки, има ли разлика след вдигането на цените?

    от този линк сами ще видите че златарите (kuyumcu) са достатачно мнг в града..
    (все пак не e като капалъ чаршъ в Istanbul)
    [/spoiler]
    за да дали има смисъл сами ще прецените в дюккана като видите моделите и цените.. не само грамажа на златото  но и обработката и какъв ще е карата на самото злато е мн важна..

    https://www.google.com.tr/search?q=edirne+kuyumcular+%C3%A7ar%C5 … rome&ie=UTF-8



    Много благодаря за отговора за магазините. За изгодното попитах, защото в темата има хора, които пътуват доста често и може да имат наблюдения като при перилните препарати.

    По въпроса за А1 - днес се обаждах на оператор, има възможност при такса от 2,99 лв на ден да получите 200 минути изходящи и входящи обаждания, 200 смс и 200 МВ интернет
    Виж целия пост
    # 116
    Това да. Но М тел преди имаха някакъв план за Турция и останалите страни в Европа извън ЕС, който беше доста изгоден. Попитайте си направо оператора.
    М писали сме едновременно Simple Smile
    Виж целия пост
    # 117
    Тихомира, не ти е тъп въпроса. Коментирахме наскоро, но явно не си следила темата (странното е, че и хора с претенции очевидно не са го правили).

    Ето каква е ситуацията с А1...

    Ако имаш роуминг изобщо (без такъв просто няма да може да ползваш телефона си там), то е възможно минута входящо обаждане да ти струва 2.99, а изходящо - 6.99 лв. За интернета няма да коментирам...

    Но този мобилен оператор има възможно най-изгодната оферта за роуминг в Турция - т. нар. Europe & Balkan (1000 минути, 1000 SMS-а и 200 МВ дневно за 1.99 на ден).
    Сега обаче, като влязох да проверя, не намирам точно този план, а излиза това, което пак е доста добре.
    Споменатият (и ползван от мен доста пъти, последно  преди две седмици) план се активираше на 1758, а този от линка - на 1751.
    Най-добре се обади на оператор и питай първо за единия и ако вече го няма - тогава за по-скъпия и с по-малко включено потребление. Може да попиташ и в магазин.
    Виж целия пост
    # 118
    Здравейте, някой знае ли в Одрин дали има някъде детски колички и кошарки? Очакваме бебенце, не сме пътували никога до там, но бих искала да идем и да си напазаруваме. Ако сте виждали дали можете г/д да ме ориентирате в цените им? Благодаря предварително!

    https://www.e-bebek.com
    или
    https://www.e-bebek.com.tr

    https://www.e-bebek.com/magazalar/edirne/
    Виж целия пост
    # 119
    Ето това е роуминг тарифата която ползвам Аз! Активира се с SMS с текст OK на номер 1758.

    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия