Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 68

  • 64 125
  • 747
# 525
Не съм пациентка на д-р Цветков,но съм чувала и чела само хубави неща за него. Има много доволни пациентки.
Няма нужда да сменяш ендокринолога,щом си доволна от него. Въпроса е да намериш нов репродуктивен доктор ,който да ти помогне.
Виж целия пост
# 526
Много ви благодаря за подкрепата Heart Преди да започнем процедурата бях за второ мнение в Надежда при Цветков, той също каза, че при нас решението е инвитро. Друго не сме говорили.
Иначе съм при Савова в Щерев. Не мога да излъжа, този път беше много внимателна с дозите, за да не ме докара пак до хиперстимулация, но нещо се обърка.
Не знам къде да отида, при кой лекар. Не ми се ходеше хич в Надежда, много съм доволна от ендокриноложката в Щерев и някак ми беше добре и при двете, но нещо не е както трябва. Притеснявам се, че може да има проблем и с количеството яйцеклетки, наистина ще пусна и това изследване. Знам, че жени с ПКЯ и Ир забременяват, затова не съм се отказала да пробвам, но в момента сме разстроени и не знаем къде да отидем.
Ако някоя от вас има мнение за Цветков, ще се радвам да го чуя.
Аз съм ходила при Цветков на профилактични прегледи преди години. Беше много внимателен и той ми е резервния вариант за репродуктивен. Спира ме единствено дългото и нечовешко чакане.
Виж целия пост
# 527
Бях за кратко в Надежда. Честно казано Цветков ми прави пункцията, та ми се видя добър, но като цяло нещата там като клиника не са много ОК. Аз отношение не видях, а просто поредната ходеща яйце ферма. Винаги ще го казвам, ако някъде има определението на конвейер то то е за там. Трансфер ми правих въпреки несъгласието ми на 3ти ден, защото имали много ембриони и така или иначе ще ми върнат 1 защо да чакат до 5тия ден.
Навсякъде има и добри и лоши отзиви, но за мен тази клиника е мега натоварена и пропуските са милиони.
Виж целия пост
# 528
Ние прекъснахме процедурата. Днес се оказа, че Е2 е 600, най-големият фоликул е 16 мм, а те самите претърпяват обратно развитие, свили са се. Изпрати ме в Геника за пълен пакет генетични изследвания. На 28.12. пак съм на преглед. Много ни е тежко, смятам, че докторката допусна грешка при стимулацията. Тази ми беше 8-ма и започна от 3 ден. До сега всички стимулации, които сме правили от 3 ден не са давали резултат, а от 5 ден се развиваха фоликули, но пък тогава стана хиперстимулацията. Не знам какво да правя. Чувствам се като опитно зайче. Ве е ли редно преди процедура да се назначат генетични и за яйчников резерв? От 3 години се лекуваме при нея и чак сега правим подобни изследвания, а даже не знам дали нямам проблем с яйцеклетките. Много ми е тежко. Знам, че е една от най-добрите докторки в своята работа, но вече започвам да се съмнявам в адекватността на решенията, които взима. Казах й, че в събота зверски ме боляха гърдите - нямало от какво да ме болят, да, ама не, явно тогава е бил пикът на хормоните. Ще видим как ще се развият нещата и какво ще покажат резултатите от генетичните изследвания.

Fireee, радвам се за теб и ти желая успешен трансфер и прекрасни бебета Heart
Здравей, при мен пък се оказа че стумулацията ми е била слаба. И аз съм при Савова. Бях на Мериоферт 150+150 вечер.
Виж целия пост
# 529
Аз съм с коренно различно мнение за Надежда. Болницата за мен е на много високо ниво. Вярно е,че се чака много за да влезнеш в кабинета,но при все,че докторите междувременно правят операции,пункции,трансфери,цветни снимки и др. ,е разбираемо.
Отидох много предубедена,че ще съм на конвейр и т.н. след всичко изчетено,но останах приятно изненадана от точно обратното. Въпреки че чаках една година за час,минеш ли един път, след това е лесно. Имало е пъти в които съм ходила по няколко пъти на седмица,а не ме оставят за след 1-2 месеца и каквото стане.
Всеки си има лично мнение,разбира се и това е моето:)
Виж целия пост
# 530
+1
И аз не съм се усещала като на конвейр.
Виж целия пост
# 531
Аз съм с коренно различно мнение за Надежда. Болницата за мен е на много високо ниво. Вярно е,че се чака много за да влезнеш в кабинета,но при все,че докторите междувременно правят операции,пункции,трансфери,цветни снимки и др. ,е разбираемо.
Отидох много предубедена,че ще съм на конвейр и т.н. след всичко изчетено,но останах приятно изненадана от точно обратното. Въпреки че чаках една година за час,минеш ли един път, след това е лесно. Имало е пъти в които съм ходила по няколко пъти на седмица,а не ме оставят за след 1-2 месеца и каквото стане.
Всеки си има лично мнение,разбира се и това е моето:)
Знам, че е разбираемо, не беше обвинение и знам, че не е случайно. Но все пак за мен е много време това и не ми се чака.
Виж целия пост
# 532
Здравейте,
Мина ми пункцията извадили са  9 яйцеклетки. 7 от тях са годни за оплождане, 2 били де-нещо си . Г/ д съвпадат с Ф.
Сега обаче идва голямото треперене... много ме е страх да не стане като предния път, направо умирам от ужас...седя и рева...  
Ще правят икси + калциева активация...
Виж целия пост
# 533
Акси, стискам палци този път да се получат прекрасни ембриончета и скоро да се похвалиш с положителен тест. Успех!
Виж целия пост
# 534
Успех, Axenia! Много хубава бройка си имате. Пожелавам ти най-щастливата Коледа с най- голямото чудо Simple Smile! Всичко ще е наред - ти само спокойно Simple Smile!

Извинявай ако въпросът ми е тъп, но какво е калциева активация? Ти при кой лекар си, би ли споделила (сигурно си казвала, но не си спомням..)?
Виж целия пост
# 535
Браво Акси! Стискам палци за 7 блатоцистчета Hug
Виж целия пост
# 536
Благодаря ви, дано, защото съвсем ще се срина...
Spicy, слаган яйцеклетките в специална среда с калций, която ги стимулира да се активират и да се оплодят. Прави се когато няма оплождане при предишни опити. В Щерев съм при доц. Андрева.
И за да не говоря глупости Flushed
Копирам от сайта:  Калциевата активация представлява поставяне на годните за инжектиране яйцеклетки след ICSI процедура в специална хранителна среда, която има за цел да имитира естествения процес, настъпващ след пропускането на един сперматозоид в яйцеклетката
Виж целия пост
# 537
Здравейте , някою имал ли е малко полипче и да е изчезнало, че ми предстой ин витро уж Януяри
Виж целия пост
# 538
Благодаря ви, дано, защото съвсем ще се срина...
Spicy, слаган яйцеклетките в специална среда с калций, която ги стимулира да се активират и да се оплодят. Прави се когато няма оплождане при предишни опити. В Щерев съм при доц. Андрева.
И за да не говоря глупости Flushed
Копирам от сайта:  Калциевата активация представлява поставяне на годните за инжектиране яйцеклетки след ICSI процедура в специална хранителна среда, която има за цел да имитира естествения процес, настъпващ след пропускането на един сперматозоид в яйцеклетката

Благодаря ти за отговора Simple Smile! Вярвай и всичко ще е наред. Знам, че това с вярата не е лесна работа, но казват, че помагало .. Wink
Разбирам добре как се чувстваш... Аз след 3 неуспешни икси и едно предстоящо Януари (надявам се...) при д-р Савова,  започнах да усещам коло съм изморена психически .. Започнах да получавам и паник атаки ...вярно, много нарядко са, но все пак...  Почивахме 5 месеца след последния опит, но страха си остана.. Не от пункцията или инжекциите - страх ме е от чакането, от мисленето и от нов неуспех ..
Нямам търпение да започнем, а и не мисля да се отказвам, но все по-осезаемо започвам да усещам щетите по психиката си... Предполагам един ден дойде ли бебето, ако е рекъл Господ, тези неща отминават и се забравят...

Извинявам се за дългия си пост - дано не съм ви досадила... Имах  нужда да споделя с някой, който би разбрал Simple Smile.
Пожелавам на всички спокойствие и сили, много положителни тестчета и щасливи мами и татковци на здрави бебета Simple Smile! Sparkling Heart Flowers Four Leaf Clover Christmas Tree Gift
Виж целия пост
# 539
Спайси,  нали за това сме тук Hug
Аз почнах да ходя на психолог и да ви кажа добре се чувствам. Вярно, че сега треперя от това какво ще стана, но значително по- добре съм от преди.
Онзи ден дето се чудех дали лекарката  ще успее са пунктира ЛЯ, успяла е .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия