Кандидатстване след седми клас с рисуване - част 4

  • 47 929
  • 751
# 120
Според мен са доста добре рисунките. За фотографското какво е нивото на приемния изпит ? Пак ли се изискват толкова добри рисунки?
Виж целия пост
# 121
Здравейте!
Може ли някой да ми помогне с повече информация за курсовете на "Свети Лука", които се провеждат в 119 СУ? Доколкото знам занятията са в неделя, от 9ч и не е необходимо предварително записване. Така ли е все още?
Дъщеря ми се подготвя отдавна на друго място, но ми се иска 2-3 пъти да отиде и там за сверка на часовника.
Благодаря предварително на всички отзовали се!
    Здравейте! Следих темата миналата година покрай наши познати и сега е ред на дъщеря ми  Simple Smile
 Тя ходи на тези курсове от началото на учебната година. Не видях някой да е отговорил.../дано не бъркам/. Точно така е -  неделя, от 9 часа в 119 СУ. Не е задължително присъствието, всеки път се заплаща за деня. Мисля, че не е проблем да се отиде направо. Дъщеря ми е при Мери Златанова. Доволна съм, тя е много добър преподавател. Проблемът е, че според мен се събират много деца, т.е. основно аз разчитам на това, че се създава обстановка, близка до изпитната. Не знам дали е достатъчно. Аз също я готвя, освен това ходи и в друго ателие, където са малко деца. Напредна много за 4-5 месеца.
Виж целия пост
# 122
mustaine, твоята дъщеря къде се готви и къде мисли да кандидатства? Много са и хубави рисунките! Браво на нея!
Виж целия пост
# 123
Здравейте, Дами!

Жана /bg_paint/ към момента само Фотографското е коментирано, тъй като там ще кандидатства заедно със свой съученик, с когото ходят  и на рисуване/частен учител/
Учителката при последния ни разговор каза цитирам:
" тя е достатъчно конкурентна и трябва да помислите и за Изящните и Приложното"
Въпросът ми към Вас всъщност е до колко е конкурентна?
Не ми се иска да бъде разочарована от резултатите.

Реално има още време да се подготвя и ще дръпне още, но до колко ще и стигнат силите за тези две училища, за които нивото е по-високо?

Бих се радвала ако споделите и малко снимков материал на работи на вашите деца от миналата година.
Виж целия пост
# 124
Здравейте, Дами!

Жана /bg_paint/ към момента само Фотографското е коментирано, тъй като там ще кандидатства заедно със свой съученик, с когото ходят  и на рисуване/частен учител/
Учителката при последния ни разговор каза цитирам:
" тя е достатъчно конкурентна и трябва да помислите и за Изящните и Приложното"
Въпросът ми към Вас всъщност е до колко е конкурентна?
Не ми се иска да бъде разочарована от резултатите.

Реално има още време да се подготвя и ще дръпне още, но до колко ще и стигнат силите за тези две училища, за които нивото е по-високо?

Бих се радвала ако споделите и малко снимков материал на работи на вашите деца от миналата година.
Не съм художник и не мога да преценя как биха били оценени рисунките на детето. На мен ми изглеждат доста добри.
Миналата година децата кандидатстващи в ХГ-то, в Приложното и във Фотографията бяха горе-долу еднакъв брой. Не знам защо си мислите, че е достатъчно конкурентна за Фотографското и недостатъчно за останалите Simple Smile
Ако ѝ харесват специалностите в другите училища, нека кандидатства и там.
Аз също имах притеснения за разочарованието, но това не е причина да не опитва. В живота няма гаранции. А ако кандидатства само във Фотографското и не влезе, не е ли по-добре все пак да е в училище по изкуствата?
Виж целия пост
# 125
mustaine, много добре изглеждат работите. Синът ми ги погледна и каза, че са направо отлични.
Задължително разгледайте специалностите на другите училища и отидете на "отворените врати".
Виж целия пост
# 126
Да питам за Фотографското на две смени ли учат и от колко часа започват?
Виж целия пост
# 127
Питах НУИИ за отворените врати. В неделя щели да качат инфо на сайта. На 23.03. са.
Виж целия пост
# 128
Аз определено препоръчвам да се посетят училищата и децата да усетят обстановката. Аз мислех, че моето дете ще хареса приложното, но като отиде беше категорично, че не иска там да учи.
Добре се справя детето на mustaine и според моето непрофесионално обаче мнение.
Един съвет към кандидатстващите- да опитват да рисуват различни по материя повърхнини, като например метал, стъкло и др.
Виж целия пост
# 129
Да питам за Фотографското на две смени ли учат и от колко часа започват?
Да,на 2 смени са.
Виж целия пост
# 130
Виж целия пост
# 131
Мисля, че дните на отворени врати са изключително полезни. Дъщеря ми успя да си подреди желанията за "Свети Лука" именно там. Съвсем друго е да видиш ателиетата, да се запознаеш с учителите, да видиш какво се прави в различните специалности. Препоръчвам горещо ако имате колебания дали да ходите. Simple Smile
Виж целия пост
# 132
На сайта на Св. Лука има вече информация. Изпита е на 29.06.19г.
Виж целия пост
# 133
Оф, пак ще трябва да се обаждам да питам. Какво значи отворени врати от 10 до 16? Отиваш, когато си поискаш или трябва в 10 да си там. Тогава какво ще правиш 6 часа. Не може ли да се сложи едно нормално обяснение.
Виж целия пост
# 134
... Рисува си детето, по мое мнение добре върви, но вие имате повече наблюдение над нещата.
Нямам база за сравнение и реално не мога да преценя нейните възможности...

Много са добри рисунките, браво! Ако има желание детето, задълително подайте документи и в НГПИ и НГИИ, няма от какво да се страхувате, нивото й е супер! 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия