МОН - промените продължават (2)

  • 60 790
  • 755
# 210
Добре забравеното старо. Едно по едно премахваха и слагаха новости.
Да се преосмисли нуждата от националното външно оценяване след 4 клас .
При матурата след 12 клас да има възможност и за освобождаване при добър успех.
Да се върне оценката за възпитание, която съществуваше до 1990 година и която съществува в по-развитите европейски образователни системи. Тя ще поощри децата да спазват правила, да са толерантни един към друг и да уважават учителите.

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/sindikat-tryabva-da-se-promenyat- … e-za-4-kl-i-12-kl
Виж целия пост
# 211
Впечатли ме последното изречение, за желанието на синдиката да има по един учебник по предмет от 1 до 7 клас. А дано, ама как ще се преборят с бизнес-лобито в МОН?
Виж целия пост
# 212
Това не беше ли много старо предложение? Има ли развитие?
Виж целия пост
# 213
Старичко е това. И  неособено сериозно.  От синдикат  "Образование" към КТ Подкрепа настояват...
Има си ред по който се осъществяват подобни промени и той не включва настояване в телевизионни репортажи.
Виж целия пост
# 214
Момичета, знаете ли нещо за проекта Иновативно училище?
Тази година има нещо скрито-покрито ли, че толкова се бави и не е отворено за кандидатстване?
И нещо за пари споменаха, че ще дават, и сега кво-спряха подаването на документи?
Виж целия пост
# 215
А ти откъде разбра, че и тази година ще се кандидатства?
Който станал иновативен - станал.
Виж целия пост
# 216
Нашето училище е иновативно вече втора година. Лично аз не виждам с какво толкова е по-различно от другите в града, които не са такива.
Виж целия пост
# 217
Тази година ги одобряваха почти на килограм! Който не е канидатствал, той не е избран! И тъй като не струва нищо  на МОН, остава ни само едната гордост!
Виж целия пост
# 218
Тази година ги одобряваха почти на килограм! Който не е канидатствал, той не е избран! И тъй като не струва нищо  на МОН, остава ни само едната гордост!
на моето голямо дете не ги одобриха, сега искат пак да се пробват.
Виж целия пост
# 219
Заповед РД 09-3944/19.12.2018 г. на министъра на образованието и науката, с която са утвърдени:
- Правила за информационна сигурност при организацията, провеждането и оценяването на държавните зрелостни изпити (ДЗИ);
- инструктаж за зрелостника;
- инструктаж за квестора;
- инструктажи за учителите консултанти;
- образци на документи.
Виж целия пост
# 220
Сутринта слушах министъра - Втори модул при НВО 7 клас  ставал втора част на изпита, няма да има времево деление.
След като втората част може да бъде преразказ, то кога ще четат текста? Или да очакваме само преразказ на познат текст?
Виж целия пост
# 221
Според мен, когато решиха, че отпада времето по модули, никой практически не беше помислил как ще реализират тази промяна. Часовникът тиктака.
Виж целия пост
# 222
Момичета, знаете ли нещо за проекта Иновативно училище?
Тази година има нещо скрито-покрито ли, че толкова се бави и не е отворено за кандидатстване?
И нещо за пари споменаха, че ще дават, и сега кво-спряха подаването на документи?

Кандидатстване за иновативни училища за 2019/2020 г.

Официална страница на програмата
Виж целия пост
# 223
Здравейте,
лятото четох коментари за промяна в текста на чл 19 от Наредба 11 на МОН..
Аз намирам само този текст:
Чл. 19. (1) Контролните и класните работи се коригират и рецензират от
преподаващия учител и се връщат на учениците за запознаване с резултатите.
(2) Оценяващият анализира и обобщава резултатите от контролните и
класните работи, като в срок до две седмици след провеждането им уведомява
учениците за направените изводи.
(3) Контролните и класните работи се съхраняват от учителя до края на
учебната година.

В крайна сметка отпадна ли задължението учителите да пазят работите и включи ли се възможността да се информират родителите (контролните да стигат до нас)


Виж целия пост
# 224
Стара наредба гледаш, ето последният вариант:
Чл. 19. (1) (Доп. - ДВ, бр. 82 от 2018 г.) Контролните и класните работи се коригират и рецензират от преподаващия учител и се връщат на учениците за запознаване с резултатите и за информация на родителите.

(2) Оценяващият анализира и обобщава резултатите от контролните и класните работи, като в срок до две седмици след провеждането им уведомява учениците за направените изводи.

(3) (Отм. - ДВ, бр. 82 от 2018 г.)

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия