Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 70

  • 66 245
  • 725
# 600
Явно. Въпросът е дали работи? Някои от лекарствата са за хора с ИР, диабет 2....Аз поне там нямам проблем и се чудя дали да си правя експерименти. Преди време мисля, че Персенска ми беше изписвала Метфогамма, уж за по-качествени яйцеклетки, но и той е за ИР и вече се чудя в стремежа си да имам дете , дали няма яко да се прецакам здравословно.
Виж целия пост
# 601
Здравейте, имам нужда от съвет. Мъжът ми иска да си направи контролна спермограма, за да види какво е положението в момента. Последната му е от година някъде. И се чудим дали е нужно да пускаме разширена по Крюгер или обикновена е достатъчна за инфо? Общо взето си знае проблемите до момента, основно са в морфологията. Разликата в цената е 50 лв и ако можем да си е спестим ще е по-добре.
Виж целия пост
# 602
BettyBoop  правили ли сте SDI тест, ние също си мислехме, че си знаем проблемите, но се оказа не точно така. Конкретно на въпроса ти, ако ще правите СГ за ваша информация без да я обсъждате с андролог, може би обикновена е достатъчна. Ако ще я коментирате със специалист тогава той да каже каква да пуснете.
Виж целия пост
# 603
Пуснахме SDI тест в Малинов( доц. Русев ни го назначи след аборта). Резултатите бяха много добри. Надявам се, че са достоверни. При тестовете, които сме правили през годините, сперматозоидите винаги са били с добра оплодителна способност, но морфологията се движи 7-8%. Не знам вече какво да мисля- всеки месец овулация, лигавица перфектна( поне там слава Богу никога не съм имала проблеми) и накрая нищо. Направих основен пакет тромбофилии- хетерозигот по PAI (4G/5G), хетерозигот по MTHFR (C677T). NK клетки бяха леко завишени след аборта( спонтанна бременност след инвитро бременност). Или не могат да се срещнат яйцеклтката и сперматозоида по някаква причина или нещо се прецаква след това. За толкова години по болници никой няма желание да разбере защо не се получават спонтанно нещата, всички ни насочват директно към инвитро. Та дали ще коментираме спермограмата със специалист- не, поне засега. Загубихме доверие и ще разчитаме на Божията помощ за второ. А ще ни трябва, че сме около 40-те вече.
Виж целия пост
# 604
В такъв случай според мен обикновена СГ е достатъчна. А щом нямате обективни предпоставки за инвитро ви пожелавам едно коледно чудо!
 
Виж целия пост
# 605
Ако проблемите са в морфологията, каква е логиката да пуснете нормална спермограма, като няма да видите как се движи морфологията?
Реално крюгер е по-достоверния процент за морфология.
Виж целия пост
# 606
В такъв случай според мен обикновена СГ е достатъчна. А щом нямате обективни предпоставки за инвитро ви пожелавам едно коледно чудо!
 
То по-реална предпоставка от това, че не става или поне става много трудно не знам:)), но благодаря! Дай, Боже!
Просто Персенска не обърна нужното внимание на спонтанната ми бременност и я изгубих, за което и аз съм си виновна. Не трябваше да се доверявам на 100%. Да отида да правя пак в Надежда инвитро ще е тъпо.
Виж целия пост
# 607
На първия скрининг дали биха пуснали в кабинета освен съпруга ми и дете на 9 години 😋
Виж целия пост
# 608
Да
Виж целия пост
# 609
Здравейте! Като нов пациент на клиниката се интересувам след взимане на заповедта и направа на необходимите изследвания, много ли се чака до стартиране на инвитро процедура? При евентуален неуспешен опит колко приблизително се чака за коментар при д-р Персенска? Четейки темата разбрах, че за коментар при Др. Стаменов се чака около 4 месеца.

Благодаря!
Виж целия пост
# 610
В такъв случай според мен обикновена СГ е достатъчна. А щом нямате обективни предпоставки за инвитро ви пожелавам едно коледно чудо!
 
То по-реална предпоставка от това, че не става или поне става много трудно не знам:)), но благодаря! Дай, Боже!
Просто Персенска не обърна нужното внимание на спонтанната ми бременност и я изгубих, за което и аз съм си виновна. Не трябваше да се доверявам на 100%. Да отида да правя пак в Надежда инвитро ще е тъпо.

Какво е мнениего на Русев за аборта ? Колко време правихте ест.опити, да да стане ест.забременяване ?
Имате ли генетичти изследвания ?
Виж целия пост
# 611
Мнението на Русев е, че задължително е било нужно да бъда на терапия след забременяването, заради хашимотото и тромбофилиите, за които разбрах в последствие. Генетични не сме правили други, защото според него, а и според Сигридов при живородено , здраво дете не е нужно. Кариотипът на ембриона след аборта също не показа отклонения. Забременях след година опити, но преди първата ми бременност от инвитро, имаме три години без успех. Определено има проблем, но така и не открихме какво точно обръща каруцата. Явно мога все пак да забременея спонтанно, но нещо пречи нещата да се случат лесно.
Виж целия пост
# 612
здравейте, знаете ли за колко време излиза стерилната урина в лабораторията на болницата?
Виж целия пост
# 613
здравейте, знаете ли за колко време излиза стерилната урина в лабораторията на болницата?

На 16.08 съм пускала, на 17 беше готова. 
Виж целия пост
# 614
благодаря Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия