Шевна машина - каква?

  • 34 448
  • 74
# 30
Искам да си взема някаква шевна машина но нямам абсолютно никаква представа как да работя на нея или дори как да одена конеца-но пак имам желание да се науча Hug. Гледах преди по WS Teleshop рекламираха една малка шевна машина - доста ми хареса но не си я купих.. сега търся- но вече не я намирам. Ако някои знае каде може да си взема такава малка шевна машина- да пише, пак и цената ако знае Wink трябва ми само за поправка на дрешки когато се скъсат- няма да я тормозя много.  Sunglasses
Виж целия пост
# 31
много са евтини тези малките по 25лв, иначе ако си вземеш голяма кажи каква е, горе долу ще ти обясня как да я вденеш, тя всяка се вдява по един и същи начин, а малките ги има в магазините на Телешопа най- вероятно или в магазини за шевни машини Peace
Виж целия пост
# 32
Аз има Сингер от десетина години. С програми за бродиране, зиг-заг и илици. Много съм доволна. Като беше малко детето шиех повече. Сега по-малко, но да чукам да дърво - никакви проблеми не съм имала.
Виж целия пост
# 33
Ами това е проблем- че в Телешопа ги няма вече- ина4е ми харесва много че е малка и компактна, а и не е много скъпа- като гледах сега интернет саитовете: Най-евтината машина е 250лв... Sad Ако знаете каде се продават малки шевни машини пишете моля Wink
Виж целия пост
# 34
ми щом ги няма в Телешопа, виж в магазините за шевни машини, чичо ми преди години се бяха взели, ама незнам откъде, няма начин да ги няма някъде, въпреки че вършат точно толкова работа, колкото игла и конец Peace
Виж целия пост
# 35
О-о-о, тези малките са голяма измама! Twisted Evil
Виж целия пост
# 36
  PFFAF са the best !!! Наистина са най-добрите, но са доста скъпи.Хубавото е ,че знаеш за какво си даваш парите.Имам такава от 10г, тя е домашна, но е работила като професионална години наред.Единствено затова тази година и смених плочката.Но да знаете, гледайте да е произведена поне в Тайван, по-добри са от китайските.Моята е Японска, но вече не ги правят там.

  !!! А тия дребните, дето ги рекламират по TV-та са абсолютни боклуци !!!
Не се лъжете, всичките ми приятелки и няколко съседки изгърмяха с такива.Дори 2 пристигнаха така счупени.И тегела е ужасен!

  Сингер са си класика също, много яки машинки, както и Науман Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 37
много добри са и husqvarna. те купиха pfaff.   Сега на практика май, най-добрите машини се произвеждат от една фирма.
Прекрасни са и bernina  и janome, но не най-ниските модели а поне над среден клас.
Това е, за всички марки така или иначе, най-ниските са в Китай, после Тайван и т.н. husqvarna и pfaff от горния клас се правят в Чехия /грубо около 1000 и нагоре лева/; bernina в- швейцария, но такива май не се внасят, както и singer-и.
brother има прекрасни малки модели с мнооого бодове, но супер малки легла има ги в технополисите.
Има toyt-и за по 300 май - мноог по-добре от малка машинка. Ако ще се шие повече от колкото може да ръка, вземете си машина, а не полуиграчка. Може и от хубав магазин  на старо...
Виж целия пост
# 38
В България имам Сингер,тя ми е от баба,от онези старите.
Тук ползвам АЕГ,много съм доволна,заЩото си шия само за семейството.
Имам и една Лу4ник,но просто не могат да я центроват както трябва и се изнервям с нея,тка 4е съм я свалила в мазето.
Има една подробност,4е каквато и марка да си купиш ве4е,просто ка4еството не е както едно време.Сега са пластмасови по4ти вси4ки 4асти и според мен ако не ти трябва професионална машина,купувай някаква на средна цена и гледай по_важните й 4асти да са метални,все пак. Peace
Виж целия пост
# 39
Аз имам наследство от баба ми крачна Сингер, но не можах да се науча да шия на нея  Embarassed .Знаете ли дали може да се приспособи да работи на електричество?
Това сега го видях. Simple Smile
Да,можеш.Купуваш си едно мотор4е,ремък и педал,някой ти ги свързва и запо4ваш да шиеш с електри4ество.Между другото тези бабините машини са страхотни,много издържливи.
Виж целия пост
# 40
аз АЕГ не съм виждала да се продава тук, толкова съм и гледала явно Joy, ама ако има сигурно ще е най- доброто на пазара, понеже от карай време си знам, че АЕГ е качествена марка Peace
Виж целия пост
# 41
tedy_e,аз съм страшно доволна от моята АЕГ.Ей така на майтап я купих,мислех,4е не е кой знае какво,нали къде къде по_реномирани имена има в тази област.Оба4е бях много приятно изненадана от машината. Wink
Виж целия пост
# 42
незнам за шевните машини, ама за перални, сушилни и такива неща, винаги те се препоръчват, добър избор Peace
Виж целия пост
# 43
Имам Хускварна от 10-ина години.Перфектна е.От доста време и аз я ползвам само за корекции на това и онова (най-вече за скъсяване на панталони).Оверлогът ми е също Хускварна,но отделен.Не знае обаче внасят ли още шевни машини или оставиха само резачки и косачки.
Виж целия пост
# 44
 smile3555 Сега видях,че темата е от лятото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия