АПРИЛчето с ръчички и крачета шава, а тумбакът вече го издава. - ТЕМА 3

  • 52 338
  • 724
# 660
Ох ми забравих Rolling Eyes Ма пък каза, че абсолютно всичко ми е наред. Аз съм малко джаста-праста, като ми кажат, че всичко е наред, значи е наред Sweat Smile На феталната ще видя.

Едит: Сега видях, че в листа ми от днес пише : Placenta anterior gr 0 LA-N .Прочетох в нета и видях, че значи предна плацента, степен на зрялост 0, която зрялост е нормална за втория триместър. После ставала 1, 2 и накрая 3-та степен. Това с "предна" ме учуди, понеже на феталната беше задна. Може ли да се промени? Thinking

Имах вчера за момент някакво зеленикаво течение, но без мирис, споделих го с нея, каза да го следя следващите дни ако продължава, другата седмица пак ще ходя да ми види резултатите от кръвните изследвания и урината и ще ми вземе секрет за изследване. Изписа ми и Диаспорал магнезий за крампите. Ама ми изписа на ден по 2 да пия... чудя се дали да пия толкова много, но за сега ще ги пия и другата седмица ще я питам дали мога да ги намаля по едно на ден, пък ако имам по-сериозен проблем да ги увелича на 2х1. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 661
Здравейте момичета!

Бих искала и аз да се запиша при вас. На 41г. съм с термин 18.04., втора бременност. Имам момченце на 2г.
Доста късно се включвам, но първите  месеци бяха кошмарни с постоянно гадене, повръщане, прилошаваше ми често. Сега вече съм по добре, дори започнах работа от Ноември. Не съм повръщала от седмица, но все още ми се гади понякога.

ViliTod защо са ти взели секрет по този начин при условие, че си със ниско прикрепена плацента. Предишната ми бременност беше с плацента превия и АГ при когото бях на ЖК не смееше да ме натисне с ехографа докато ме преглеждаше.

 Наталия стискам и аз палци всичко да е наред. Ще трябва доста пазене и лежане, но важен е крайният резултат, да гушкаш две пухкави момченца.

Успешна и спокойна бременност на всички.
Виж целия пост
# 662
Steisi77 добре дошла в отбора.
И аз бях на преглед преди малко и чухме само тоновете, което е новост за мен в тази седмица. На вас слушат ли тоновете? Бебсън така и не го прегледа, само ми измери кръвно, кг и корема. Аз исках да се видим с малкото човече и явно ще трябва да си плащам УЗ...
Имам бактерий и сега съм на глобули, да се надяваме да минат.
Виж целия пост
# 663
Здравейте, записвам се и аз в темата. И на мен ми откриха бактерия (ентерококи), но казаха, че трябвало да завърши органогенезата до 22 г.с. и тогава да се проведе лечение с антибиотици. Вероятно и заради бактерията плацентата ми е първа степен, което също ме притеснява.
Виж целия пост
# 664
Добре дошли на новите момичета !
Кукумицинка, обмисляш ли второ мнение? Съжалявам, но това, което са ти казали, е доста несериозно.....Къде се преглеждаш?
Виж целия пост
# 665
eclipse23 тоновете са ми ги пускали само докато ме преглежда с УЗ. Мисля, че е рано още да ни записват тоновете с машинка, т.к. на малчовците им е широко още и много се движат. Колкото до прегледите по здравна каса ни се полагат по 2 УЗ през цялата бременност, за другите прегледи ако желием трябва да си плащаме. Аз вчера бях на преглед и АГ ми каза, че най вероятно ще е момиче (тихичко се надявам), но за по сигурно ще изчакам втората ФМ в петък.

Кукумицинка не ли много рано плацентата да е узряла до 1 степен?
Виж целия пост
# 666
Добре дошли на новите момичета !
Кукумицинка, обмисляш ли второ мнение? Съжалявам, но това, което са ти казали, е доста несериозно.....Къде се преглеждаш?

Обмислям, да, затова и писах, че наистина ми изглежда съмнително. В провинцията сме.

Като чета в интернет, се оказа, че е рано наистина да е първа степен, тя нищо не каза, не изглеждаше много притеснена и направо се чудя ЖК ли да сменям, на частно за второ мнение ли да отида, да чакам ли до ФМ.
Виж целия пост
# 667
Моят съвет е изобюо да не чакаш. Направи си консултация някъде, за да получиш адекватна грижа.
Бактериите са проблем. Не задължително, не винаги, но могат да направят голяма беля. Антибиотици, подходящи за всякакъв срок на бременността има достатъчно. А органогенезата приключва 14-16 седмица...
Това с плацентата също не ми звучи ОК, но не съм достатъчно запозната, за да коментирам.
Но наистина може би си струва да мислиш за смяна на ЖК...
Виж целия пост
# 668
Purple_Peanut, според мен си пий магнезия. Той е с натрупване в организма и няма как да навреди.
Виж целия пост
# 669
steisi77, кукумицинка, добре дошли! кукумицинка, ти в коя г.с. си?

Peanut, според мен не е възможно плацентата да се промени от задна на предна и обратно! Само евентуално се движи нагоре с нарастването на матката, но тя е много плътно прикрепена към кръвоносните съдове на съответната стена. При някое от изследванията не са го записали правилно според мен..

За течението - и аз имам засилено напоследък, малко ме притеснява, че е леко воднисто на моменти, но ми взимаха МБ преди 2 седмици и всичко уж е супер.

Вчера ми се случи нещо неприятно, за което бях чувала, че е възможно, но не мислех, че мускулите ми са толкова слаби - при кихане пикочният ми мехур не издържа Sad Беше малко, но все пак неприятно. Сега ще видим като зачестя йогата и си правя упражненията за стягане долу всеки ден.
Виж целия пост
# 670
AllegraA, и аз имам такова течение, навсякъде пише и казват, че е нормално - едно, че се засилва от хормоните и по- големия приток на кръв, и второ, това е механизъм да не се задържат бактерии.
За пикочния мехур, аз имам чувството че почти след всяко пишкане, при ставането капват няколко капки. Много е неприятно, но и това е в рамките на нормата, като ни лежат човечетата по пикочните мехури...Не ми се е случвало при кихане и кашляне засега, но съм сигурна че е въпрос на време 😁
Виж целия пост
# 671
AllegraA, в 19.3 г.с. съм.
Виж целия пост
# 672
Момичета, снощи и тази вечер имам чувство за голяма тежест ниско долу. Сякаш страшно ми тежи и корема ми е стегнат, но не целия, а само ниско долу. Днес не съм излизала и съм цял ден на дивана. Пия биоелектра и сега взех 2 но-шпа. Не е болка, само тежест и дискомфорт, но се филмирах нещо.
Виж целия пост
# 673
_Ava_ да не би бебето да притиска нещо. Ако много те притеснява чуй се с АГ-то си. Аз имах подобно усещане предимно в дясно ниско долу, по цял ден. Така и не се разбра с точност причината, но го усещах като натиск и тежест. В един момент изчезна и от месец не съм имал това усещане.
Виж целия пост
# 674
Добре дошли, Стейси и Кукумицинка Simple Smile

Стейси, преди около 1 месец когато ми започна ЖК също ми взимаха секрет за МБ, тогава също се знаеше за плацентата, и нямаше подобен проблем. Цитонамазка не бих позволила по време на бременност, но за МБ досега не съм имала проблеми (дори и по време на предишната бременност) и сметнах, че е безопасно. Още повече смятах, че докторката ще се съобрази със състоянието ми. Вече ще имам едно наум и МБ-та след 24 гс ще я позволя чак в 7 или 8 месец, ако въобще се съглася на това изследване пак.
Миналомесечната МБ показа наличие на доста кандида и трябваше за проведа лечение и да вземем още една МБ за да се види резултата.

Вчера на ЖК ми казаха, че ниската плацента едва ли ще се коригира. Поне я видя засега като превия маргиналис, което е по-добрия вариант от тотал. Аз се настройвам психически за много лежане и ако има проблеми за повече посещения в спешен кабинет. Иначе бебо отговаря на гс в която съм. Шийката засега при мен я мерят около 3 см. Казаха ми, че до 2,75 см е ок.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия