Градинарство – моето хоби 21

  • 48 869
  • 754
# 450
Мами в службата има диви ягоди които си дават много вкусни плодчета. Искам да си засадя от тях в една саксия на терсата. Дайте съвет кога и как да присадя 4-5 корена. Притеснява ме че терасата се огравя от слънцето само сутрин до към 11.

ягодите по принцип се разсаждат рано напролет или късно наесен, за да имат време да се вкоренят преди големите жеги, студове. можеш да опиташ сега, но на първо време ги сложи на сянка, да не ги изгори слънцето докато са още слаби.
смятам, че терасата ти е много подходяща Simple Smile не само за ягоди. Simple Smile

Виж целия пост
# 451
Мами в службата има диви ягоди които си дават много вкусни плодчета. Искам да си засадя от тях в една саксия на терсата. Дайте съвет кога и как да присадя 4-5 корена. Притеснява ме че терасата се огравя от слънцето само сутрин до към 11.

Сега пролетта е времето за това. Аз имам диви ягоди в градината, и миналата година си извадих и засадих в висяща саксия, и имаше плодчета но бързо загина. А в градината, дивите ягоди ми се развиват по добре от поточните.
Виж целия пост
# 452
Мами в службата има диви ягоди които си дават много вкусни плодчета. Искам да си засадя от тях в една саксия на терсата. Дайте съвет кога и как да присадя 4-5 корена. Притеснява ме че терасата се огравя от слънцето само сутрин до към 11.
Какъв вид са ягодите?
Такива ли?


Тези на снимката са по-сенколюбиви и обичат равни местности, а другите, на които не успях да открия снимка, обичат цял ден на припек и каменисти склонове. Те стоят по-едри, а главното което ги отличава от тези горе, е че се откъсват с чашката.
Виж целия пост
# 453
Утре ще ги снимам и ще ги покажа. Предполагам че са диви защото сме в гориста месност, и никой не ги обрижва.
Като големина на плода са като тези от снимката.
Виж целия пост
# 454
Преди няколко дни сложих в едно сандъче семена на саксийна ягода, все още чакам да се покаже. Предполагам са само декоративни и не се консумират? Не намерих много инфо. Чакам и лавандула да тръгне, а от 15 луковици фрезия имам вече 10 поникнали, и изглеждат много добре дотук. И трите сандъчета са с различна почва (лавандулата е и с пясък) и малко разчитам на късмета на начинаещия 😁
Виж целия пост
# 455
Моля, дайте идея за автоматично напояване на едно дръвче. Ползвате ли нещо, което се настройва за час и време за пръскане? Системите, които разгледах, са за по-голяма площ, а и за свързване с тръба, а аз си го представям с бидон. Няма как да го навестявам всеки ден, а за това дръвче било необходимо. Благодаря!
Виж целия пост
# 456
Дайте идея за цъфтящи които да цъфтят цяло лято и да са многогодишни и да могат да презимуват в градината.

Сложиха ми японска вишна...чета в нета че цъфти само 3 дни...вярно ли е? А градинарят казва че 3 седмици ще цъфти.
Виж целия пост
# 457
Моля, дайте идея за автоматично напояване на едно дръвче. Ползвате ли нещо, което се настройва за час и време за пръскане? Системите, които разгледах, са за по-голяма площ, а и за свързване с тръба, а аз си го представям с бидон. Няма как да го навестявам всеки ден, а за това дръвче било необходимо. Благодаря!


ще питам половинката.
той беше направил система с бидон и клапан, отваряше се с таймер, а поливането беше гравитачно.
 Simple Smile може да се наложи да вдигнете бидона на стойка. 
Виж целия пост
# 458
Купихме си с колежката пакет с луковици от Лидъл на ирис (25 бр.) и на спараксис (40 бр.), и си ги разделихме. На цена от 2,50 лв. пликчето. Даже са поникнали вече. Утре ще ги посадя в градината. Миналата година посадих луковички в едно сандъче. Поникнаха едни хилави стръкове и дотам. И след една година, едното взе, че цъфна! Розово с жълто в средата. Като гледам снимките в интернет, 100% съм сигурна, че е спараксис.
Виж целия пост
# 459
Дайте идея за цъфтящи които да цъфтят цяло лято и да са многогодишни и да могат да презимуват в градината.

Сложиха ми японска вишна...чета в нета че цъфти само 3 дни...вярно ли е? А градинарят казва че 3 седмици ще цъфти.

Аз единственото , за което се сещам е кана.Обаче чувам , че в България и вадят корените, докато аз не го правя.Вадя само когато трябва да ги разсаждам.
Виж целия пост
# 460
Каната в бг не може да презимува ако не се вади.
Виж целия пост
# 461
Ще изредя няколко, но ги разцъкай в Гугъл, за да ги видиш.

Гайлардия, рудбекия, кореопсис, кученца, розова енотера,многогодишен флокс
Рози

Виж целия пост
# 462
До вторник очаквам да ми доставят гайлардия и кореопсис (то ме грабна направо), а флокс си имам вече. Та и аз ги препоръчвам, хубави са. Силно препоръчвам и зефирантес (дъждовна лилия). Купих си го онлайн, а се оказа, че колежката го имала. Та и тя ми донесе и утре пак ще чопкам в градината.
Виж целия пост
# 463
зефирантесът оцелява ли зимата навън?
аз все в саксии го слагам и си заминава Sad Sad Sad
някой го беше кръстил "солетки" Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 464
зефирантесът оцелява ли зимата навън?
аз все в саксии го слагам и си заминава Sad Sad Sad
някой го беше кръстил "солетки" Simple Smile Simple Smile Simple Smile


Нашият е постоянно в саксия, дори сега ще разсаждам няколко луковици от него. Тази година изби по рано . 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия