Dove Men+Care в подкрепа на бащинството

  • 65 854
  • 775
# 570
Според мен не е възможно да се поделят грижите 50/50. Все пак бащата ходи на работа. Иначе идеята е добра. Simple Smile
Важно е през почивните дни таткото да е вкъщи и да помага колкото се може повече.
Виж целия пост
# 571
Поравно няма как да е , защото таткото е на работа през деня и съответно по голямата част пада върху нас.
Виж целия пост
# 572
Цитат
Изграждането на емоционална връзка с детето започва от грижите за него от раждането му. Смятате ли, че тези грижи е редно да бъдат поделени поравно между партньорите, за да може бащата да бъде пълноценен родител?
Не само смятам, мисля че е задължително. В нашето семейство, грижите за децата са по-равно поделени. Аз може и да прекарвам много повече време с децата, но времето им прекарано с баща им е много по наситено. За едно дете емоционалната връзка с родителите му е много важна и трябва да има такава и с двамата.
Виж целия пост
# 573
Редно е бащата да помага в отглеждането и възпитанието на децата, но не мисля че трябва да се дели 50 на 50. Все пак някои трябва да ходи на работа, а за да се случва това не мисля че е ок бащата да е недоспал и да се чувства като пребит след като цяла нощ е помагал на жена си.
Виж целия пост
# 574
Има татковци, които сякаш се раждат с това призвание и не им е необходима помощ от половинката, за да почувстват магията на бъдещото родителство. Вие познавате ли такива? Разкажете ни!

Чувството на бащинство и майчинство, според мен,се формира и обогатява непрекъснато още от общата идея за бебче и продължава всеки ден с общуването с малкото човече. Всеки от партньорите вижда себе си като родител и чрез погледа, действията и подкрепата на другия.
Виж целия пост
# 575
В живота на бащата също настъпват много промени след появата на детето. Как според вас най-лесно той може да приеме новата си роля и без сътресения?

Със сигурност трябва да му се осигури възможност да общува с бебето. Таткото не бива да бъде просто страничен наблюдател, а активно да участва в ежедневието на децата.
Другото е да няма натяквания как НЕ се справя с нещо дребно като задача. Никой не се е родил научен и стига да има желание, човек придобива умения.

Изграждането на емоционална връзка с детето започва от грижите за него от раждането му. Смятате ли, че тези грижи е редно да бъдат поделени поравно между партньорите, за да може бащата да бъде пълноценен родител?
Категорично да. Това важи и с обратен знак за пълноценната майка. Родителите трябва да се допълват като роля вкъщи. Това не са неща, които се слагат на кантар и се отмерват, за да се слага равенство. Балансът се постига във времето.
Виж целия пост
# 576
Грижите трябва да са поделени, но не 50/50. Просто таткото трябва да си има неговите моменти с децата. Но няма как да го накърми. Ако първата година бебето и майката са като скачени съдове. Когато не са добре здравословно, децата пак търсят мама. Но пък в разходки, смяна на памперси, къпане, таткото може да участва пълноценно.
Виж целия пост
# 577

Изграждането на емоционална връзка с детето започва от грижите за него от раждането му. Смятате ли, че тези грижи е редно да бъдат поделени поравно между партньорите, за да може бащата да бъде пълноценен родител?



Грижите за бебето трябва да бъдат поделени между мама и тате, доколкото всеки от тях има възможностите да ги изпълнява. Поравно е трудно са разпределени, но не и да падат само на плещите на единия родител. Колкото по-активно участват и двамата в отглеждането на бебчо, толкова и връзката им с него ще се изгражда постепенно и ще бъде силна. Смятам, че е полезно и за тримата споделянето на грижите.
Виж целия пост
# 578
Разбира се,че грижите за бебето(детето)трябва да бъдат поделени.За да бъде пълноценен родител трябва да полага необходимите грижи и внимание.
Виж целия пост
# 579
Изграждането на емоционална връзка с детето започва от грижите за него от раждането му. Смятате ли, че тези грижи е редно да бъдат поделени поравно между партньорите, за да може бащата да бъде пълноценен родител?

Категорично да. Едно дете има нужда и от двамата си родители за да расте щастливо и спокойно. Това е много важно и за развитието, и за примера на подражание, който да бъде следван. Няма нищо по хубаво от гушкането на четирима ни вечер преди заспиване, безценни мигове, които чак ме с нетърпение.
Виж целия пост
# 580
Да, смятам.
Стига разбира се, да има време. Принципно няма как всичко да е точно 50/50. Важно е желанието и винаги, когато има възможност, бащата да се включва.
Виж целия пост
# 581
Да,защото не само майката има нужда от помощ,а защото помагайки й и грижейки се,таткото изгражда връзка с малкото човече,която му помага да расте уверено и щастливо Simple Smile
Виж целия пост
# 582
Ама разбира се, че трябва да се поделят грижите, радостта, безсънието. То не се става така лесно родител. Точно чрез грижата се създава тази така нужна емоционална връзка.
Виж целия пост
# 583
Дори и да искаме, няма как да са поравно. Най-малкото защото майката е тази, която кърми Simple Smile Иначе за всичко друго няма причина таткото да не помага.
Виж целия пост
# 584
Изграждането на емоционална връзка с детето започва от грижите за него от раждането му. Смятате ли, че тези грижи е редно да бъдат поделени поравно между партньорите, за да може бащата да бъде пълноценен родител?



Поравно грижите няма как да бъдат поделени, освен ако и двамата родители не работят и някой друг ги издържа. Иначе емоционалната връзка с детето се създава, когато при всяка възможност таткото обгрижва малкото бебе и дете, отделя им време и внимание, играе си с него, учи го на нови неща. Моето дете има силна връзка с татко си. Дори и да вижда повече мен, тя няма търпение да гушне тати след работа, да си играят двамата, да танцуват, пеят, да ходят на разходка. Освен това пълноценен родител означава и да се грижиш за всичко в семейството и дома - за финансите, пазаруването, помощ на майката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия