Dove Men+Care в подкрепа на бащинството

  • 65 853
  • 775
# 735
Забелязвате ли във времето положителна промяна по отношение на разбиването на стереотипите за ролята на бащата в семейството и какво е мнението ви за това?
Да има го и мисля, че е много добре. Мъжете все повече се включат в помощ на жените в ежедневието, а и когато семейството е задружно има здрави връзки между тях. Докато преди години в моето детство, а и след това мъже  които да помагат на съпругите си се срещаха изключително рядко.
Виж целия пост
# 736
Забелязвате ли във времето положителна промяна по отношение на разбиването на стереотипите за ролята на бащата в семейството и какво е мнението ви за това?
Да. Ролите в обществото се променят. Мъжете все повече се включат при отглеждането на децата.
Виж целия пост
# 737
"Забелязвате ли във времето положителна промяна по отношение на разбиването на стереотипите за ролята на бащата в семейството и какво е мнението ви за това?"
Съвременните татковци са много по-ангажирани с отглеждането на децата - не се притесняват да пипнат бебето - да не се счупи, сменят памперси, къпят, гледат, докато мама си почива или прави нещо друго. Определено има промяна спрямо преди. И тя е положителна.
Виж целия пост
# 738
Определено ми харесва положителната промяна-радвам се,когато видя татко бутащ количка или играещ си с децата в градинката.
Виж целия пост
# 739
Също смятам, че бащите все повече се отдават на грижи по бебето/детето, което създава по-силна връзка между тях и го намирам за чудесно.
Виж целия пост
# 740
Да, забелязвам и това е чудесно! Надявам се все повече бащи да осъзнаят, че трябва да се включват активно в грижите за децата си, възпитанието им.
Виж целия пост
# 741
Да,разбира се!В това натоварено ежедневие много бащи се включват адекватно в грижата за децата.Вече няма мъжки и женски задължения.Познавам и родители които майката работи,а бащата гледа децата.
Виж целия пост
# 742
Забелязвате ли във времето положителна промяна по отношение на разбиването на стереотипите за ролята на бащата в семейството и какво е мнението ви за това?
 Да, преди е било нормално мъжа да работи, да се прибира само да яде и спи, а жената да се грижи за детето, да върши всичко. Сега забелязвам, че много по-често голяма част от грижата за децата поема и мъжа, което е чудесно.
Виж целия пост
# 743
Наблюдава се положителна промяна в ролята на бащата в семейството, но не ми допада драстичната смяна на ролите: тати на площадката с детето и останалите майки , а мама на "полето"...
Виж целия пост
# 744
Изграждането на емоционална връзка с детето започва от грижите за него от раждането му. Смятате ли, че тези грижи е редно да бъдат поделени поравно между партньорите, за да може бащата да бъде пълноценен родител?

По равно не точно, защото бащата и да иска не може да отговори на всички нужди, но трябва да се включва активно и да помага на майката.

И все пак, мислите ли, че всеки от двамата родители има своя отделна роля в грижите за детето и неговото възпитание и има смисъл тези различни роли да се запазят?

ДА, хубаво е ролите да се запазят. Майката да възпитава в нежност и грижовност, а бащата в отговорност и твърдост.
Виж целия пост
# 745
Забелязвате ли във времето положителна промяна по отношение на разбиването на стереотипите за ролята на бащата в семейството и какво е мнението ви за това?

Моето лично мнение е, че и в този процес има цикличност - в дадени моменти положителната промяна е видима, но в други стереотипите се завръщат. Всичко зависи от състоянието на обществото, икономиката, доходите и стабилността.
Виж целия пост
# 746
Забелязвате ли във времето положителна промяна по отношение на разбиването на стереотипите за ролята на бащата в семейството и какво е мнението ви за това?

Определено да, така и трябва да остане занапред. Виждам много бащи, които поемат грижите за дечицата си, след първата годинка или дори след втората годинка,  тогава, когато няма кой да поеме грижите за детето, но майката има по-добре платена работа, например. И се справят чудесно с грижите, възпитанието,
Виж целия пост
# 747
Забелязвате ли във времето положителна промяна по отношение на разбиването на стереотипите за ролята на бащата в семейството и какво е мнението ви за това?

Ами със сигурност има промяна сравнение с преди 20-30 години. Но все още в България тези стереотипи се срещат често. За мен това жената да е отговорна за децата и къщата, а мъжът да изкарва парите е пълна глупост. Майката и бащата трябва да споделят всичко около децата радости, болки, отговорности, грижи. То е ясно, тези неща няма да се мерят на кантар кой колко, но всеки трябва да участва пълноценно.
Виж целия пост
# 748
Да - сегашните бащи определено вземат по-голямо отношение и се включват повече в отглеждането на детето. И тук не говорим само за възпитание, а за чисто физическите неща, като хранене, къпане, преобличане, игри.
Виж целия пост
# 749
Разбира се, и така трябва да бъде. Хубавото е че самите мъже не се срамуват и го приемат за нормално.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия