Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 7 тема

  • 75 796
  • 784
# 585
Снимах днес и на двете еднакво
Пилешки хапки, царевица и домати.

Виж целия пост
# 586
З - филия с фъстъчено масло и сладко; зеленчуково кисело мляко, плодове.
С - ягоди и две био бисквитки.
О -  наденица на тиган; малък сандвич с крема сирене; доматки и чушлета.





Виж целия пост
# 587
Телешки кюфтенца, доматен сос, пълнени гъби, малко краставица и морков
Скрит текст:
Свинско месо с гъби, гарнитура домати и моркови.
Скрит текст:
И един ден беше грах с картофи.
Виж целия пост
# 588
Добро утро Simple Smile

Не съм се появявала от много отдавна, но два пъти започвам сериозно да пиша в темата и двата пъти ми се случват житейски промени ( за хубаво слава богу) и ме отвличат Blush

За закуска за мен:
Сурови бадеми и чия накисната в заквасена сметана и сока и парченца от консерва ананас.



Обяд: айсберг с краставица и царевица и пилешко филе на грил тиган ( несниман)

За хлапачката: неделни палачинки с шоколад.

Хубав ден!
Виж целия пост
# 589
Палачинки с течен шоколад и ябълка.
Виж целия пост
# 590
Пилешки хапки, краставица и грозде.

Успешна седмица на всички!
Виж целия пост
# 591
Пилешко филе задушено във фолио с подправки, печен картоф, салата от пресни зеленолистни.
За мен - пълнени постни чушки.
Виж целия пост
# 592
Да се запиша в темата, че ми е приятно да я препрочитам 😊

Синът ми яде всеки ден с лънчбокс, защото аз нямам нищо против училищното ядене (хубава и разнообразна храна на ротация от три седмици), но не му е достатъчно и все е гладен.

Задължително има кутийка с плод, кутийка зеленчук, йогурт и сок. И основното е - сандвич/нещо като бутер баничка със соев пълнеж/наденички/пита с риба тон/макарони или ориз или някакъв друг остатък от вечеря. В петъците им е позволено да носят сладко или чипс, но аз му слагам пуканки или начос, примерно. Слагала съм ядки за снак, но не дават, че нали е алерген силен.

За работа също нося само и единствено от къщи - абсолютно всичко нося за обяд в кутии, дори зеленчуци, които в кухнята приготвям на салата. Но най-често нося  домашна крем супа със сирене/крутони, че обичам по-лека храна по време на работа.

Благодаря за хубавоте идеи и снимки.
Виж целия пост
# 593
   Моят син има и съботно българско училище, ето и съботното меню :
   З - гогрети с фъстъчено масло и сладко; КМ и ягоди.
  С - ябълка, кракери и кашу.
   О - наденица на тиган; малък сандвич и зеленчуци.







    Днес за закуска - печиво с ябълка и канела; червен портокал и КМ.
  С - десертче и ябълка.
  О - кренвиршка; зеленчуци.





Виж целия пост
# 594
Аз днес бях на зелеви сърми,а утре съм на картофи яхния.
Виж целия пост
# 595
Пиле с картофи,  салата от печени чушки,  домашни бисквитки.  Същото е за съпругът ми,  но в отделни кутийки.  Аз днес съм пас.

Виж целия пост
# 596
Добро утро Simple Smile

За мен днес ( без снимка, че не е най - фотогенично) :

з.- чия със заквасена сметана и ананас ( за да оползотворя отворената консерва); ябълка; сурови бадеми
о.- винен кебап

За хлапачката- филийки с пастет и вафла Хармоника; ще си обядва в къщи.

Хубав ден!
Виж целия пост
# 597
За днес: грахови спагети с авокадо, мента и сос от веган-майонеза с червени чушки за сладост и панирано тофу за белтъчини.

Виж целия пост
# 598
От вчера и аз съм отговорник по кутии. Ето ги днешните:


Яйце, сандвич с маслинова паста, актимел, ябълка, слива, краставички и чери домати


Обяда - Чили кон карне, с гарнитура ориз
Виж целия пост
# 599
   Подобна закуска на вчерашната. Час и половина след това имаше състезание и успя да избяга точно 8 километра за 50 минути. Дано успее да се класира като минат всички първи класове. Мамина гордост, не можах да се стърпя и да се похваля, извинете.



Снак - приготвих пуканки и ягоди; изяде само пуканките след състезанието и отиде да играе футбол през останалите минути от междучасието.



За обяд - сандвич с пастет; “Бейбибел” и зеленчуци. Очаквам да е гладен и да ми върне кутията празна.





   И това занесох за сина ми и съучениците му след състезанието - да се подкрепят.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия