Априлски бебета 2018 - тема 3

  • 53 687
  • 718
# 120
В Горни Окол е https://m.facebook.com/Cohofarm/?locale2=bg_BG, 30 мин от Панчарево в посока Самоков 😉 аз разбрах за нея от предаването Бразди😂 още като бях бременна даваха репортаж за тази ферма, много хубаво и високо технологично е направено всичко. Ако ви е интересно, съм сигурна, че из нета ще се намери запис от предаването.
Виж целия пост
# 121
Въвеждането на месото става, както на всеки нов зеленчук или плод - дава се три-четири поредни дни и, ако няма реакция, бебето се счита за захранено с конкретното месо. След това месото се добавя през ден в зеленчуковото пюре. В по-късен етап, след успешно въвеждане на жълтък, в деня без месо към зеленчуковото пюре се слага жълтък в съответното количество за възрастта.
Това е информацията в наръчника за захранване, който чета.

Моят бебо още има пъпки от крушата. Цяла седмица не съм въвеждала нищо ново и явно поне още няколко дни ще е така. Sad
Виж целия пост
# 122
Днес ходихме на ехографията в 6 месец, останах изключигелно доволна. Докторката каза трите бели отрови сол,захар, брашно след 3-тата годинка. Имаме си хубав хемоглобин, всичко е наред с урината.
На вашите бебета включваха ли и доплер?
Виж целия пост
# 123
Малко сменям темата, понеже летния кош на количката ни е доста отворен и няма зимен чувал трябва да поръчам отделно. Има с дължина 85см. и 100см., беба сега е към 70см. кое да избера като големина? И дали ще мога да го ползвам и другата зима, когато ще е на година и половина или няма да иска да седи в него? Simple Smile
Виж целия пост
# 124
Малко сменям темата, понеже летния кош на количката ни е доста отворен и няма зимен чувал трябва да поръчам отделно. Има с дължина 85см. и 100см., беба сега е към 70см. кое да избера като големина? И дали ще мога да го ползвам и другата зима, когато ще е на година и половина или няма да иска да седи в него? Simple Smile

Аз поръчах това, става за всяка количка
Виж целия пост
# 125
Малко сменям темата, понеже летния кош на количката ни е доста отворен и няма зимен чувал трябва да поръчам отделно. Има с дължина 85см. и 100см., беба сега е към 70см. кое да избера като големина? И дали ще мога да го ползвам и другата зима, когато ще е на година и половина или няма да иска да седи в него? Simple Smile
Вчера гледах на лорели зимен чувал в хиполенда, казаха ми,че са универсални. 85см обща дължина, 70см на покритата част (без главата) . На чико са двойно по-скъпи, но ги водят ,че са подходящи до 18мес. , размери не знам. Мисля да взема на черния петък, но едва ли за догодина ще става .
Виж целия пост
# 126
Да ви питам-всеки ден ли давате каша? Учудих се,понеже на една приятелка педиатъра й е казал да не дава всеки ден. Нейното също е на 6 месеца и захранен с плодови и зеленчукови пюрета
Виж целия пост
# 127
Да ви питам-всеки ден ли давате каша? Учудих се,понеже на една приятелка педиатъра й е казал да не дава всеки ден. Нейното също е на 6 месеца и захранен с плодови и зеленчукови пюрета
И моят педиатър каза да редувам през ден каша със кисел , но моето не яде кисел давам плод или плодово пюре.
Виж целия пост
# 128
Зимният чувал към количката ми е 100 см. На 3 г. ръстът, средно при момчетата, е 96,1 см., респ. 95,1 см при момичетата. Ще можеш да го ползваш не само другата зима, но и по - другата според мен.

Кашата може да се дава всеки ден, но ако е по половин доза. Четох го на няколко места. Няма пречка и цяла порция, но ако детето пълнее значително, по - добре или половин порция, или 2-3 пъти седмично цяла порция. Аз започнах с 1/4, преминах на 1/2 и сега му давам 3/4 порция. Правя я само с мляко. Дохранвам с мляко.

Много е важно детето да получава дневна порция въглехидрати за правилния му растеж.  Количествата на въглехидратите, мазнините и протеините се различават от тези за възрастните. Ако се интересуваш, мога да потърся съотношението въглехидрати:мазнини:протеини.
Виж целия пост
# 129
Бебето ми е наддало само 100 гр. за месец и сега ще го храня по-старателно. И масълце му купих.
Виж целия пост
# 130
Давам каша всеки ден в продължение на два месеца от време на време давам  кисел , грис халва, бисквити с плодове ! Моето момчеце не наддава много ! Според мен не чак толкова от кашата , ами от самото дете! Вие пред ден ли дават жълтък и винаги ли го правите ! В момента съм стигнала до половин ама не съм давал от 2 седмици
Виж целия пост
# 131
Аз през ден давам жълтък все още.
Този кисел,грис халва сами ли си ги правите? В къщи не ядем такива неща. Спомням си, че от млечната кухня на каката й предлагаха.
Виж целия пост
# 132
Тези които правя вкъщи не ги яде купувам готови на слънчо
Виж целия пост
# 133
През ден давям по половин жълтък. Каша давам следобед с плодове, много обича.Другата седмица въвеждам телешко и след това глутен започвам.
Виж целия пост
# 134
Някъде четох че след 6 месец надавали по малко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия