Бързи здравословни въпроси и отговори – 17

  • 38 566
  • 742
# 195
Смесено тревожно-депресивно състояние.Да,но мен не ми се вярва всичко да е само от там за жалост,може да допринася ,но не вярвам толкова зле да се чувствам от това и няма да повярвам,но защото майка ми искаше да ида а и вие тук така ме посъветвахте затова реших поне да ида да поговоря с някой да ме изслуша и лекарствата съм ги взела ,но...
Виж целия пост
# 196
Изписа ли ти лекарства?
Виж целия пост
# 197
Изписа ли ти лекарства?
Да три вида някакви
Виж целия пост
# 198
Не знаеш ли какви са?
Виж целия пост
# 199
Просто подхожда с пренебрежение. Затова ги нарича някакви.

Мимозке, почвай да ги пиеш всеки ден по схемата. Не пропускай, не сменяй дози, нее чети листовки.
Виж целия пост
# 200
Момичета , ето моите оплаквания.
Настъпва зима ( Когато температурите паднат под 10С ) започва суха (понякога със секрети кашлица )
Нямам температура , вирус , хрема , настинка .
Кашлицата е концентрирана ето тук

В ларинкса и трахеята .
Чувството е дразнене , постоянно покашляне и нужда да изкашлям нещо (все едно имам секрет заседнал там)
Понякога усещам и задух.
Това се случва зимата , късна пролет , лято и късна есен , този проблем го няма .
Започнах да пия противоалергично.
 Все още не съм правила снимка и по-сериозно изследвания.
Какви са вашите препоръки ?
Виж целия пост
# 201
Mомичета, спрете да и обръщате внимание! Тя точно от това има нужда, стига е досаждала.
Мнения наред все и повтаряте, че всичко е на нервна почва и че не е тежко болна.
Обиколи сума видове специалисти, на психиатър отиде, оказа се, че е в перфектно състояние. Но НЕ-тя държи да и има нещо! Е, писна ми, колко теми все нея чета....
Да си пие хахпчетата и да си гледа детето. Не знам пък с колко свободно време трябва да разполага човек, за да може да си отдава такова значение. Аман вече...
Виж целия пост
# 202
Mомичета, спрете да и обръщате внимание! Тя точно от това има нужда, стига е досаждала.
Мнения наред все и повтаряте, че всичко е на нервна почва и че не е тежко болна.
Обиколи сума видове специалисти, на психиатър отиде, оказа се, че е в перфектно състояние. Но НЕ-тя държи да и има нещо! Е, писна ми, колко теми все нея чета....
Да си пие хахпчетата и да си гледа детето. Не знам пък с колко свободно време трябва да разполага човек, за да може да си отдава такова значение. Аман вече...
Като ти е писнало подминаваш и не четеш никой не те задължава,но не не и да казваш на хората какво да правят.Аз съм им много благодарна за съветити ,за излсушването в този много труден за мен период,защото никой не ми вярва и няма с кого да споделя тези неща.Взела съм лекарствата и ще ги пия,може и да не ми се вярва но реших да ида ,защото майка ми държи а и от уважение към жените тук които така ме посъветваха искам да видят,че като кажа нещо си го изпълнявам.А на теб не ти пожелавам да си в това състояние да знаеш как се чувствам и какво ми е ,едва ли ще си много ок и няма да обръщаш внимание.Всеки човек се притеснява за здравето си ,нормално колкото специалисти е нужно ще посетя и още ако трябва.Не може ти да знаеш дали съм в перфектно състояние или дали ми има нещо!И аз казвам аман,но от такива заядливи хора като теб!Благодаря ви много момичета от сърце го казвам на тези,които ме изслушват и ми дават съвети .Нищо,че не ви познавам лично и не ви виждам лицата ,но ви приемам като  приятели.❤
Виж целия пост
# 203
Мимозка,не се впечатлявай!Гледай си здравето.От тук си прави просто изводи какви хора има и в реалния живот. Там всички са добронамерени.Внимавай къде и какво говориш, защото виж как хората са различни и реално какво мислят.Лично на мен ми е много поучително!
Виж целия пост
# 204
Не знаеш ли какви са?
Дулсевиа,хедонин и тритико.
Виж целия пост
# 205
Не се притеснявай, аз нямам време да изпадна в това състояние.
Ежедневието ми се  е превърнало в борба за оцеляване, буквално! Бачкам като замаяна и в свободното си време изключвам, не си поставям диагнози! И не гледам на себе си като на пътница! Вместо да се радваш на живота и здравето ти идваш тук да се жавалваш- ЗАБЕЛЕЖЕТЕ- защото си здрава!!! Защо не си доволна с това???  Колко специалисти да ти кажат- проблема е  в главата ти!!!
Намери си занимание, разсей се, спри да си внушаваш, здрава си, защо не те устройва???
Виж целия пост
# 206
Не се притеснявай, аз нямам време да изпадна в това състояние.
Ежедневието ми се  е превърнало в борба за оцеляване, буквално! Бачкам като замаяна и в свободното си време изключвам, не си поставям диагнози! И не гледам на себе си като на пътница! Вместо да се радваш на живота и здравето ти идваш тук да се жавалваш- ЗАБЕЛЕЖЕТЕ- защото си здрава!!! Защо не си доволна с това???  Колко специалисти да ти кажат- проблема е  в главата ти!!!
Намери си занимание, разсей се, спри да си внушаваш, здрава си, защо не те устройва???

Не ме устройва ,защото не се чувствам така да не мислиш ,че ми е хубаво на мен и си измислям симптомите .И аз искам да ходя на работа ,да обърна внимание на детето си както трябва,да ходя на разходки.Не е до време ,да не дава Господ да се разболяваш тогава не пита имаме ли време ,нямаме ли време.За мен това състояние постоянно да ми се мотае,да имам сърцебиене и гадене е ужасно пречи ми въобще на ежедневието 😢
Виж целия пост
# 207
Не се притеснявай, аз нямам време да изпадна в това състояние.
Ежедневието ми се  е превърнало в борба за оцеляване, буквално! Бачкам като замаяна и в свободното си време изключвам, не си поставям диагнози! И не гледам на себе си като на пътница! Вместо да се радваш на живота и здравето ти идваш тук да се жавалваш- ЗАБЕЛЕЖЕТЕ- защото си здрава!!! Защо не си доволна с това???  Колко специалисти да ти кажат- проблема е  в главата ти!!!
Намери си занимание, разсей се, спри да си внушаваш, здрава си, защо не те устройва???

Не ме устройва ,защото не се чувствам така да не мислиш ,че ми е хубаво на мен и си измислям симптомите .И аз искам да ходя на работа ,да обърна внимание на детето си както трябва,да ходя на разходки.Не е до време ,да не дава Господ да се разболяваш тогава не пита имаме ли време ,нямаме ли време.За мен това състояние постоянно да ми се мотае,да имам сърцебиене и гадене е ужасно пречи ми въобще на ежедневието 😢

Със всичките тези симптоми съм наясно, защото при мен се появиха след изкарания грип в началото на годината. Този грип какво ли не ми докара като усложнения, то не беше бодежи по цялото тяло, невралгия почти на цялото тяло, колебание в кръвното налягане, което досега не бях имала, постоянно сърцебиене, че дори от лекарствата прескачане на сърцето и болки под сърцето, което ми казаха, че може да е невралгично, а може и далак. Постоянни болки в ръце, крака, схващане се в едната, се в другата ръка, постоянно втрисане, което и на мен лекарите ми казваха, че е от неясни симптоми. Започнах работа точно когато се разболях и настъпиха усложнения. Други години зимата като вървях се кефих, че не се застояване на едно място, не можех да си представя какво е дори в най-студеното да съм все на едно място и да не искам да мърдам. След тези неща обаче стана. Мимоза е права, независимо какъв е проблема. Човек става асоциален, усеща си проблемите, не желае нито да работи, нито да излиза някъде ей така, освен ако няма спешна работа или до работата и обратно. 9 месеца ходих на работа все така. Зима, лято нямаше за мен. Колко пъти закъсняваха за работа, защото ходих де на изследвания, де на лекари. Колегите на работата полека започваха да ми се нервят. Смятаха, че го правя нарочно, за да не работя. Докато не се разболя друга моя колежка. 30 дни не й стигнаха да си вземе болничен. И то не от самия грип, а от усложненията. Появи се суха кашлица, която продължава  и до днес и все с храчки . И те като настъпят е нормално човек ден след ден като не вижда поне малко промяна към оздравяване или отшумяване , да започва да се тревожи, тревожи и да се страхува. Много се притеснявах, направо реват всяка вечер. Казвах си какво се случва, дори в болница лежах, къде е проблема, каква е тази инфекция, която уж имам, а не могат да открият. С месеците тревоги, тревоги, тревоги, ми откриха тироидит на щитовидната жлеза. Преди обаче да ме изследват, имах много голям апетит. Дори бях напълняла с два кг, а аз съм изключително слаба. За първи път ядях много. И понеже работих пред компютър и това предразполагаше да пълнея. Тъпчех се с всевъзможни неща и най-вече сладко. Изведнъж желанието за сладко изчезна. Единствено консумирам вафли без шоколадова глазура и бисквити. Просто и едно парче шоколад или бонбона веднага ме замайваха. Все едно съм бягала много и се случи замайване. И заради това ми пуснаха хормони. Но за съжаление не успях да попадна и на читави ендокринолози. Тсх и фт4 били в норма и край , нямам право на хормони. 11 месеца живея в стрес, в мислене, в ядосваме, в гледане как другите се забавляват, а аз не мога. Лятото особено, когато бях навън и понеже втрисане то и субфебр. температура бяха постоянно явление при мен и само да духнеше вятър, или да бяха пуснали колегите ми климатик, аз се вкоченявах и се тресат все едно е много студена зима и аз съм болна. Това е и до днес, няма студено, няма топло втрисане то е всеки ден. Но в един момент свикваш с всичко, колкото и неприятно да е и започваш да мислиш много рядко за него. Стресът и отрицателните мисли не водят до нищо добро. Разказах всичко това, защото още съм в борба със състоянието ми, което незнайно защо ме тормози. Знам как се чувстваш. Непрестанно сърцебиене да имаш като си спокойна, седнала , вървиш, спиш и да чуваш това не е работа. Или постоянно да ти се вие свят и да не можеш да се концентрираш в своите задължения. Понеже аз нямах необходимата подкрепа от моите близки и винаги получавах ускоряване, вместо ще се оправиш спокойно и не знам как да мисля положително за всичко. Ти си имаш семейство, имаш си най-ценното създание в живота, малко детенце. Ние хората със кисти сме застрашени и да не разберем какво е да имаш дете. Спортуваш ли нещо, не говоря за навън. Някакви леки упражнения сутрин например. Правила ли си дихателни упражнения, когатонсе появи сърцебиене?
Виж целия пост
# 208
И така,аз след "приключението" с давене с киселини,сега съм с болки в гърлото и спаднал глас.Какво ми е станало не знам.Киселината ми е изгорила гърлото???Пръскам Фитолор спрей за гърло,но без особен ефект.Може би трябва време.Нещо друго да ме посъветвате?
Виж целия пост
# 209
Детето ми доста задълба с кашлицата.Уж е къртеща.Иначе е здрав.Тази сутрин гледам под очите  към края се появили червени петънца.Намазах ги с лайка, твърди,че го щипе,все едно е разранено.Необичайното , което пие е Флудитек.Случвало ли се е на някого?                Pelli,ще ти кажа нещо супер ефикасно за гърлобол.Руснаците използват много тази билка при ангина.Билката змийско мляко.Продава се.Правиш цял ден гаргара с нея и утре няма да имаш гърлобол.По принцип пише че е отровна и токсична при превишаване на дозата.Аз обаче съм я пила в малки дози към 3 м. и не съм се натровила.Това,което открих,че докато я пиеш- три пъти на ден по 1 с.л. не се заразяваш от никой болен около теб.Още като ме задращи гърлото я започвам и моментално пресича болестта Предишните години много боледувах.Раздирах се буквално от кашлици.От три години не знам какво е разболяване.Споделих това с една колежка, докато бе болна от ангина.Каза ми за първи път,минавам без АБ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия