Плюсове и минуси на кварталите в София - 4

  • 50 436
  • 773
# 210
Аз още не мога да разбера, какъв е този Гранде проблем с небостъргачите... Сега бях в Куала Лумпур, ами покрай небостъргачите е мега якото, толкова са яки, че гледаш само нагоре Grinning
Виж целия пост
# 211
Живея в чужбина, тук има ново строителство - жилищни сгради - 'небостъргачи'. Мислех, че няма да се търси, но напротив, хората искат да е ново, пък не ги интерсува колко етажа е. Имат висок сертификат. Тук това стана много модерно и при покупки-продажби гледат и сертификата на постройката.
Виж целия пост
# 212
И мен много ме кефят небостъргачите. Създават ми усещане за city, а не за town, нещо, което в София определено липсва. Веднъж се качвах на един, не от най-високите - към 200м май беше. Усещането беше страхотно, макар че никога не бих си причинала да живея в нещо такова. На мен след Пернишкото земетресение и 7 етаж ми е много, какво остава за 57...
Виж целия пост
# 213
Тук също ще гледаме сертификати вече, особено на старото строителство. Нагледахме се на разпадащи се тунели, виадукти и мостове, със срок на експлоатация 40 години.
Виж целия пост
# 214
Тук също ще гледаме сертификати вече, особено на старото строителство. Нагледахме се на разпадащи се тунели, виадукти и мостове, със срок на експлоатация 40 години.
сигурно запознатите гледат, но колко хора си купуват хей така и без тях.
Аз имам предвид, че тази информация трябва да стане част от обявата и част от цената.
Виж целия пост
# 215
Купувачите взехме да гледаме. Пазарът и без това е в застой, да не казвам заспал, направо умряллл. Излизат доста интересни неща. Да не казвам, че сгради, с пусков срок 2020 вече са с 10% надолу. Бързат, бързат някои, че не се знае.
Панел и ЕПК, посмъртно, без сертификат или техническа експертиза, няма и да погледна.
Виж целия пост
# 216
Не съм забелязал доста преминаващи или навъртащи се индивиди от тъмния етнос.

Аз пък съм забелязал доста такива в автобус 72, пътуващ към хотел плиска
Виж целия пост
# 217
Аз още не мога да разбера, какъв е този Гранде проблем с небостъргачите... Сега бях в Куала Лумпур, ами покрай небостъргачите е мега якото, толкова са яки, че гледаш само нагоре Grinning

Проблемът е, че са ненужни, а създават инфраструктурни проблеми, които в София няма как (и няма кой) да реши адекватно.
Небостъргачи се строят там, където има много хора и малко място. Манхатън. Сингапур. И т.н.
Тук има много място и малко хора. Високото строитество е неадекватно. И закрива гледката към планината.

Който по-горе охкаше, че София му била town, а не city, да хваща самолета за някое city. Цяла България (вкл. братята роми) не може да напълни един мегаполис, така че мераклиите за city може да скипнат спирка "София" по дългия си път към успеха, вместо да мечтаят как Лозенец ще стане Манхатън.
Виж целия пост
# 218
Миналата седмица в сградата на Есте до автогарата в Изток бяха окачили реклама за продажба на апартамент. Според големината на терасата сигурно беше поне 200 кв. м. или с други думи за поме 400-500 к евро. Рекламата стоя точно 2 или 3 дни, въпреки че гледа към опиканата автогара.
Виж целия пост
# 219
Довода, че небостъргач закрива гледката към планината е малоумен, честно... Половината София няма гледка към Витоша...
Виж целия пост
# 220
Довода, че небостъргач закрива гледката към планината е малоумен, честно... Половината София няма гледка към Витоша...

Значи и другата да няма? Говори ми за малоумни доводи...
Виж целия пост
# 221
Небостъргач да скрие гледката на половин София към Витоша е малоумно...честно Simple Smile
И като цяло "изглед към Витоша" е страшен довод, пък ти тънеш е кал и боклуци...
Виж целия пост
# 222
Да скрие наистина няма, но да развали общото впечатление може. А може би има и друго - на времето скъсиха Хилтън наполовина (по проект трябваше да бъде двойно по-висок) защото щял да повлияе на не знам какви си течения и да влоши още повече състоянието на някои квартали.
Виж целия пост
# 223
Смешни сте , стига Grinning Grinning
Да развали общото впечатление за какво? Какво общо впечатление има София? Вижте я от високо, като кацате със самолет и се набива на очи частично санитарните сгради, а не небостъргачите. Толкова жалка картинка е...
Виж целия пост
# 224
Може да е жалка, но един небостъргач няма да я разкраси, а само може да стане като на свинче звънче.
А много е вероятно и наистина един небостъргач да влияе на микроклимата и затова да ги разрешават само на определени места.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия