Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 11

  • 65 391
  • 744
# 30
Хубаво, ходих бодаха ме, взеха 8 епруветки, изпих гадната глюкоза и сега чакам. ПКК и е готово, ама то не е интересно и гликирания, който е 5.7 - учудващо, мислех, че е повече.
Виж целия пост
# 31
A ръстът? Аз също съм била 60 кг на 20 г., почти на 52 съм, имам 3 раждания, излиза, че за мен 69 кг, са ОК. Обаче съм 179 см.
Виж целия пост
# 32
Момичета сутринта рано ходих до Бодимед да си пусна изследвания. Снощи похапнах добре въглени. Изядох и две кивита.
Инсулина от 13,72 през август, сега е вече 12,78 с цяла единица е спаднал. Има какво да се желае.
КЗ на гладно е 5,4. 
Всички други показатели на кръвната картина са в норма. Дори пикочната киселина ми беше завишена от 437, сеа вече е 373. В урината имам кетони.
Явно вървя в правилната посока с диетата и не смятам да пия Метформинов препарат.
Инсулина е все още висок и затова така ми е отмаляло и ми се спи.
Savichh , ще припомниш ли изходните ти резултати и кога са били правени, за да сравня с тези ...?
И още нещо -ти умишлено ли хапна вчера въглехидрати, за да видиш как ти се отразяват на КЗ и Инсулин?...понеже е препоръчително не просто за една вечер да си похапнеш, а поне няколко поредни дни Simple Smile


За първи път установих, че имам IR на 05 август. КЗ беше 6,1, а инсулина 13,72. Снощи умишлено хапнах доста въглени, за да видя днес как ще съм. От няколко дни не съм пила добавки.
Виж целия пост
# 33
A ръстът? Аз също съм била 60 кг на 20 г., почти на 52 съм, имам 3 раждания, излиза, че за мен 69 кг, са ОК. Обаче съм 179 см.
Уточних:при нормално тегло на 20 години. 60кг на 179 см си е поднормено. Нормално тегло за твоя ръст е 70-75. +3+6=79-84 кг.
Виж целия пост
# 34
Момичета сутринта рано ходих до Бодимед да си пусна изследвания. Снощи похапнах добре въглени. Изядох и две кивита.
Инсулина от 13,72 през август, сега е вече 12,78 с цяла единица е спаднал. Има какво да се желае.
КЗ на гладно е 5,4. 
Всички други показатели на кръвната картина са в норма. Дори пикочната киселина ми беше завишена от 437, сеа вече е 373. В урината имам кетони.
Явно вървя в правилната посока с диетата и не смятам да пия Метформинов препарат.
Инсулина е все още висок и затова така ми е отмаляло и ми се спи.
Savichh , ще припомниш ли изходните ти резултати и кога са били правени, за да сравня с тези ...?
И още нещо -ти умишлено ли хапна вчера въглехидрати, за да видиш как ти се отразяват на КЗ и Инсулин?...понеже е препоръчително не просто за една вечер да си похапнеш, а поне няколко поредни дни Simple Smile


За първи път установих, че имам IR на 05 август. КЗ беше 6,1, а инсулина 13,72. Снощи умишлено хапнах доста въглени, за да видя днес как ще съм. От няколко дни не съм пила добавки.

Момичета доста писах днес, моля да ми простите Wink.
Сега ми излезе и HbA1C-гликиран хемоглобин
съгласно DCCТ е 4,93% референтни стойности пише 4,80-5,90
съгласно IFCC e 30.38 mmol/ mol референти стойности пише 29-42
еАG/ изчислена средна глюкоза/ 5,25 mmol/L

Не знам дали е добре newsm78
Виж целия пост
# 35
Гликираният хемоглобин е много добре. А по каква формула се изчислява от него КЗ?
Виж целия пост
# 36
Гликираният хемоглобин е много добре. А по каква формула се изчислява от него КЗ?
Благодаря Недоволна. Само знам, че нивата на гликирания хемоглобин ни ориентират за среднодневните стойности на кръвната захар в рамките на последните 3 месеца. Но как го изчисляват newsm78
Виж целия пост
# 37
Гликираният хемоглобин е много добре. А по каква формула се изчислява от него КЗ?
Благодаря Недоволна. Само знам, че нивата на гликирания хемоглобин ни ориентират за среднодневните стойности на кръвната захар в рамките на последните 3 месеца. Но как го изчисляват newsm78
Ясно. Значи лабораторията го изчислява. Странно защо Кандиларов не го прави.
Виж целия пост
# 38
Гликираният хемоглобин е много добре. А по каква формула се изчислява от него КЗ?
Благодаря Недоволна. Само знам, че нивата на гликирания хемоглобин ни ориентират за среднодневните стойности на кръвната захар в рамките на последните 3 месеца. Но как го изчисляват newsm78
Ясно. Значи лабораторията го изчислява. Странно защо Кандиларов не го прави.
Моите изследвания до сега винаги съм правила в Бодимед. Така започнах още докато лекувах щитовидната жлеза.
Виж целия пост
# 39
Инсулин       40.8       uIU/ml    2.6 - 24.9   
  Инсулин        493.4       uIU/ml       
  Инсулин        198.1       uIU/ml    2.6 - 24.9

 Embarassed
Виж целия пост
# 40
Инсулин       40.8       uIU/ml    2.6 - 24.9   
  Инсулин        493.4       uIU/ml       
  Инсулин        198.1       uIU/ml    2.6 - 24.9

 Embarassed
Принцесо, много лошо...
Нали ти бяха по-добри резултатите. Какво се е случило, че са толкова зле сега?
Виж целия пост
# 41
Инсулин       40.8       uIU/ml    2.6 - 24.9   
  Инсулин        493.4       uIU/ml       
  Инсулин        198.1       uIU/ml    2.6 - 24.9

 Embarassed
Принцесо, много лошо...
Нали ти бяха по-добри резултатите. Какво се е случило, че са толкова зле сега?

Стрес предполагам.

Добре, че не почнах Б12
Vitamin B12       630.8       pmol/l     141 - 489
Виж целия пост
# 42
Галактическа, ти с диабет ли беше, или с инсулинова?
Недоволна, аз имам спомени, че е цитирала и по- лоши стойности на гладно.
Виж целия пост
# 43
Елора, благодаря за новата тема и  за усилията ,които полагаш за първия пост Flowers Hibiscus Аз все почвам да го чета и после забравям и в следващата тема пак откривам нещо ново за четене. Започнах да чета преводите на Обич Синеока , видях че се е писало ,че след нахранване , ако нивата на инсулина са ОК, би трябвало да се издържи 5-6 часа без да се огладнее до следващо хранене. И други интересни неща е писала.


Момичета , по изследванията не мога да коментирам , не съм наясно. Обаче стискам палци да са все по-добри и по-добри . Hands Plus1


 
Виж целия пост
# 44
При предното изследване /преди година/, инсулина на гладно е 32.6. Стигал е до 300 на гладно пред 5-6 години. Нещо бъркам с добавките очевидно и пак не спирам да се чудя как съм се предозирла с това б12, като дори не го взимам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия