С червените ботушки потропва дядо Мраз, Февруарчето засмяно очаква го в захлас

  • 32 561
  • 752
# 510
Лятото давах инструкции за компоти с минимално количество захар,колкото да има за да действа като консервант. Като опитам преди да пасирам, наистина не са особенно сладки. Но и с повече захар да е , може да добавите вода и готово
Виж целия пост
# 511
Благодаря , ще го разгледам😊
Мами искам да попитам има ли по-дребнички бебенца тук?Нашата госпожица вчера я мериха 69 см и 7.800кг. За 2м. е качила около 500 гр, което е ок.Личната обаче е голяма шматка, изобщо всичко й е проформа....даже фонтанелата нямаше да провери, ако не я бях накарала......Гледах минималните мерки за 11м. и сме над тях, но исках да видя има ли и други.....

И нашата госпожица е по-дребничка.Последно средата на декември я измериха 7 кг и 69.5 см.
Виж целия пост
# 512
Не смея да кажа Simple Smile
Идея си нямам как ще става пак захранването, в момента му давам пуешко, заешко и пилешко, давам по 1/3 жълтък два пъти седмично и АДЦ мляко във всяка храна за да си набавя калций все от някъде. Другата седмица е на консултация и пак ще питам за съвет и педиатърката...
Моето момиче също беше но диета заради разтройството: АМ, попара и оризова каша. Попарата вече не искаше да я преглъща, така й бяха омръзнали. Док каза да започнем захранването с ориз с месо, картоф и морков, плодови пюрета и накрая отново да включа маслото. Вместо попара, вече й давам кус кус. Док ни препоръча и едни сокове на Хип ORS200, които са източник на соли и минерали, та и тях давах. 
Виж целия пост
# 513
Аз давам домашни сокове, тоест плод и го цедя😊У нас захар не се консумира, бебето не и помирисвало такова нещо.
Виж целия пост
# 514
Правихме компоти без захар за детето.
Виж целия пост
# 515
Момичета, да ви се похваля, малкия преди малко се пусна самичък на два пъти За по половин метър разстояние. Толкова му плясках, че без малко да го разплача Simple Smile
Виж целия пост
# 516
Като ви чета само моето дете е назад със захранването.
От плодовете съм въвела само ябълка, круша, синя слива. Зеленчуците - картоф, батат, бял и оранжев морков, броколи, тиква.
Каши - само ориз, овес и елда.
Месо - пуешко.

Чудя се дали да включа жълтък или още някое друго месо.
Виж целия пост
# 517
M, не съм перфектна съветничка по захранване, но според мен е добре да въведеш жълтъка вече. А до ваксината на 1г да си въвела и белтъка. Отново повтарям, че не съм пример за захранване, но това беше предупреждението на единия от педиатрите при които водих малкия.
За съжаление, аз белтък няма да въведа около година, но все пак отново ще се посъветвам как да процедирам с ваксината тогава.
Виж целия пост
# 518
Като ви чета само моето дете е назад със захранването.
От плодовете съм въвела само ябълка, круша, синя слива. Зеленчуците - картоф, батат, бял и оранжев морков, броколи, тиква.
Каши - само ориз, овес и елда.
Месо - пуешко.

Чудя се дали да включа жълтък или още някое друго месо.
Само това?
Мойто яде вече всичко.
Виж целия пост
# 519
M, не съм перфектна съветничка по захранване, но според мен е добре да въведеш жълтъка вече. А до ваксината на 1г да си въвела и белтъка. Отново повтарям, че не съм пример за захранване, но това беше предупреждението на единия от педиатрите при които водих малкия.
За съжаление, аз белтък няма да въведа около година, но все пак отново ще се посъветвам как да процедирам с ваксината тогава.

И аз това си мислех, но исках да видя и друго мнение. Ваксини моята все още няма така че това не го мисля.
Сега се сетих, че белтък не съм давала на каката. Поне не е било планирано. Може в детската кухня да е имало, но не помня. За прясното мляко със сигурност зная, че в яслата е опитала за първи път.

Общо взето алергични деца и захранване е тегава работа.
Виж целия пост
# 520
Нандин, прясно мляко, белтък, ягоди, мед?
Искам да въведа тези, но не съм сигурна,  та да си сверя часовника.

Допълвам: моето дете още няма ваксинята за четвъртия месец синфлорикс и пентаксим, както и третия прием на хепатит.  Ако е здрав се надявам да ги сложим сега и да поняваксам.
Виж целия пост
# 521
Аз на моето дете вече му дадох белтък, не чист, разбира се. В палачинка, омлет, кекс и няколко солени ястия. Прясно мляко не съм, също и заешко, свинко, агнешко, но ние не ядем тези меса, така че не е чак толкова важно. Всички плодове и зеленчуци, които съм му дала, яде. Когато и ако имам време му правя печива някакви, ако нямам слагам нещата в мултикукъра на пара, после пасирам и готово.
Но ми е тъжно понякога, че не успявам да му готвя по-хубави неща, но пък той не се спира и за минута, понякога едва смогвам аз да хапна една филйика; карам на някакви боклуци от шкафа с глезотии.
Мед след 3- тата година, ягоди- само по време на сезона, прясно мляко- след годинка.
Виж целия пост
# 522
Съгласна съм с Ves за меда, ягодите и прясното мляко.
М - мисля че можеш да добавиш още плодове и зеленчуци - от това, което си написала, На първо четене се сещам за карфиол, пащърнак и банан. Жълтък също може ако няма някакво конкретно притеснение от страна на педиатърката. И меса можеш да добавиш - пилешкото и заешкото са по-леки.
Аз също съм давала белтък в печива - опитвал е трошички домашна баница, домашна питка, купешки хляб. Прояде от раз кисело мляко - бях му давала преди месец и категорично отказа. Пробвах пак преди няколко дни и си хапна с голямо желание и от тогава давам всеки ден.
Виж целия пост
# 523
Аз с нашето ЗВБ не съм най-добър пример, но съм въвела всичко вече. Мед след годинката, свинско, зеле и ягоди. Това остава. Да и разбира се някакви храни, които ние не ядем.например агнешко. Прясно мляко да пие не давам. Но в палачинки и в кекс да.
А да ви питам за ядките.разбира се под формата на финосмлени и тахани. Давали ли сте? Какво казва за тях класичекото захранване. Аз веднъж в една крем супа дадох кашу фино смляно. Но малко се притеснявах...
Виж целия пост
# 524
Нандин, прясно мляко, белтък, ягоди, мед?
Искам да въведа тези, но не съм сигурна,  та да си сверя часовника.

Допълвам: моето дете още няма ваксинята за четвъртия месец синфлорикс и пентаксим, както и третия прием на хепатит.  Ако е здрав се надявам да ги сложим сега и да поняваксам.
Ягоди и мед не съм, ама на ягодете не им е сезон. А за меда е рано.
Мляко и белтък със сигурност е хапвал с нещо което съм давала (от време на време му давам кроасан), а и млечните каши са със сухо мляко...
М, не знаех, че е с алергия детенце. Тогава си е тегаво наистина Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия