Петокласници - 2018/2019- Тема 2

  • 51 324
  • 765
# 285
Всички телефоните са с пароли, но и те  са известни на всички, т.е. както аз имам достъп до техните (и до на мъжО), така и те до моя/нашите. Не ги считам за неприкосновена територия, включително и си вдигаме телефоните на определени позвънявания.

Ала-Бала, и при девойката не помага връзката между пъпки и сладкото Joy, а след варицелата се ужасява от пъпки.
Виж целия пост
# 286
Де да можех и аз да се оплача, че детето ми яде...Той яде, но боклуци. Колкото и да се старая да ги ограничавам, предпочита чипс пред готвена храна например. Обяснявам за пъпките, теглото, болести и т.н., но никой не чува. За щастие, проблем с теглото засега нямаме (35 кг., 155 см.).
Няма парола на телефона, преглеждам от време на време и не съм открила нищо обезпокоително засега.
Виж целия пост
# 287
И аз следя телефона, с негово знание, има пароли , но ми ги казва - знае, че за негово добро. Следя най -вече комуникацията във вайбър с приятелите , да не се обиждат и т.н.
Мен ме притеснява, че моят син се отказа от спорта . Ходеше на тренировки по лека атлетика, но сега заради втората смяна, не успява да ходи и в момента не тренира нищо.Това много ме притеснява, знам колко е вредно за предпубертет да не спортува, и се чудя какво да правя . Тази втора смяна е отвратителна!
Виж целия пост
# 288

red_violet
Нещо съботно-неделно?
Или ще ви пречи на семейните ангажименти.
Виж целия пост
# 289
Карам го поне събота и неделя да ходи да тича, но започна да отказва под предлог , че го мързи Sad
Виж целия пост
# 290
Привет и от мен!
Dive, честита шампионка! Много бъдещи успехи, отборни и самостоятелни!
Нашият младеж пък се справи доста добре на националния кръг на олимпиадата по география - от 161 софийски петокласници е 19ти...Много беше горд със себе си!
Не яде много, понякога си купува джънк, а понякога и ние им купуваме, но като цяло не залитат много и двамата...
В училище се движат горе-долу като вашите...По история са до Тракия, а по ЧП-до „нашата храна”, каквото и да означава това...по математика им разяснявали как работи калкулатора...
Телефонът му няма парола, след като веднъж забрави комбинацията от точки и беше почти в амок...
В края на месеца предстои празника на училището и по този повод децата няма да учат ден-два, ще чистят стаите, ще имат изяви във всякакви часове и родителите трябва да ги доставят, когато учителите пожелаят!!!😠
Този уикенд е на държавно състезание по фехтовка...Та, стискайте палци, момичета!
Виж целия пост
# 291
националния или областния? Wink
къде са пуснали класирането?

ще стискам палци Simple Smile
Виж целия пост
# 292
Областен, за мъниците няма национален. На сайта на РУО-София, ст. Добри
Виж целия пост
# 293
аз все надничам и не съм го видяла. пак ще търся.
Simple Smile знам, че за тях няма национален кръг Wink

намерихме се. Simple Smile 157,5 Simple Smile
http://ruo-sofia-grad.com/sites/default/files/letters/protokolre … 56zasayta2019.pdf

сега остава да пуснат класирането и на астрономията Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 294
Да, извинете ме, на областния кръг исках да напиша, разбира се...На тях са им ги казали в училище!
St.Dobri, вашето момче е още по-напред, 16ти е! Браво на детето!
Виж целия пост
# 295
Simple Smile Благодаря! Simple Smile
Виж целия пост
# 296
Ооо, браво на децата на Марини и Добри! Само напред!

Виж целия пост
# 297
Браво на Географите на Марини и Добри! Страхотен успех! И стискам палци за следващите предизвикателства!
Благодаря за поздравите към нашата девойка Simple Smile Дали отглеждам следващата Мария Гроздева не знам, но ми се иска да не отгледам следващия Котоошу. Видимо се промени фигурата й буквално за месец и се замислям да включим още някакъв спорт, че само стрелба и йога явно не смогват да неутрализират двойните порции...
Иначе за телефона - има пароли, тайни чатове, изтрити съобщения, кукита, кешове, пълна програма. Говорим, твърди, че няма нищо, което крие от нас, но не иска друг да й докопа телефона (което явно се случва често в училище). Времето ще покаже дали и за какво ни лъже. Аз съм си мнителна по принцип и ми е тревожно, но знам, че трябва да запазя спокойствие и се старая.
Виж целия пост
# 298
нашият има нужда от спорт -
Скрит текст:
след ненужни и недообмислени лечения още в детско градинска възраст рязко наедря и оттогава се борим
Sad засега държи на много откачен режим - пет от пет дена спорт Simple Smile - оздравителна гимнастика 2 пъти седмично, плуване два пъти седмично и фитнес с инструктор веднъж седмично. фитнеса е нещо като фитбол с добавки. Simple Smile
и от пеенето и артистите не се отказва Simple Smile
когато баща му е тук е по-лесно - вози го, а аз домакинствам. но напоследък по-често сме сами и тогава съм като летящия холандец.
има режим на ползване на компютъра - два часа на ден и след това се изключва.
има възрастово ограничение на достъпа.
мога по всяко време да видя къде влиза и да се включа към екрана и да видя какво точно прави.
имам достъп до вайбъра му.
той знае  защо е нужно и че можем да го следим и засега не протестира. ние пък не прекаляваме.

Виж целия пост
# 299
У нас и двамата на лаптопите си нямат пароли. Телефоните им по принцип се отварят с пръстов отпечатък (неговия) и фейс айди (нейния), което ограничава всякакъв чужд достъп. Той обаче няма нещо, което да трие или тайни, докато кака му е много серт в това отношение - сакън да не се загледаш в екрана случайно, докато чати с приятелките с бясна скорост, това й било личното пространство. Но иначе и тя нищо не трие и понякога показва някой оживен диспут по такива жизнено трептящи въпроси като “Как трябва да се носят блузите - загащени или пуснати над дънките” или “Джендърите по-различни ли са от гейовете”.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия