Частни училища - информативна тема 23

  • 69 575
  • 781
# 480
Не, днес бяхме.Втори кръг се провежда въпреки грипната ваканция.
Виж целия пост
# 481
Значи втори кръг не е присъствен ден с настоящите деца?
Виж целия пост
# 482
Не могат - заповедта е за всички
Виж целия пост
# 483
Да, за тези деца от тази седмица не е с настоящите деца в ПУК.
Виж целия пост
# 484
А с кого е?
Виж целия пост
# 485
С другите кандидатстващи деца преминали през първи кръг, бяха около 20 деца.
Виж целия пост
# 486
Кога е последния ден от втори кръг за ПУК Света София? Има ли деца извикани за дни до края на тази седмица?  Някой получил ли е вече отговор че е приет след минат втори кръг?
Виж целия пост
# 487
Е как допуснати до второ ниво 150 като те на първи етап бяха 140 по списък, а се съмнявам да са отишли всички.
Почвам да се съмнявам дали мога да пиша Simple Smile
Кандидатите за ПУК къде ги видяхте?
Казах, че подозирам че са за ПУК+1 клас заедно.

Няма как за пук +1 клас да са общо 150 тъй като нашия входящ номер за пук беше 122... а някой по-нагоре каза, че е бил 144 или нещо такова за първи клас
Виж целия пост
# 488

Е как допуснати до второ ниво 150 като те на първи етап бяха 140 по списък, а се съмнявам да са отишли всички.
Почвам да се съмнявам дали мога да пиша Simple Smile
Кандидатите за ПУК къде ги видяхте?
Казах, че подозирам че са за ПУК+1 клас заедно.

Няма как за пук +1 клас да са общо 150 тъй като нашия входящ номер за пук беше 122... а някой по-нагоре каза, че е бил 144 или нещо такова за първи клас
Когато моето дете се яви на изпита за първи клас доколкото помня всички номера започваха с 2 и ако не се лъжа от 201....и Т.н.
Виж целия пост
# 489
Е добре де, нали има грипна ваканция, как сте били на пробен ден? Да не би някои училища да работят?
В чуждестранните училища си учат. Само за немското нямам информация от първа ръка, но ААУ, ФЛ, Руското – учат.
Виж целия пост
# 490
Е как допуснати до второ ниво 150 като те на първи етап бяха 140 по списък, а се съмнявам да са отишли всички.
Почвам да се съмнявам дали мога да пиша Simple Smile
Кандидатите за ПУК къде ги видяхте?
Казах, че подозирам че са за ПУК+1 клас заедно.

Няма как за пук +1 клас да са общо 150 тъй като нашия входящ номер за пук беше 122... а някой по-нагоре каза, че е бил 144 или нещо такова за първи клас

В училището много държат на четене с разбиране...все се чудех защо Simple Smile
Записват се за ПУК 80 деца за първи клас 280 деца. На първи кръг за първи клас отпадат 210 деца и остават 70 деца.
ПУК 80 +1 клас 70 = общо 150 деца остават за да минат през училището на пробен ден или пробен час.
Входящите номера обикновено нямат общо с броя на явяващите се деца.
Виж целия пост
# 491
Аз леко се изненадвам от коментарите, че Дрита е от "лежерните" училища.  
Скрит текст:
Поне навремето като го разглеждах си спомням, че освен увеличените часове по български и математика, имаха 15 часа английски на седмица. Общо 10 учебни часа на ден, учат до 15-юни и малките, в което време се подготвят и за езиковите сертификати. Според споделени впечатления на познати, обучението е по-добро от това в ЕСПА. Вярно, твърдяха, че се стремят да не притискат прекомерно децата и доколкото могат да избягват някои недоразумения от учебниците по МОН, но чак пък "лежерно". Аз се отказах тогава заради по-голямото разстояние и дочути отзиви, че в 7-ми клас има занижаване на оценки, за да продължат децата в гимназията им. Може и да не са верни, но тогава предпочетох да не рискувам. Да не би и те да се ориентирали към "по-лежерен" тип в последните години или аз съм имала тотално грешна представа?

Скрит текст:
Хм, ако тези цифри за броя на кандидатите за СС и Питагор са верни, дали това не означава, че намаляването на раждаемостта за тези набори започва да се усеща? Или нарастващите такси започват да отказват повече хора? Разсъждавам си.
За Питагор имам познати, които сега кандидатстваха в ПУК и ми се върти, че бяха триста и някой номер, но може и да се лъжа.

Някога не беше от лежерните. Не помня броя часове, но английски със сигурност научават рано (B1 в  5 клас някъде като ориентир), ако са запазили същата система на добри и амбициозни учители. И по български и мат също готвеха сериозно, но само децата, които искаха да научат, имаше и такива, които просто избутваха, защото си плащаха. Като навсякъде в ЧУ, по мое мнение.
Виж целия пост
# 492
Някъде може аз да съм ви заблудила, като казах "лежерно". Това, което имах предвид е, че не ги натоварват с постоянни изпити, състезания, олимпиади и други, а не че ги оставят да си веят байрака.
За мен в СС, Питагор и ЕСПА пресират децата много с тези неща и за дете, като моето, това ще доведе до много излишен стрес. Разбира се има всякакви деца, тук е само субективно.
Иначе и Дрита и Светлина дават сериозно образование на учениците си, от това което имам като обратна връзка.
Виж целия пост
# 493
Е как допуснати до второ ниво 150 като те на първи етап бяха 140 по списък, а се съмнявам да са отишли всички.
Почвам да се съмнявам дали мога да пиша Simple Smile
Кандидатите за ПУК къде ги видяхте?
Казах, че подозирам че са за ПУК+1 клас заедно.

Няма как за пук +1 клас да са общо 150 тъй като нашия входящ номер за пук беше 122... а някой по-нагоре каза, че е бил 144 или нещо такова за първи клас

В училището много държат на четене с разбиране...все се чудех защо Simple Smile
Записват се за ПУК 80 деца за първи клас 280 деца. На първи кръг за първи клас отпадат 210 деца и остават 70 деца.
ПУК 80 +1 клас 70 = общо 150 деца остават за да минат през училището на пробен ден или пробен час.
Входящите номера обикновено нямат общо с броя на явяващите се деца.

Благодаря за подробния анализ, но все си мислех, че се явяват доста повече деца. На отворените врати (за ПУК) се говореше, че вероятно ще се яват над 250 деца (само за ПУК)...но явно никой не знае точната бройка, освен самото училище.
Виж целия пост
# 494
Някъде може аз да съм ви заблудила, като казах "лежерно". Това, което имах предвид е, че не ги натоварват с постоянни изпити, състезания, олимпиади и други, а не че ги оставят да си веят байрака.
За мен в СС, Питагор и ЕСПА пресират децата много с тези неща и за дете, като моето, това ще доведе до много излишен стрес. Разбира се има всякакви деца, тук е само субективно.
Иначе и Дрита и Светлина дават сериозно образование на учениците си, от това което имам като обратна връзка.

Всъщност макар и да ги насърчават, не ги пресират с тези неща в "Света София". Отстрани изглежда така заради големия брой явяващи се. Голямото ми дете например от самото начало има определено дадености за математика, включително състезателна, но не иска да ходи по състезания и училището по никакъв начин не е оказвало натиск. Малкото пък няма такива заложби, но пък се справя чудесно с училищната математика. Двете неща не се смесват.

Ако става въпрос, насърчават ги да ходят и по спортни състезания и дори често печелят медали, но училището не е известно с това. Ако спечелят медал или купа по тенис на маса, баскетбол, хандбал, футбол или каквото и да е - това се отбелязва подобаващо и победителите обикалят класните стаи, за да се похвалят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия