За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 73

  • 38 146
  • 759
# 90
Зависи колко е бебе бебето. Бих дала витамин ц ампула
Виж целия пост
# 91
Детол спрей - антибактериален, антивирусен. За въздуха, текстила и т.н.
Къде го продават по аптеки или ?
Виж целия пост
# 92
При мен - навсякъде, в България - не знам, но не е лошо да има човек винаги. Дори и само за профилактика на помещенията в опасните сезони.
Виж целия пост
# 93
Ето тук го има
https://m.emag.bg/sprej-dezinfektant-dettol-trigger-500-ml-50001 … 643/pd/D9C6S7BBM/
Виж целия пост
# 94
Зависи колко е бебе бебето. Бих дала витамин ц ампула

На 9+++ месеца е. Как се дава витамин ц, само ампулата или разредено с нещо?
Виж целия пост
# 95
Аз давам ампула 2 мл сутрин с лъжица или със спринцовката от Панадол. Без да разреждам
Виж целия пост
# 96

Аз имах предвид това, аерозола, уж повече се разпръсква в самия въздух.

https://www.amazon.co.uk/dp/B06WD83QHZ/ref=asc_df_B06WD83QHZ5782 … mp;th=1&psc=1
Виж целия пост
# 97
Дами за много години, бъдете щастливи и нека всички желания ви се сбъднат през новата 2019 година!
 
Имам един сериозен проблем на който решение не мога да измисля вече 3м.
Бебето ми е на почти 3м, проблем са ни течностите, дави се ужасно много от тях. Пробвала съм почти всички шишета и биберони, проблема е в сукателния рвфлекс на бебето, ужасно бързо суче. На АМ сме и там успяхме да намерим решение, пие антирефлуксно мляко само заради гъстотата. Най-добре пие от авент шишета с 0+ биберон, дори с антирефлуксното мляко се дави с биберон 1+.
До тук добре храната е уредена, обаче проблем ни остава водата, е какво ли не пробвах дави се и това е........ Много ми е мъчно за детенцето ми, защото е жадно почти постоянно, а ние с мъка едва успяваме да дадем 5 10мл....
Дайте ми някаква идея какво да правя, няма как да сгъстя водатата това е ясно, кога се израства този проблем и въобще израства ли се?
Голяма мъка е да гледаш жадното си дете и да не намираш начин да утолиш жаждата му...
Виж целия пост
# 98
Дами за много години, бъдете щастливи и нека всички желания ви се сбъднат през новата 2019 година!
 
Имам един сериозен проблем на който решение не мога да измисля вече 3м.
Бебето ми е на почти 3м, проблем са ни течностите, дави се ужасно много от тях. Пробвала съм почти всички шишета и биберони, проблема е в сукателния рвфлекс на бебето, ужасно бързо суче. На АМ сме и там успяхме да намерим решение, пие антирефлуксно мляко само заради гъстотата. Най-добре пие от авент шишета с 0+ биберон, дори с антирефлуксното мляко се дави с биберон 1+.
До тук добре храната е уредена, обаче проблем ни остава водата, е какво ли не пробвах дави се и това е........ Много ми е мъчно за детенцето ми, защото е жадно почти постоянно, а ние с мъка едва успяваме да дадем 5 10мл....
Дайте ми някаква идея какво да правя, няма как да сгъстя водатата това е ясно, кога се израства този проблем и въобще израства ли се?
Голяма мъка е да гледаш жадното си дете и да не намираш начин да утолиш жаждата му...

На мен ми е интересно как разбираш, че бебето е жадно? 🤔
Моето бебе до 5-6 месеца не пиеше никаква вода и това е нормално, защото бебетата не знаят що е то вода и някои дори не я харесват, в случая и моето не я харесваше и дори сега пие доста малко, според мен, повечето изплюва. Но не се притеснявам, защото няма човек, който да не се е научил да пие вода. Има време и за това.
Виж целия пост
# 99
И аз не съм давала вода, нямам представа как се разбира, че е жадно.
Пробва ли с лъжичка или спринцовка? С тях ти определяш количеството.
Виж целия пост
# 100
До 6 м и аз не съм давала вода.
Виж целия пост
# 101
И моят син е на антирефлуксно мляко, но по други причини и също се давеше до към 4 месец. С шишета на Нук успявах да огранича струята и да яде по-бавно и пак се давеше, което ми докара постоянен стрес. Вода изобщо не съм давала, а и той не искаше, когато се сетя да му предложа. Сега вече при захранването пропи малко, но първоначално се давеше доста и от нея. Давах я легнал обърнат настрани. Ами научи се и сега пие и седнал и легнал без да се дави пак с шише на Нук за вода. Спокойно научават се.
Виж целия пост
# 102
Здравейте, момичета!
Обръщам се към майките на момиченца. Искам да ви попитам как почиствате срамните устни и гениталиите на вашите дъщери?
Моята беба е на 3 седмици и има някакъв гъст бял секрет между големите и малките срамни устни. Не знам дали е нормално и как да почиствам. Пробвах с марля и преварена вода, с бебешко олио, но резултата е нулев. Сякаш е полепнал този секрет и махане няма.
В болницата ми казаха там да не почиствам, педиатърката същото ми каза. Знам за правилото винаги да бърша или измивам отпред назад към дупето, но този секрет ме притеснява.
Виж целия пост
# 103
Казах ви аз, че водата разбутва темата.
Аз пък сигурна също, че моят син пие много вода от бебе. И сега постоянно дърпа шишето и пие много вода.
Аз също предлагам със спринцовка да пробваш
Виж целия пост
# 104
Аз почиствам срамните устни винаги. В началото с преварена вода и марля, по-късно започнах на мивката да я мия на всяка смяна на памперс, сега я почиствам с мокри кърпи, но тя вече е на 2г (вечер я мия на душа и къпя)
Секретът, за който говориш, се махна за около две седмици, след като започнах да я почиствам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия