Детски ясли и градини Варна - прием 2019/2020

  • 49 060
  • 1 005
# 870
Здравейте, случайно да сте наясно как става смяната от една ДГ в друга? Детето е родено 2015, гледах обявените свободни места, но за този набор всичко е 0. Скоро ще ни се наложи преместване към Хеи, в момента сме на Галата и никак няма да ни е удобно. Благодаря предварително, и се извинявам ако не е точно за тук въпросът ми!
Виж целия пост
# 871
ТеДиT0o0o, ето официалния ред...
Цитат
Чл. 34. (1) Преместването на дете от една детска градина в други може да се осъществи
при наличие на свободно място след началото на учебната година при условията и реда
на чл. 16, ал. (7).
(2) Директорите на детски градини могат да извършват преместване на деца между две
детски градини след подадени писмени заявления от родителите/ настойниците и на
двете деца.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Чл. 16. ал. (7) След приключване на Графика на дейностите за електронен прием, при наличие на
свободни места през учебната година, те се обявяват информативно в електронната
система за прием и в сайта на детската градина с яслени групи. Кандидатства се на
място в детската градина с яслени групи, с подадено от родителя/настойника заявление.
Класирането се извършва по входящ номер.


От тук

Може би трябва лично да се поинтересуваш в близките до новия ви адрес градини. Защото не съм убедена, че може да се подаде заявление за дете, което в моемнта посещава градина, за да може да "се класира по входящ №", както гласи края на ал. (7)
Виж целия пост
# 872
Аз местих детето от една градина в друга миналата година. Ходих и питах по градините за места, навсякъде ми казваха, че няма. Накрая една директорка ми каза да следя на сайта на общината кога ще има класирания и кога ще е отворена системата за регистрация. Следете графика и при налични свободни места кандидатствайте.
Виж целия пост
# 873
Благодаря ви, много! Ще следя в сайта, и ще пообиколя градините в близост, да разпитам🙂
Виж целия пост
# 874
Това с преместването в друг квартал е доста неприятно, много е малък шанса да има свободно място, трябва ви доста късмет
Виж целия пост
# 875
Или не харесвана градина...
Виж целия пост
# 876
Момичета, имам въпрос относно яслите. Ако детето е прието, за каква липса на данъчни задължения се изисква справка? Данък сгради и мпс? Глоби в кат? Имаше нещо за здравни осигуровки, и на двамата родители ли се гледа или само на заявителя? Блаходаря.
Виж целия пост
# 877
Само дължимите данъци и такси към общината. Здравни - не.
Виж целия пост
# 878
И аз се интересувам от този въпрос. И по-конкретно, дали и за двамата родители се гледа? Приеха ни на 2ро класиране. Ура! Не точно, където исках, но поне е приет малкия.
Виж целия пост
# 879
И за двамата.
Виж целия пост
# 880
Чудно, мъжът ми тъкмо миналата седмица отнесе фиш от кат. Close
Виж целия пост
# 881
Кат влиза ли? Преди 6 години с голямата ни дъщеря сякаш само за данъци проверяваха. Но пък всяка година има нови правила.
Виж целия пост
# 882
Не знам за КАТ ...
Виж целия пост
# 883
Проверката за данъци е към общината и се прави автоматично при записване на детето. Поне за градините е така. Мисля, че ако излезе нещо неплатено имате време да си платите и пак детето да се запише.
Виж целия пост
# 884
Мен данъците не ме тревожат, там всичко е платено. По-скоро кат, тъй като не винаги се знае, че има задължение там.  Но да, има време да се реагира.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия