Случи ми се нещо странно XIX

  • 86 633
  • 741
# 255
rusalka1 и аз от няколко години си мисля за регресия, обаче живеем в чужбина, а езиковото ми ниво (Б1) още не би ми позволило да го направя при тукашни. Прибираме се за крато до България и двамата с мм сме от различни градове, докато минем през едните, през другите, третите и на почивка да отидем тя отпуската е свършила. Но съм си го поставила за цел, ако не тази година, то другата. Проблема е че знаем долу горе кога ще е, но не мога да знам точно дата, а при повечето трябва да се запишеш поне половин година по рано Sad

Да и аз съм наясно за обаяснението на ДеЖавюто, обаче това са случки, които не са се случвали и няма оглед да се случи 'сега', че да е 'мозъкът обработва нещата от ежедневието с някакво закъснение и затова ни се струва, че имаме Дежавю'
Виж целия пост
# 256
Майка ми преди малко ми каза как е сънувала тази нощ един известен бг политик че е починал,става сутринта,пуска тв и дават същия в студио да говори,жив и здрав да си е,но ми стана странно съвпадение...

На мен ми се е случвало няколко пъти да сънувам хора, които ставайки сутринта, разбирам че са починали. Или сънувам хора със сходни имена, на сутринта другия с такова име вече го няма.
Странно си е👀
Виж целия пост
# 257
Kaya, Петър Петров за първи път ще идва в нашия град и се записах за групова регресия за края на този месец.Предполагам, че от 1 път при мен няма да се получи.Ще видим...
Виж целия пост
# 258
То освен "дежа- вю" много често и като си мисля за някой го срещам. И то в много кратък период от време - понякога до час.  На супер странни и необичайни места, включително в чужбина. Говоря за хора, които не съм чувала и виждала с години и не си общувам с тях.
Виж целия пост
# 259
А като ви се включват или изключват крушките, самия ключ на лампата и той ли е щракнат или само крушката се светва или угасва? Защото при мен се включи ключа и тогава светна лампата.
Виж целия пост
# 260
И при нас след натискане на ключа светна , а я бях проверила седмица преди това и беше изгоряла, понеже само там беше от обикновенните, които се виждат като изгорят.. След повторно изгасване и светване естествено не светна. Но то и някои други неща се случиха в този период от 2месеца някъде след смърта му. Като пръскане на чаши на сол, от обикновенните , които като се счупят стават на парчета. Както и няколко месеца след това в едната стая която не използваме миришеше ужасно силно на тамян. Нещо, което вкъщи нямаме, а и стаята е външна и няма съседи до и над нас.. Усетихме го мириса няколко човека. Сина ми също се е будил и забиваше погледа си в стената и започваше да се смее или да плаче.. Странна работа, много се стрясках преди на подобни неща, но имаше случка при която само секунда и можеше да се случи нещо много лошо. Но сякаш някой бутна волана на колата к се върнахме в пътя..Така , че вече тези неща не ме плашат, приемам ги нормално и след последното знам, че някой отгоре ни пази..
Виж целия пост
# 261
Случват ли ви се ''съвпадения''? При мен от дете са доста чести и всеки път се чувствам особено, все едно някаква невидима сила ми стои до или в главата и ме наблюдава какво правя/мисля, а после го възпроизвежда.

От вчера съм болнични, днес следобед дочетох ''Испанска балада'' на Фойхтвангер и се присетих, че навремето баба ми имаше ''Лисици в лозето'', в 2 тома. Прииска ми се да ги купя и прегледах няколко онлайн книжарници, но трябваше да отида до Спиди и така и не направих поръчка. Десет минути по-късно, минавайки покрай будка за употребявани книги на бул. Янко Сакъзов, първото нещо, което стоеше на прашната витрина беше именно ''Лисици в лозето''. Направо се заковах, чак тръпки ме побиха.



Същото ми се случи и на мен. Един ден се бях сетила за книгата ''Когато в Рая валеше дъжд" на Ян Отченашек
/чела съм я в ученическите си години/. Така ми се прииска да я прочета отново. Не знам откъде пък ми хрумна точно за тази книга. Вървя си аз и на бул. ''Янко Сакъзов'', на трамвайната спирка, гледам наредени стари книги. И eстествено ''Когато в Рая валеше дъжд" си стоеше и чакаше явно мен. Купих я.
Виж целия пост
# 262
Sлучват ми се често съвпадения, но не съм им отдавала такова внимание. Но пък мен тръпки ме побиват от ДеЖавюта, особенно такива които не съм преживяла, но имам 'спомен'/усещане че се е случвало.
От малка имам някакво чувство на ужас, ей така седя си почвам да се паникьосвам, изпитвам някакъв ужас, без причина. Най лошото е че сякаш съм го изпитвала някога, но нямам спомен да се е случило нещо което толкова да ме изплаши. Дори не мога да опиша това чувство- вцепенявам се, омекват ми коленете, пред погледа ми се появяват 'снежинки' и ми изчезва гласа. Последно се случи снощи докато гледах филм, само за около 20-30 сек и после ми мина все едно нищо не е. Когато се уплаша така, не знам защо се сещам за някакъв мъж посинял предполагам от студ, но го виждам сякаш през замръзнало стъкло. (Има прилика с Краля на мъртвите от "Игри на Тронове", но сериала излезна мнооого по късно от времето когато почна този ми страх)
Спомени от минал живот. Така мисля.
Виж целия пост
# 263
FBID1669531789732061, точно това и аз написах на Kaya.За това препоръчах регресия. Simple Smile
Виж целия пост
# 264
Случват ли ви се ''съвпадения''? При мен от дете са доста чести и всеки път се чувствам особено, все едно някаква невидима сила ми стои до или в главата и ме наблюдава какво правя/мисля, а после го възпроизвежда.

От вчера съм болнични, днес следобед дочетох ''Испанска балада'' на Фойхтвангер и се присетих, че навремето баба ми имаше ''Лисици в лозето'', в 2 тома. Прииска ми се да ги купя и прегледах няколко онлайн книжарници, но трябваше да отида до Спиди и така и не направих поръчка. Десет минути по-късно, минавайки покрай будка за употребявани книги на бул. Янко Сакъзов, първото нещо, което стоеше на прашната витрина беше именно ''Лисици в лозето''. Направо се заковах, чак тръпки ме побиха.



Същото ми се случи и на мен. Един ден се бях сетила за книгата ''Когато в Рая валеше дъжд" на Ян Отченашек
/чела съм я в ученическите си години/. Така ми се прииска да я прочета отново. Не знам откъде пък ми хрумна точно за тази книга. Вървя си аз и на бул. ''Янко Сакъзов'', на трамвайната спирка, гледам наредени стари книги. И eстествено ''Когато в Рая валеше дъжд" си стоеше и чакаше явно мен. Купих я.
Еха, същият случай Simple Smile
Аз не я купих моята, но ще се поправя.
Виж целия пост
# 265
А възможно ли е ,ако по принцип минавате от там,мозъкът (подсъзнанието) да е фиксирал книжката по-рано.Така вие се сещате за нея и следващия път : Хоп,тя ви чака Simple Smile
По никакъв начин не омаловажавам случката.Но когато и втори човек я описа,ми хрумна това.
Виж целия пост
# 266
А възможно ли е ,ако по принцип минавате от там,мозъкът (подсъзнанието) да е фиксирал книжката по-рано.Така вие се сещате за нея и следващия път : Хоп,тя ви чака Simple Smile
По никакъв начин не омаловажавам случката.Но когато и втори човек я описа,ми хрумна това.

Интересна идея, но в моя случай май не е това. Минавам от тази страна на булеварда много рядко, не ми се налага. Живея близо до парка и сме все там с детето и кучето, но без да пресичаме. А и се сетих за книгата само защото дочетох друга книга на същия автор.

Любопитно ми е при Карла_Карла как е било.
Виж целия пост
# 267
А възможно ли е ,ако по принцип минавате от там,мозъкът (подсъзнанието) да е фиксирал книжката по-рано.Така вие се сещате за нея и следващия път : Хоп,тя ви чака Simple Smile
По никакъв начин не омаловажавам случката.Но когато и втори човек я описа,ми хрумна това.

Интересна идея, но в моя случай май не е това. Минавам от тази страна на булеварда много рядко, не ми се налага. Живея близо до парка и сме все там с детето и кучето, но без да пресичаме. А и се сетих за книгата само защото дочетох друга книга на същия автор.

Любопитно ми е при Карла_Карла как е било.

Абсолютно случайно минах оттам. Но беше нещо като - ''Искам това и хоп - ето го." Интересното е, че корицата беше точно същата, като на тази, която бях чела време оно.
Скрит текст:
Защото я има и с други корици.
Скрит текст:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 268
Днеска е прошка. Моля да ми простите ако съм ви обидила.
Виж целия пост
# 269
И едно съвпадение от мен. Вчера минахме прокрай Парк мола и се загледах в едно като етаж издадено там (не е тераса и няма реален достъп до него ) и дали би било яко място за снимки.
Преди малко  намерих статия от днес за деца,които се качили на покрива на друг мол за да си направят снимка.
Не е кой знае какво, но ми стана странно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия