Денят на бащата - нов сериал по БНТ

  • 58 629
  • 972
# 765
Според мен ролята на антикваря е да покаже, че дори и възрастния, изоставен от всички, не е съвсем сам, той играе нещо като духовна подкрепа за Димо. Всеки възрастен, част от драмата има подкрепа и Калина и Димо. За разлика от Боби, който наистина е сам на света (затова и краде, да привлече внимание към себе си). Боби и баща му имат много силна връзка, дори учителката (Йоана Буковска) го констатира. Просто Димо не обича вече Калина и затова, защото бяга от стереотипа, си плаща жестока цена. А мишкуването на останалите мъже във филма е направено, за да изпъкне още веднъж Димо, който е толкова различен, повел война със статуквото, институциите, насадените стереотипи, че непременно изоставащия съпруг е лош родител. В последната серия очаквам детето да се хвърли от някъде, Калина да се свърже с Димо, да разбере, че това, че е наранил нея, не означава, че той е лош баща за Боби. Тя да осъзнае, че синът й има изгаряща нужда от баща си, да се помирят, до колкото това е възможно, да се загатне за споделеното родителство и евентуално Сано да изостави Мишето.
Виж целия пост
# 766
За финала - ето отговор от авторите на филма (превъртете на 8:15 минута):
https://bnt1.bnt.bg/bg/a/219034-noviyat-blgarski-serial-denyat-n … -bashchata-po-bnt
Виж целия пост
# 767
Нямах идея от кого е спонсориран филма. Агресията на Димо го прави несимпатичен в моите очи. Лабилен в личния живот, в професията. Не е това начина
Абе не е като Шварценегер, да го бият, да го мачкат,  а той, без мускулче да трепне на лицето му!
Този герой е много чувствителен, губи почва под краката си, страда, прави грешка след грешка... Не, определено не е Шварценегер.
Виж целия пост
# 768
Нищо не издадоха, но видях кадър, в който Димо държи надпис "Научихте детето ми да мрази"
Виж целия пост
# 769
Нищо не издадоха, но видях кадър, в който Димо държи надпис "Научихте детето ми да мрази"

Не малко коментари тук сочеха надежда, че Димо и Калина щели да се съберат. Е, в живота това не се случва - това искаше да каже режисьора. Няма щастлив изход, а по-скоро точно обратното.
Виж целия пост
# 770
В живота всичко се случва, може да се съберат хора, които до вчера са се мразели.
Виж целия пост
# 771
Щастлив ще е изхода, ако Калина и Димо успеят да намерят общ език, всичко друго е нереалистично.
Виж целия пост
# 772
Щастлив ще е изхода, ако Калина и Димо успеят да намерят общ език, всичко друго е нереалистично.
Точно така мисля и аз! И смятам, че ще го намерят. През цялото време обясняват как са се намерили, как не са били клише.....
Виж целия пост
# 773
Според мен те дори не бяха и съвсем за раздяла. Охладнели, объркани, на кръстопът, можеха да се разберат и всеки да си каже болките, но намесата на "добрата приятелка" ескалира нещата и пропуснаха този момент. Нали Мишето я накара да подаде молба за развод, уж той щял да се стресне и нямало да я подпише, но Димо на инат и напук се съгласи и вече нямаше връщане назад.

Димо е бунтар, малко тип "черната овца", самосаботира се навсякъде. Представя и един вид битката на малкия човек срещу системата и как тя е в състояние да го смаже. Обикновено такива хора са готови на отчаяни постъпки, без да мислят за последствията.
Виж целия пост
# 774
Според мен тази молба за развод им изигра много лоша шега. Много прибързано ми се стори, но и екипът няма време кога да развият историята по-плавно.
Но си мисля, че ако първоначално просто се бяха разделили, да си дадат време да осмислят нещата, без да се хвърлят в дълбокото с дела, социални, родителски права и т.н., нещата нямаше да ескалират толкова, дори и пак да стигнат до развод накрая.
Не, че е някаква гаранция, но предполагам шансът първоначалния ефект и напрежението между тях да отшуми, е по-голям.
Виж целия пост
# 775
Ами да, но той Димо я отряза, че всичко отдавна е свършило. Изглеждаше, че е взел решение самосиндикално.
Виж целия пост
# 776
Ами да, но той Димо я отряза, че всичко отдавна е свършило. Изглеждаше, че е взел решение самосиндикално.
Да, но след като Мишето каза "истината". Преди това хич нямаше  и мисъл за раздяла при него.
Виж целия пост
# 777
Димо е взел решение, защото вече не я обича, не се чувства добре с Калина. Това е причината за изневярата. Той постъпва правилно и честно. Не желае преструвки и мишкуване и е наясно, че рано или късно тя ще разбере.
Виж целия пост
# 778
Ами да, но той Димо я отряза, че всичко отдавна е свършило. Изглеждаше, че е взел решение самосиндикално.

Моята мисъл не е, че нямаше да се разведат, а че ако първо поживееха малко отделно и свикнат с новата ситуация, шансът да преминат през цивилизован развод е по-голям.
Виж целия пост
# 779
На мен ми е интересно с Мишето какво ще стане. Както писа по-назад някой, дали и със себе си ще е толкова принципна. И откъде по дяволите и щукна да се изч..а с първият срещнат?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия