В прегръдките на мама ще си най-добре, но почакай още малко МАРТенско дете!

  • 42 085
  • 747
# 360
И при мен е всичко готово вече, 36+4 съм Simple Smile още да вземем подаръка за АГ-то тъй като ММ няма сам да се справи, а сме мнооооооооогоооооо доволни от него.
Виж целия пост
# 361
Вчера разглеждах колички в Хиполенд, чак сега остана време понеже от понеделник вече съм в 45 дневния болничен , а досега работих- спрях се на chipolino up& down, някакъв нов модел сиво и черно . А другата е на loreli с много добри амортисьори и сега ще съм в дилема коя да е . Вие имате ли опит с тези марки или модели?
Виж целия пост
# 362
ElеDue, стискам палци за детенцето ти с операцията всичко да е наред!
Относно раздвояването-от сега ми е много мъчно за голямото ми детенце и вече виждам промени в него: доста често започна да казва, че е бебе. Явно виждайки вълненията и подготовките от сега започва да търси внимание,  също така за някоя негова си играчка вече на няколко пъти се случва да ме пита със страх дали е негова, или за бебето, и дали може да я пипа и да си играе с нея...Душички, ще си го преживеят по един, или по друг начин, няма как да се избегне промяната. Дори и много да се стараем да не ги лишаваме от внимание, пак си е голям трус. С колкото познати съм говорила до сега с второ детенце, родено наскоро, всичките са потвърдили, че е стрес за батковците/каките, поне в началото.
Виж целия пост
# 363
Ние чакаме трето детенце, но не съм най-подходящият човек за съвт. Нашите са с голяма разлика-между първото и второто 11 години, а сега третото идва след шест години. Въпреки всичко малкия е молям глезльо и е свикнал на голямо внимание от всички. Смятам, че по-големите деца не трябва да преживяват отрицателно появата на новия член. Ние говорим често по темата. Единодушни сме с таткото, че по-големите деца няма да пострадат от появата на бебето. Все пак сме двама и ще си делим отговорностите и вниманието. Както и до сега. Малкият има доста активитети, които не смятам да нарушавам по какъвто и да било начин. Как казват майките тук с три и повече деца, най-малкото обикновено виси  след другите.
При нас баткото се опита да вмъкне смут относно играчките и собствеността на нещата, но след един разговор с малчо той разбра, че брат му се опитва само да го дразни. Включен е активно в подготовката за бебо и обикновено той избира нещата, които купуваме. Непрекъснато говори само за бебето и се чуди кога ли ще се роди. Според мен това е смисълът на семейството. Всички да участват заедно и нито един член да не се чувства пренебрегнат или забравен.
Изобщо не съм идеална като майка, но се опитвам да им подсигуря максимално внимание. В повечето случай вече не ми прави впечатление дали е чисто и подредено, по-важното е да съм до децата ми, докъто са деца, защото те няма да са вечно малки.
Виж целия пост
# 364
EleDue, стискам палци всичко да се подреди, както го планираш! Аз отложих един преглед на детето за след раждането точно, защото искам да го придружа и да съм с него през цялото време, ако лекарят каже, че се налага операция. Но при нас има такава възможност, разбира се. Напълно те разбирам и ти пожелавам късмет и всичко да върви по план.
Аз също мисля всякакви планове и стратегии как голямото дете (2 г.) да се запознае с бебето, как да си съжителстват в игри и приятелство нататък и никой да не се чувства на първо или второ място. Надявам се да ни се получи някакъв успешен вариант.
Виж целия пост
# 365

Bernadine, малката е на 1.9г и също ми е много неспокойно, особено за първите дни. Как ще реагира като види бебето вкъщи вече. Знам, че първоначално ще е трудно, дано бързо свикне със новостите.
Виж целия пост
# 366
И аз от сега изпадам в лека депресия,заради каката. Направо ми е мъчно,като знам,че искам не искам, ще трябва в началото поне да съм повече с бебчето, все пак има най-голяма нужда от мама. Иначе дъщеря ми няма търпение, все пита след колко дни ще се роди бебето. Много му говори и гали корема. Дано да съумеем да обръщаме и на двете деца достатъчно внимание, за да няма сърдити или ощетени...

Аз днес бях при моята АГ, даде ми документите за болницата. Прегледа ме, каза че плацентата е вече към 2ра степен. Водата е ок, понамаляла, имала съм два джоба, ама наистина и на мен ми се видя по-малко от преди. Не знам при вас казват ли такива неща. Другата седмица на 21'02 пак ме вика, и на 27.02 ще раждам..
Виж целия пост
# 367
Пуснах вече 2 перални Simple Smile Дезинфектант не съм ползвала, защото пералнята ни е нова. Програмата за бебешки дрехи показва 90 градуса, но може да се регулира температура, изплакване и сила на центрофуга. Пуснах дрешките на 30 градуса, а чаршафчетата и пелените на 40.
Все още не сме готови с детската стая - чакаме едни тапети и трябва да си поръчаме легло. За начало сме взели преносимо легло, което е до 6 годишна възраст. Може да се пере само калъфа на матрачето, другите неща се чудя с какво да ги мина - мокри кърпи?
Количка си взехме още преди месец и нещо, но все още седи в кашони.
Вече съм в 37 г.с. и от време на време си имам подготвителни контракции и лека болка като при цикъл. Започнах да пия чая от малина - дано да даде ефект. Чудя се за Панда дали да купувам 🙄

Намерихте ли си педиатър? То това се оказва много сложно - хем да е добър, да приема нови пациенти и да е на удобно място ...
Виж целия пост
# 368
Абре момичета, как сте с ритниците? Мойта мома направо ми кърти корема, онзи ден дори като чаках пред кабинета на док., момичето до мен се изуми, и вика: "Извинявам се, не Ви шпионирам, но то просто е очевадно как Ви мести направо и не можеше да не ми направи впечатление". Сестра ми точно тогава звънна и като ѝ казах точно за ситуацията, смутолеви, че не било нормално и като я питах "защо", замаза и не отговори нищо. Съвсем случайно днес попаднах обаче на статия, че ако бебето рита прекалено силно, е признак, че нещо не му е наред, не се чувства комфортно и трябва да се потърси консултация с лекар, което вече ме притесни. Някоя с подобна"ритла", или "ритльо" и с малко повече инфо, ако се е консултирала с док? Онзи ден я видяхме само на УЗ, уж всичко беше наред-води в норма, плацента 2-ра степен, пулс нормален, ама тонове така и все още не сме мерили, предстои в събота...
Виж целия пост
# 369
Моят бебо на моменти рита доста яростно, друг път по-леко.. според мен си е добре. И ние тонове не сме мерили, днес бях на преглед. Според мен е по-добре да си ритка, иначе понякога се въртят, наместват и тогава формите на корема са страховити...
Виж целия пост
# 370
Кое не му е нормалното, стига се филмира. Simple Smile Моят е много енергичен, АГто постоянно ми го казва, като му слуша тоновете. Вижда се как се мести корема да, и е съвсем нормално. Понякога така ме рита, че цялата подскачам. Ние ще индуцираме раждане в петък. Бебчо беше 3800г миналата седмица в края на 37 г.с.
Виж целия пост
# 371
Аз съм готова с почти всички покупки въпреки, че има време до 19-ти март. Сега вече съм спокойна. И комплекта със стирилизатора си получих днес (Tommee Tippee, супер е), количката е готова ( избрах немска Moon Scala, иначе и на jane много ми харесват, удобни и леки, но коша 0-6 ми се видя малък и тесен, за Lorelli  съм чувала, че бързо се разскърцват - някой беше питал).

Дрешките са изпрани на 40° с Froch, изгладени и прибрани, само леглото остана да сглобим, чантата също е готова.
Нормално ще раждам аз, дори си приготвих шоколадчета за енергия  докато чакам контракциите  ( не знам дали ще ми е до това, но да имам енергия за напъните).
Момичета, как сте с хемоглобина? Моя е на 102 и трябва да го кача преди раждането, та сега проучвам какви храни да консумирам...


Виж целия пост
# 372
Ехаа, Polar bear, успех и приятно раждане Simple Smile Simple Smile
Депресия ме е обхванала днес, но сега се развълнувах, когато прочетох. Моята дата е на 26ти, но ми се иска направо още утре....
Амфорка, довери се на вътрешния си глас и на лекар, разбира се. Само ти знаеш колко ти е активно бебето и какъв му е ритъма и най-добре можеш да усетиш кога има нещо нередно. Има много ритащи бебета, които на страничен наблюдател ще се сторят ненормално активни, а има и толкова кротки бебета, че биха ти казали да тичаш в болницата, защото бебето не мърда. Затова, ако на теб не ти е направило впечатление, че има нещо нередно, значи най-вероятно всичко е наред. Човек, който ти е наблюдавал корема 5 минути, не може да ти постави диагноза Simple Smile
Виж целия пост
# 373
Bibito аз до колкото знам шоколада е за след раждането. Преди това не ти дават вода да пиеш, камо ли да ядеш.. На една лекция ни бяха казали да си носим балсамче за устни. При първото ми раждане моята акушерка само с една марличка ми мокреше устните като ожаднявах..
Относно храни за хемоглобина - заложи за по-сигурно на месо, черен дроб, че със зеленчуци няма да стане..
Виж целия пост
# 374
Polar bear, не останало до петък, стискаме ти палци и ще чакаме с нетърпение да ни се похвалиш 🤗🤗🤗🤗

И на мен не.ми даваха да пия вода няколко часа след секциото, бях прежадняла... на следващия ден що вода изпих и шоколад изядох.... леле мале 😛😛😛
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия