Лидл 124 - Февруари

  • 171 401
  • 2 043
# 1 890
Няма кандидати за работа, за това е така във веригите. За Била конкретно са ми впечатленията от близка , от преди месец - отвратително отношение на ръководство към служителите, в резултат на което след месец напускат, не се издържа просто. Като прибавим и мизерното заплащане, ми е ясно защо така се получава. Много работа и изисквания към служителите, малки почивки, малки заплати...трябва много да си на зор, за да се задържиш там дълго.

За Била и аз така знам, но за Лидл съм чувала, че даже се почва работа "с връзки", защото заплатите им са добри в сравнение с другите вериги.
Виж целия пост
# 1 891
Намерих го:
https://www.consejo.bg/globalgap_11_85
"GLOBALG.A.P. е интегрирана програма от стандарти за производство на храни в областта на селското стопанство и аквакултурите.
GLOBALG.A.P. (Добри селскостопански практики) е част от международно приетия набор от земеделски стандарти и е признат в повече от 100 страни."

Общо взето - храни.
ами не е толкова просто!
Означава сертификат за качество,покриващо стандарти за цялостната дейност- обслужването е крайната точка, преди това има доставка на качествени продукти/сертифицирани самите те/, съхранение под сертифицирани норми,разпределение,дистрибуция и продажба под сертификат.
Разбирайте- всички и всичко по веригата.
Ако е изпълнен качествено сертификата.
Самият той, не се дава,ако не се покрие 85% от нормата
Виж целия пост
# 1 892
Аз всеки ден минавам покрай строящи я се Лидл на Сточна гара. Има разлепени плакати за начална заплата 1260 лв. (или нещо подобно) и търсят доста служители.
Виж целия пост
# 1 893
Намерих го:
https://www.consejo.bg/globalgap_11_85
"GLOBALG.A.P. е интегрирана програма от стандарти за производство на храни в областта на селското стопанство и аквакултурите.
GLOBALG.A.P. (Добри селскостопански практики) е част от международно приетия набор от земеделски стандарти и е признат в повече от 100 страни."

Общо взето - храни.
ами не е толкова просто!
Означава сертификат за качество,покриващо стандарти за цялостната дейност- обслужването е крайната точка, преди това има доставка на качествени продукти/сертифицирани самите те/, съхранение под сертифицирани норми,разпределение,дистрибуция и продажба под сертификат.
Разбирайте- всички и всичко по веригата.
Ако е изпълнен качествено сертификата.
Самият той, не се дава,ако не се покрие 85% от нормата


Никой не твърди, че е "просто". Казвам за какви стоки се отнася сертификатът, понеже се попита.
Виж целия пост
# 1 894
Означава сертификат за качество,покриващо стандарти за цялостната дейност- обслужването е крайната точка, преди това има доставка на качествени продукти/сертифицирани самите те/, съхранение под сертифицирани норми,разпределение,дистрибуция и продажба под сертификат.
Разбирайте- всички и всичко по веригата.
Ако е изпълнен качествено сертификата.
Самият той, не се дава,ако не се покрие 85% от нормата
Т.е. ще получаваме хранителни продукти, чието съдържание и съставки не са под определени високи норми за съдържание и качество? Просто и лаишки казано, зеленчуците и плодовете със сигурност няма да са нитрати и с пестициди над нормата, няма да са обработвани с вредни химикали, напр. или?
Виж целия пост
# 1 895
От Декатлон имаме по 2 чифта маратонки, които докато позволяваше времето носехме постоянно. Много удобни, здрави и цената им беше хубава. Определено не очаквах точно от този магазин да стават за нещо.
П.С. Даже съм ги прала в пералнята и не са се разпаднали. Grinning

защо пък чак и не сте го очаквали от магазина ? всичко им е супер качествено ..говоря за техните си марки

От къде да знам със сигурност, че е така?.. Много марки правят страшна реклама, но неведнъж се е оказвало, че е поредния боклук или пък са развалили качеството.

Относно обслужването Лидл ми е на първо място. Много рядко се е случавало да попадна на някой намусен служител. Била ми е дъното. Пазарувам там само когато нямам избор. Развалени храни, мизерия в магазина, неприятни служители... Странно ми е, че Лидълите тук са много лъскави, подредени, чисти докато тези в UK са под всякаква критика. Вярно страшно много продукти продават (буквално когато и да отидех до Лидл излизаха хора с колички, пълни до горе), но изобщо не им дреме, че всичко е хаус.

Виж целия пост
# 1 896
Явно зависи от директора на клона в съответната държава.
И аз съм виждала разлики в различните вериги у нас и в чужбина.
Във Франция, например, от Лидл видях много да се пазарува. Местните хора сутрин купуваха едни готови пакетирани сандвичи - мятат няколко и запрашват на работа. Продаваха много и полу-готови храни за микровълнова. В нашите магазини няма точно от тях. А са много удобни, че са и вкусни. От същите тези сандвичи, дето струваха по евро и ти стигат по един за обяд, видях в Лувъра да се продават за по 7-8 евро. Ама дибидюс същите. Satisfied Само че в Лувъра нямаш избор да си купиш нещо друго - на входа ти опразват чантата откъм храна и напитки и щеш- не щеш на обяд кацваш на лидълските им сандвичи на в пъти по-високи цени.

На мен у нас дъното ми е Кауфланда. Вкъщи се майтапим, че това е зимната разходка на пенсионерите от града.
Виж целия пост
# 1 897
Не знам дали коментирахме в темата, бившето кино "Димитър Благоев" в София ще бъде Лидл. Раздвоена съм в отношението си към това - от една страна ми е много болно, че знакови места се превръщат в тържища (с "Култура", "Славейков" и почти всички се случи същото. Едно старо кино не остана, само "Влайкова" държи още.), от друга  се радвам, защото ще имам още един удобен магазин, а и са обещали да запазят и възстановят фасадата.
Виж целия пост
# 1 898
Ами то всъщност няма много желаещи да ходят в старите кина. Дори и като локации са доста неудобни.
Виж целия пост
# 1 899
Ако се реновира и поддържа, аз бих ходила с удоволствие. Да не говорим, че и логистично ми е доста по-удобно. Не харесвам мол-ската култура.
Виж целия пост
# 1 900
А в Била направо ме арестуваха и не казват за какво. Оказа  се, че съм взела нещо , ама после съм го върнала.
Виж целия пост
# 1 901
Не знам дали коментирахме в темата, бившето кино "Димитър Благоев" в София ще бъде Лидл. Раздвоена съм в отношението си към това - от една страна ми е много болно, че знакови места се превръщат в тържища (с "Култура", "Славейков" и почти всички се случи същото. Едно старо кино не остана, само "Влайкова" държи още.), от друга  се радвам, защото ще имам още един удобен магазин, а и са обещали да запазят и възстановят фасадата.
Оф, говори ми...още ме е яд за Сердика, сега май и Георги Димитров (не помня каква чалгарска дискотека беше) ще бутат. Снимах го за спомен. Като деца колко филми сме изгледали там...
Сори за отклонението.
Виж целия пост
# 1 902
предвид локацията, ще е някакъв ад там....чакам сточна гара аз.
Виж целия пост
# 1 903
В Била крадат пред очите ми и им казвам, при което не реагират, а да задържат някого заради нещо, което е върнал, е върха на нахалството от тяхна страна!
Аз нямам нищо против старите кина да станат магазини - и на мен ми е носталгично, но поне тук (в Плевен) те са закрити (за едно знам, че е боулинг, но останалите 3-4 вероятно пустеят). Единствените ни функциониращи кина са тези в МОЛ-овете.
Виж целия пост
# 1 904
Май е по усмотрение на служителите, ако мине номера.
Вероятно е така. В същата тази Била веднъж подариха на детето ми шоколадово яйце, което беше на промоция, само защото не можеха да го маркират. Но е факт, че явно веригата не успява да мотивира добре служителите си. Аз толкова много хора накуп, които видимо да не харесват работата си, никъде другаде не съм виждала. В Лидл нещата стоят по различен начин- всички са много отзивчиви.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия