Американски колеж - четиринадесета тема

  • 57 456
  • 762
# 615
Много трудна тема! Особено последната точка. Колко деца ще разберат обрата в стиховете?! Ако се вдъхновят може да напишат прекрасни съчинения, но все пак са на 14, едва ли имат достатъчно натрупани емоции за такава тема. В съчетание с трудната математика, ако е наистина трудна, дава интересна насока за подбора...
  Успех на форумните дечица!
Виж целия пост
# 616
В този ред на мисли ето и моят поздрав:
https://www.youtube.com/watch?v=aKJvbTEnp0I&index=2&list … _6GNfMmB7D5RjBQgz
Виж целия пост
# 617
Не се притеснявайте толкова за есето. Историята помни случай на прието дете на форумец с 3% на есето. Ако са добре на математиката, вътре са. Пък и за есето може само така да ви се струва, а децата да са се справили, в АК не оценяват по критериите на МОН все пак Grinning
Виж целия пост
# 618
Наистина, от къде я изкопаха тази тема! Хич не е благодатна за писане, много обърка децата, но тъкмо ще покаже кое дете се е събрало и писало и ще има силен подбор. По-малко логически задачи от очакваното, иначе без големи изненади. Казали са резултати на 15.04, този път по-дълго ще се чака, но пък и много кандидати.
Виж целия пост
# 619
А до 15-ти тенджерата ще е на котлона...
Simple Smile
Виж целия пост
# 620
Ужас, един месец за резултати, добре, че не кандидатстваме, че щях да откача. От година  на година всичко става все по-зле.
Виж целия пост
# 621
Историята помни случай на прието дете на форумец с 3% на есето. ...
На отворените врати казаха, че преди една година е имало прието дете и с 0% на есето.
Виж целия пост
# 622
Има официална информация на сайта на колежа: Резултатите ще бъдат публикувани на 12.04.2019г. в 12:00ч.

"Брой на кандидатите:
658 ученици - 365 момичета и 293 момчета - се регистрираха за тазгодишния изпит за български ученици в 7. клас. Общо 9 души са се възползвали от допълнително обявената дата за регистрация. Скокът в броя на регистриралите се спрямо миналата година е 22%"

https://www.acs.bg/bg/news/admissions-exam-march-17-2019/
Виж целия пост
# 623
бога ми, признавам си, че нищо не разбрах аз от публикуваните строфи на стихотворението, нито как може да се напише нещо смислено по въпросите, зададени към тях

вероятно е, защото не се интересувам от поезия, нито в класическа, нито в абстрактна форма, но някакси ми е трудно да повярвам, че точно такава тема за есе е подходяща за оценяване на 14-годишни деца
Виж целия пост
# 624
Ужас, един месец за резултати, добре, че не кандидатстваме, че щях да откача. От година  на година всичко става все по-зле.
По-зле не бих казала, различно -да. Една седмица разлика спрямо по-миналата година. При по-голямата бройка деца, разбираемо.

Antea, съгласна съм с теб. и аз препрочитах няколко пъти....
Виж целия пост
# 625
... ако са поне 2 деца заедно.
Или двама родители с детето, което ще е на изпит.
От години прилагаме този метод, дори за пробни изпити. Невъзможно е да се добереш нормално, да паркираш пък абсурд нито до СМГ, нито до ПЧМГ, нито до АК в ден, когато има изпит.
Тръгваме аз, съпругът ми и детето.
На удобно място, но все пак в близост до училището от колата слизаме аз и детето, а баща му намира място за паркиране.
Нямам никави нерви да обикалям с кола по улички в търсене на заветното място.
Така направихме и ние. И на отиване, и на взимането. И двата пъти той дойде около 5-7 минути по-късно, като се включи и ходенето от колата до сборното място.
Виж целия пост
# 626
бога ми, признавам си, че нищо не разбрах аз от публикуваните строфи на стихотворението, нито как може да се напише нещо смислено по въпросите, зададени към тях

вероятно е, защото не се интересувам от поезия, нито в класическа, нито в абстрактна форма, но някакси ми е трудно да повярвам, че точно такава тема за есе е подходяща за оценяване на 14-годишни деца
Напълно съм съгласна с теб, а моя преди месец направи 13.
Виж целия пост
# 627
Колко време имат за есе?
Виж целия пост
# 628
Колко време имат за есе?
30 минути.

Ето и цялото стихотворение - "УСПОКОЯВАНЕ" на Георги Рупчев.
http://www.litclub.bg/library/nbpr/rupchev/usp.htm
Виж целия пост
# 629
И моят преди месец направи 13. Wink
Ще пиша по-късно, като се приберем и седна на комп, че съм от телефона. Наборът е доволен от себе си, но той на двата пробни изобщо не беше успял да се ориентира как да сортира математическите. Май се беше опитвал да ги решава наред.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия