Рим - 21 тема

  • 45 001
  • 734
# 315
Направо като чета се изкушавам да си взема лютив спрей 😁
Чудно ми е как местните власти допускат разна гмеж да лежи из улиците все едно са в Индия. Това е европейска столица все пак и не знам защо се толерира
Виж целия пост
# 316
В момента съм в нашенски трамвай в центъра на София. По страшно ми е, отколкото около термини. Мисля си, че там е опасен район, да, ама ние сме свикнали да живеем в такива райони, та де да знам. Сякаш за нас не е кой знае какво.Че то има черни, има, ама и много нашенски цигани джебчии и просещи...
Страшно ми е дотолкова, доколкото да те оберат в София е супер гадно, но да се случи в чужбина, вече е доста по-отврат. Дано не разбираме какво означава като разправия, но варианта да нямам документза самоличност с който да си хвана самолета, не е много примамлив. Това ми бяха притесненията, за щастие нищо не се случи.
Сутринта откъм Виа Марсала беше направо спалня на тротоара. Налягали през метър, поне 30 души. Добре че само от автобуса видях, не съм се мотала наоколо.
И се оказа, че можем да си ползваме закуската днес, Cottini отварят в 5 сутринта. Ако някой търси ранна закуска на СММ, това е вариант. Намира се на площада, отсреща е хранителния магазин, точно където се влива Виа Мерулана мисля.
Виж целия пост
# 317
Някой може ли да ми обясни защо нямаше никъде в Рим прост магазин за дрехи от който да си взема най-обикновена тениска?Е никъде не видях...То свърши вече,но ми е любопитно...
Виж целия пост
# 318
Здравейте, пътуваме края на Май. Решихме да вземем 72ч Рома Пас и да използваме за Колизеума и вила Боргезе. Да видим правилно ли съм разбрала, за Колизеума трябва да направим резервация 2евро, а за вила Боргезе да се обадим по телефона? Можем ли да ползваме намаление с картите за Сант Анжело , каква е цената и как трябва да вземем билети, не намирам опция за онлайн с Рома Пас?
Ще изникнат и други въпроси, но за сега толкова Grinning

Правилно си разбрала за Колизеума и Боргезе.
За Сан Анжело няма май вариант с Рома пас онлайн, но за сметка на това има отделен вход за притежатели на картата, така че дори да има опашка Вие си отивате най-отпред и на касата, 7 евро е намалената цена.


Може ли някой да ми каже от Ватикана до вила Боргезе разстоянието може ли да се измине пеша
или ако не, с какъв транспорт ?
Може пеша 3,6 км. 43 мин. от базиликата.
Транспорт - с метро от Cipro или Ottaviano до Flaminio и от там малко пеша.





Виж целия пост
# 319
Има ли някой, който е бил в Рим около 15ти Август? Резервирахме самолетни билети и в последствие разбрахме, че на 15ти е национален празник. Кои забележителности не работят и най вече дали работят Ватикана и Колизеума?
Виж целия пост
# 320
Има ли някой, който е бил в Рим около 15ти Август? Резервирахме самолетни билети и в последствие разбрахме, че на 15ти е национален празник. Кои забележителности не работят и най вече дали работят Ватикана и Колизеума?

Ватиканските музеи почиват на 14 и 15 август.
Колизеумът не пише да почива.
Предполагам, че повечето музеи ще са затворени на 15, защото е голям празник.
Виж целия пост
# 321
Погледнах специално има доста музеи, които ще работят на 15 междудругото. Ватикана логично няма да работи.
В момента са затворени трите централни спирки на метрото А, понеже ескалаторите са в критично състояние и има проблем с фирмата, която ги поддържа, но от Фламинио до Термини има автобуси МА1.
Не знам какво разбирате под проста тениска, но ако е едноцветна има в магазините за бельо. Най-лесно в ГАП на виа дел Корсо море, от едноцветни тениски, Бенетон също, Овиессе, Упим. 
Виж целия пост
# 322
Имаше и много сергии с дрехи около Термини и в Трастевере на главната улица. Не съм се спирала пред никоя, но не вярвам да е нямало тениски.
Виж целия пост
# 323
Погледнах специално има доста музеи, които ще работят на 15 междудругото. Ватикана логично няма да работи.
В момента са затворени трите централни спирки на метрото А, понеже ескалаторите са в критично състояние и има проблем с фирмата, която ги поддържа, но от Фламинио до Термини има автобуси МА1.
Не знам какво разбирате под проста тениска, но ако е едноцветна има в магазините за бельо. Най-лесно в ГАП на виа дел Корсо море, от едноцветни тениски, Бенетон също, Овиессе, Упим. 
Кои музеи по точно ще работят?
Виж целия пост
# 324
почти всички, без Ватикана и Пантеона е до обед, ако не се промени нещо
Виж целия пост
# 325
Благодаря ви много за информацията. Ще гледаме още в деня на пристигане на 13ти Август да разгледаме Ватикана и да се надяваме следващите дни наистина да работи Колизеума.
Виж целия пост
# 326
Вила Боргезе може ли да се гледа без галерията? Билета включва и двете или
има отделни цени? Опашките за билети големи ли са и необходимо ли е онлайн
да ги купя както за Ватикана и Колизеума?
Виж целия пост
# 327
Вила Боргезе е парк, в който се намира Галерия Боргезе, Зоологическата градина и един друг малък музей и има и шекспиров театър. Всичко останало е общо достъпно.
Виж целия пост
# 328
В момента са затворени трите централни спирки на метрото А, понеже ескалаторите са в критично състояние и има проблем с фирмата, която ги поддържа, но от Фламинио до Термини има автобуси МА1.

allexa.7, а дали има шанс да ги отворят до 04.04.?
Искам да отидем много рано сутринта до ди Треви, когато все още повечето туристи спят Smile
Виж целия пост
# 329
Доколкото разбрах, на 9.05 музеите ще са безплатни. Как тогава стои въпроса с опашките. Може ли да се резервира билет онлайн, с който да се мине по-бързо?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия