МНОГОДЕТНИ МАМИ № 70

  • 62 986
  • 744
# 345
Да и аз го четох и точно много се замислих, защото съседите хич не ни гледат с добро око, тези под нас, че много им тропаме и децата все за нещо пищят, та направо не си представям как може някаква проверка да ни направят. То иначе миналата година в градината искаха да викат социалните, защото разбираш ли два пъти са ме търсили, а аз не съм си вдигнала телефона, еми честно не го държа винаги до себе си, щях да падна, такава била процедурата след невдигане на телефона да звъннат на социалните и те да дойдат за детето. Моят мъж беше бесен тогава, ще кажеш че не си гледаме децата, пълни кукувци, ама то трябва и малко мозък де, тази сестрата тръгнала да звъни, но учителките я спрели и казали, че няма смисъл, но разбираш ли такава била процедурата, ще кажеш, че сами звъняли 5-6 пъти, а те само два пъти, ми може и телефона да не си чуя или да имам важна работа и да не вдигам.
Виж целия пост
# 346
Честито vig лека бременност ❤️
Аз също немога да отворя линка за ФБ групата!
И да попитам: за първи път ще взимам детски надбавки, обаче втората кака ми се иска зимата да я спра от градина поне за месец, заради бебка. Това ще повлияе ли на детските? Чудя се как да го направя🤔
Виж целия пост
# 347
Не съм чела, гледала такъв репортаж. Може ли да дадете линк. На мен ми се струва, че има нещо скрито в тази история.
Само на основание кв.м без никакво предупреждение и препоръки да вземеш децата, ми се струва фалшиво. Има още нещо покрито и неизказано.
Аз оня ден се замислих за детските. Нещо са ми мътна индия. За дохода ясно. Сега като каката е ученичка, номер две на детска, номер 3 още няма година, детски се дават само за каката ли?
Виж целия пост
# 348
Не съм чела, гледала такъв репортаж. Може ли да дадете линк. На мен ми се струва, че има нещо скрито в тази история.
Само на основание кв.м без никакво предупреждение и препоръки да вземеш децата, ми се струва фалшиво. Има още нещо покрито и неизказано.
Аз оня ден се замислих за детските. Нещо са ми мътна индия. За дохода ясно. Сега като каката е ученичка, номер две на детска, номер 3 още няма година, детски се дават само за каката ли?
Не и за трите... Сумата е спрямо декларирания доход. До 400лв. доход на член от семейството, взимаш 100% от 401лв. до 500 лв. 80%.
Виж целия пост
# 349
Ето сега ще си задам глупавия въпрос, който ме гложди от години. Няма нещо месечно, което да се полага на всички, нали? От детската все ми обясняваха за бележки за 'детските', всеки месец ми ги споменаваше касиерката. Има ли някакви пари, които да не зависят от доходите? Или просто не съм се обличала достатъчно представително за разбиранията й ☺️
П.п. и на мен не ми се отваря линкът.
Виж целия пост
# 350
Ето сега ще си задам глупавия въпрос, който ме гложди от години. Няма нещо месечно, което да се полага на всички, нали? От детската все ми обясняваха за бележки за 'детските', всеки месец ми ги споменаваше касиерката. Има ли някакви пари, които да не зависят от доходите? Или просто не съм се обличала достатъчно представително за разбиранията й ☺️
П.п. и на мен не ми се отваря линкът.
Освен еднократната помощ за раждане, друго не знам 🤨
Виж целия пост
# 351
Не съм чела, гледала такъв репортаж. Може ли да дадете линк. На мен ми се струва, че има нещо скрито в тази история.
Само на основание кв.м без никакво предупреждение и препоръки да вземеш децата, ми се струва фалшиво. Има още нещо покрито и неизказано.
Аз оня ден се замислих за детските. Нещо са ми мътна индия. За дохода ясно. Сега като каката е ученичка, номер две на детска, номер 3 още няма година, детски се дават само за каката ли?

Аз също четох днес за този случай. Мен ме смущава възрастта на младата майка. На 19г да имаш 2 деца и да живееш с родителите си... Хм, доста странно. Срещнах статия във фейсбук, опитах се да я намеря сега. Ето един линк на статията, пусната от друг сайт:
https://www.daspasimdecatanabulgaria.org/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1% … 4o-F-_8k6xvDcuEiY

Колкото до детските надбавки, какви са тези проценти? За пръв път чувам за такива. Аз взимам за трите деца 135лв всеки месец.
Виж целия пост
# 352
Ето сега ще си задам глупавия въпрос, който ме гложди от години. Няма нещо месечно, което да се полага на всички, нали? От детската все ми обясняваха за бележки за 'детските', всеки месец ми ги споменаваше касиерката. Има ли някакви пари, които да не зависят от доходите? Или просто не съм се обличала достатъчно представително за разбиранията й ☺️
П.п. и на мен не ми се отваря линкът.
Има данъчна отстъпка от по 20лв на дете годишно, но само за до 3 деца, за четвърто и следващо не може...
Виж целия пост
# 353
Emel Manolova  този подоходен критерий е в сила от 2018 год.
Виж целия пост
# 354
Оказа се, че изобщо не знам какви отстъпки имам като многодетна майка. Ученичката имала право на безплатен обяд в училище. Синът на отстъпка в детската градина, а когато третото отиде в детска, за нефо ще е безплатно. Това го четох днес за Столична община. Намерих декларацията за детска, за да я бося във вторник. Някой дали е намирал декларация за училище, знам че може и в свободен текст, но не знам трябва ли да попълвам ЕГНта, да давам копия към декларацията.
Детските надбавки за 3 деца нали пак са обвързани с дохода на семейството?
Виж целия пост
# 355
Аз се възползвах от безплатния обяд в училище за синът ми и бях възмутена. Защото е безплатен, храната е само постна. Не можах да повярвам от какво са спестили средства..ужасна държава. Отписах го и след това вече обядваше вкъщи.
Виж целия пост
# 356
Оказа се, че изобщо не знам какви отстъпки имам като многодетна майка. Ученичката имала право на безплатен обяд в училище. Синът на отстъпка в детската градина, а когато третото отиде в детска, за нефо ще е безплатно. Това го четох днес за Столична община. Намерих декларацията за детска, за да я бося във вторник. Някой дали е намирал декларация за училище, знам че може и в свободен текст, но не знам трябва ли да попълвам ЕГНта, да давам копия към декларацията.
Детските надбавки за 3 деца нали пак са обвързани с дохода на семейството?
Извинявай, каква е тази декларация за училище 🤔. Ако е свързана с подаването за детски, от тази година отпаднаха много от документите.
Виж целия пост
# 357
Аз пък за първи път чувам за безплатен обяд в училище. Моля за повече информация.
Детските надбавки са обвързани с дохода, независимо от броя на децата- при доход до 400лв на член от семейството получавате 100%, при доход от 400лв- 500лв получавате 80% от полагаемата сума.
Виж целия пост
# 358
В училището трябва да подам декларация, че дъщеря ми има право на безплатен обяд, защото е от многодетно семвйство. Не мисля, че за такива деца се готви отделно, до колкото разбрах, тя няма да заплаща обяда. То тя от миналата година не иска да яде в стола, но ако някой път реши, искам да се възползвам от правото да не плащаме.
Виж целия пост
# 359
Тази история ми се струва много позната ( даже и някои неща, които знам съвпадат и далеч не са така, както е предадено, може и да бъркам, но прекалено голямо съвпадение) и  ми е съмнителна....Някой проверил ли е дали е вярно всичко това? Това на снимката децата ли са? Някой има ли личен контакт с майката/бабата?

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия