МНОГОДЕТНИ МАМИ № 70

  • 62 985
  • 744
# 405
Миналата година най-големия син беше в един ужасен период, скандалите бяха ежедневие. Ние сме спокойни родители, но той си позволяваше да не ходи на училище когато не си е написал, държеше се нагло, никакво уважение към никого. Стигнахме до психолог ( по настояване на бабите и дядовците и всички замесени). Психоложката каза, че на първо място това, че аз съм вкъщи е причина той да е разглезен и да разчита, че ще мисля вместо него за отговорностите му и домашните. Децата, които били самостоятелни свикнали много по-бързо да се справят сами със задълженията си. Е, година по-късно ще кажа, че това са абсолютни глупости. Преминахме през този период, това порасна някак и към днешна дата е отличник и много отговорен, а аз не съм се връщали на работа.
Виж целия пост
# 406
Миналата година най-големия син беше в един ужасен период, скандалите бяха ежедневие. Ние сме спокойни родители, но той си позволяваше да не ходи на училище когато не си е написал, държеше се нагло, никакво уважение към никого. Стигнахме до психолог ( по настояване на бабите и дядовците и всички замесени). Психоложката каза, че на първо място това, че аз съм вкъщи е причина той да е разглезен и да разчита, че ще мисля вместо него за отговорностите му и домашните. Децата, които били самостоятелни свикнали много по-бързо да се справят сами със задълженията си. Е, година по-късно ще кажа, че това са абсолютни глупости. Преминахме през този период, това порасна някак и към днешна дата е отличник и много отговорен, а аз не съм се връщали на работа.
Ей това бих го дала на мъжа ми да го прочете, ако въобще го интересуваше друго мнение освен неговото собствено. Това е основният му аргумент, след финансовия, че децата били разглезени и не се справяли, защото аз не давам добър личен пример като си стоя у дома.
Виж целия пост
# 407
Без да коментирам другото, само финансовият мотив е доста сериозен за започването на работа. Малко хора биха работили, ако имат стабилно финансово обезпечение.
Не можах да разбера това с картичките, ако ти е хоби, защо не се опиташ да го направиш бизнес и да изкарваш по някой лев? Така ще отпадне нуждата да работиш за някой друг и мъжът ти би трябвало да е доволен Simple Smile
Виж целия пост
# 408
Аз пък се чувствам мнооого добре, откакто се върнах на работа. След 6г майчинство, през които 2ро и 3то висше, 2 бебета, беше супер, страхотно време с децата, наслаждавах се пълноценно. Но накрая вече не се чувствах оценена, писна ми цял ден основно в главата ми да е да напазарувам и какво ще сготвя и тук-таме някой ученик по английски. Да, изтощена съм често, и физически, и психически; на моменти ми е кофти, че не отделям толкова качествено време с децата, но се чувствам пълноценна жена.
Виж целия пост
# 409
Без да коментирам другото, само финансовият мотив е доста сериозен за започването на работа. Малко хора биха работили, ако имат стабилно финансово обезпечение.
Не можах да разбера това с картичките, ако ти е хоби, защо не се опиташ да го направиш бизнес и да изкарваш по някой лев? Така ще отпадне нуждата да работиш за някой друг и мъжът ти би трябвало да е доволен Simple Smile
Аз наблюдавам, че около мен жените търсят спасение в майчинството, защото са неудовлетворени в работата. Готови са да стоят вкъщи на минимален или никакъв доход само и само да не се върнат на работа 🙄
Виж целия пост
# 410
Аз пък имам супер работа с плаващо работно време и добро заплащане... И ако можех - т.е. ако мм изкарваше поне колкото мен - бих останала поне още няколко години вкъщи. Много по-приятно ми е да обясня математика на дъщеря си, отколкото функционалност на клиент...
Виж целия пост
# 411
Без да коментирам другото, само финансовият мотив е доста сериозен за започването на работа. Малко хора биха работили, ако имат стабилно финансово обезпечение.
Не можах да разбера това с картичките, ако ти е хоби, защо не се опиташ да го направиш бизнес и да изкарваш по някой лев? Така ще отпадне нуждата да работиш за някой друг и мъжът ти би трябвало да е доволен Simple Smile
Аз наблюдавам, че около мен жените търсят спасение в майчинството, защото са неудовлетворени в работата. Готови са да стоят вкъщи на минимален или никакъв доход само и само да не се върнат на работа 🙄
е, че то майчинството е 2 години само. Даже май за 4то е 6 месеца, поне моя позната с 4 ми каза, че е намалено като време. Или имаш предвид, че раждат деца, за да са в майчинство ли?
Виж целия пост
# 412
Няколко приятелки бяха в майчинство по две години, върнаха се на работа за около година и забременяха отново, като имаш предвид, че от втория месец на бременността са в майчинство. Използваха се максимално всякакви отпуски - платени и неплатени..
Аз когато ходих на работа съм чакала с нетърпение да се върна ( с изключение на сега).
Виж целия пост
# 413
Тъй като отдавна си пишем с момичетата тук не съобразих, че има и нови хора. aDream, ето с това са занимавам. Сега вече ми е малко по-трудно, но не искам да загубя това, за което съм се борила толкова години.
https://www.facebook.com/pg/majstorii/photos/?ref=page_internal
Замисляла съм се за магазин, но нямам куража.
Не мисля, че финансовата част на проблема е толкова важна при нас в случая. Вече толкова години сме се оправяли и само със заплатата на мъжа ми. Моята брутна заплата  е с 10лв повече от минималната, това я прави не чак толкова значима за семейният бюджет. Сега в момента всеки ден на малката дъщеря и се налага да стои поне 1,5ч, а и малко повече сама, докато се върне брат и или баща и. За разлика от последно писалите момичета, аз съм от тия дето не им тежи да си стоят в къщи и не искат да се връщат на работа.  По-скоро ми пречи външният свят.
Виж целия пост
# 414
С четвъртото дете останах само 2 месеца вкъщи и започнах на половин ден работа, много по-добре ми се отразява,отколкото по 2 години вкъщи както бях с големите деца.Но хората са различни,всеки има различни потребности.Вярно,че децата свикват да съм вечно на разположение,да помагам за всичко,но така не се и опитват сами да се справят с проблемната ситуация
Виж целия пост
# 415
И хората се променят с времето. Simple Smile На мен също ми беше приятно да пишем домашни с децата, да ги водя по спортове; но в един момент исках реализация и за себе си. А и неусетно отношението на близките се променя - като трябва да се свърши нещо, все на мен звънят и чакат.

е, че то майчинството е 2 години само. Даже май за 4то е 6 месеца, поне моя позната с 4 ми каза, че е намалено като време. Или имаш предвид, че раждат деца, за да са в майчинство ли?
Simple Smile Т.к. сега шефовете са ми французи, по повод на една колежка от словашкия офис, стана въпрос, че била в мнооооого дълго майчинство, 1 година! Т.к. при тях е 3 месеца за първо дете.
В БГ за 4то мисля, че го направиха вече 1г или 2 като за другите (имаше някаква промяна, бях попаднала преди време).

Предполагам това, което janin4eto имаше предвид, че при някои жени работата е много стресова, правят проблеми за болнични примерно, или твърде много интриги, ниско заплащане и като цяло не са удовлетворени от работата си, та използват мак. да не са на работа.
Виж целия пост
# 416
Аня, точно това имах предвид за работата.
Виж целия пост
# 417
Уважавам и приемам и двете мнения "за" и "против" работата. Разбирам Despina, но в момента съм на мнението на Аня, по-добре ми е да работя.
Съгласна съм, че в различните етапи от живота си сме на различи вълни. Когато децата са малки е много приятно да полагаш за тях грижи, да ги забавляваш, гушкаш и.т.п. С времето стават по-самостоятелни, започват постепенно да се отдалечават и основните грижи за тях остават битовите, все по-малко време имат за нас. А какво става когато отидат да учат в друг град или окончателно се изнесат? Тепърва да се търси работа, да влизаш в крак с времето ...
Какво ще правя без социални контакти тогава? Освен това за какво съм учила? Това са моите размисли които ме водят към желанието да работя, след като децата вече не са толкова малки. Финансова независимост също ми допада.
Виж целия пост
# 418
Да ви кажа, при някои професии т.нар. социални контакти може да са сведени до минимум. Установих, че през майчинството имах много по-богат социален живот, въпреки постоянно полепналите по мен деца. Работното ежедневие може да варира доста. Почти толкова, колкото и майчинството Simple Smile Да, някои неща са общи за всички, обаче някои са каквито сам си ги направиш...
Виж целия пост
# 419
Да не говорим, че в различните етапи от живота човек има различни нужди, а и приоритети. И аз едно време бързах да се връщам на работа. Сега бих останала повечко в майчинство.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия