СЕДМИ КЛАС. С розмарин и бЕло - за просветно дело

  • 49 875
  • 749
# 270
....такива деца - толкова организирани, че да успяват в такъв момент да включат и спорт Hands Clap

Моите наблюдения са, че именно спортът ги прави толкова организирани. И не на последно място - предпазва ги от "изпушване" от многото учене, разтоварва ги психически.

Според дъщеря ми пробният по математика във Вектор е бил малко по-труден от предния. Но пък са били много повече деца, което ще направи извадката по-представителна. На този по БЕЛ реши да не ходи.

Виж целия пост
# 271
    Честно казано по отношение на подготовка и време моето момиче е включило курс по БЕЛ и математика в неделя от 14.00 часа до 18.00, което са 4 часа и нека сложим допълнително 3-4 часа общо през седмицата да напише домашните за тези курсове. Готви се и за училище , каквото има и това е. Аз все си мисля, че е малко и се притеснявам. Тя си ходи на пеене, танци и театър и много не се напряга допълнително да учи. Какво ще излезе накрая, не зная!
      Вашите деца какво допълнително време отделят за подготовка за НВО тази година?
Виж целия пост
# 272
Даа, спортът е включен при нас доста отдавна, даже преди училището Wink Трябваше да приспособи ученето към спорта хахаха
Иначе ходи на БЕЛ веднъж седмично по час и половина, съответно се подготвя каквото домашно има дадено. По математика е два пъти по час и половина, и за там решава домашното. За училище си учи, извън това нищо допълнително до момента. Като навакса сега с изтървания материал, ще й дам последните пробни да ги реши.
Виж целия пост
# 273
Здравейте, качвам ПИ от Регалия. Според сина задачите били лесни, но след като му проверих отговорите, резултата не е много обнадеждаващ. Незнам при вашите деца, но мойто е забравило задачите от първия срок, които знаеше идеално. [/img][/img][/img][/img][/img]
Виж целия пост
# 274
   Честно казано по отношение на подготовка и време моето момиче е включило курс по БЕЛ и математика в неделя от 14.00 часа до 18.00, което са 4 часа и нека сложим допълнително 3-4 часа общо през седмицата да напише домашните за тези курсове. Готви се и за училище , каквото има и това е. Аз все си мисля, че е малко и се притеснявам. Тя си ходи на пеене, танци и театър и много не се напряга допълнително да учи. Какво ще излезе накрая, не зная!
      Вашите деца какво допълнително време отделят за подготовка за НВО тази година?

цялата й събота е за подготовка за НВО - до обяд е на школа по двата предмета - 5 часа сумарно, после до вечерта пише домашните с идеята да си освободи неделята, но понякога не се получава. В училище обаче има често обемни домашни по всички предмети, не само по БЕЛ и математика. Преди ваканцията се оплака, че имали домашно дори по музика. Не мога да разбера тези напъни в седми клас.
Спортът го спря първия срок, защото бяха втора смяна и просто нямаше как да успява сутрин и за тренировка плюс един час път общо, и за писане на домашни - програмата им беше такава, че в дните с тренировка имаше тежка програма в училище. Сега си мислеше да започва пак, но май е добре да почакаме един месец след пневмонията да се възстанови добре, защото в леката атлетика тичането и съответно натоварването не е малко.
Виж целия пост
# 275
Здравейте, качвам ПИ от Регалия. ...

Скрит текст:











Виж целия пост
# 276
Моята работи всеки ден по малко с цяла колекция от закупени помагала. Не ходи на курсове, нито на частни уроци. Така решихме в началото на годината и много се притеснявах, че ще закъса. Засега съм доволна от резултатите на пробните, но и при нея има грешки от разсеяност, която не зная как да "лекувам".
Виж целия пост
# 277
Интересно, в пощата сутринта изпратих ПИ от БУЛТЕСТ,  беше в инбокс, но сега не го виждам, нито е и преместен в ПИ мат ...  Thinking
Виж целия пост
# 278
Мерси Free Soul, чудя се аз къде изчезнаха тези файлове. Ако може някой да ми каже, как става качването, ще му бъда много благодарна.
Имам и ПИ по Бел, но сина ми го е дал на г-жата и ще мога да го кача чак в Неделя, след урока.
Виж целия пост
# 279
А някой има ли пробния изпит по БЕЛ от Милениум?
Виж целия пост
# 280
Интересно, в пощата сутринта изпратих ПИ от БУЛТЕСТ,  беше в инбокс, но сега не го виждам, нито е и преместен в ПИ мат ...  Thinking
Скрит текст:
Сега влязох в пощата. Имаше копие в Изпратени, преместих го в папката с ПИ. Явно някой го беше изтрил от входящите. Наскоро и този на Когито беше изтрит, но беше качен отново.
Виж целия пост
# 281
Интересно, в пощата сутринта изпратих ПИ от БУЛТЕСТ,  беше в инбокс, но сега не го виждам, нито е и преместен в ПИ мат ...  Thinking
Скрит текст:
Сега влязох в пощата. Имаше копие в Изпратени, преместих го в папката с ПИ. Явно някой го беше изтрил от входящите. Наскоро и този на Когито беше изтрит, но беше качен отново.
Чудесно, благодаря! Не се бях сетила да гледам в "изпратени" Simple Smile
Днес да се "похваля" , че бяхме на отворени врати в НПМГ.
Виж целия пост
# 282
Ali97, в пощата е, в папка НВО по математика.
Виж целия пост
# 283
Тези "атаки" с триенето продължават а? Брей вече не вярвам да е от невнимание.
Виж целия пост
# 284
Моите наблюдения са, че ПИ по математика на Междучасие са доста по-сложни от тези на други школи. Синът ми преди 5-6 години на НВО имаше почти пълно 6, при положение, че на пробните беше около 5-ца.
Явяването на ПИ е полезно за децата, дори и само за да си припомнят целия взет до момента материал, проверявайки какво са направили. А ако не са доволни от резултата, все още има време да се навакса😁
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия