Лежащи мами - 43

  • 37 809
  • 706
# 30
На мен ми ги биеха от 26-та г.с. през 2 седмици, докато не родих в 35-та г.с., но аз съм такъв случай, че синът ми се очакваше всеки един момент да тръгне. Действието е към десетина дни. Всъщност КК действат така, че да накарат белите дробчета да " узреят" преждевременно, за да могат да изпълняват качествено функцията си, без намеса на апарат или включване на сърфактант след раждането. Не е безобидна КК терапия, но е по-малкото зло в случай, че бебето тръгне по-рано. Странични ефекти са вялост на плода или прекомерно активизиране, повишаване на кръвната захар и т.н. В повечето случаи, последиците са си за майката. Аз си ги влачих близо 3 години след раждането, но не съжалявам за нито една инжекция, имам прекрасен, палав и здрав син Simple Smile  От 3-4 инжекции, едва ли ще има кой знае какви последствия, по-скоро - не.
Виж целия пост
# 31
На мен ми биха 3 инжекции в 33 седмица. Страничните ефекти бяха висока кръвна захар и по лениво бебе.
Виж целия пост
# 32
На мен ми биха 4 инжекции дексаметазон в рамките на два дни в 25 г.с. Заради силно скъсена шийка и не съм усетила странични ефекти, те по-скоро бяха от системите кормагнезин - гадене, повръщане, отпадналост и главоболие.
Иначе ми се стори, че имаше намалена активност на бебето в този период, но го отдавам и на много други неща - тревога, притеснение, стрес, серклаж с пълна упойка и т.н. До няколко дена активността на бебето дори се засили.
Виж целия пост
# 33
На мен ми направиха такава терапия в Токуда в 31+4. Не съм усетила странични ефекти. Бебка си беше все така активна.
Виж целия пост
# 34
Благодаря ви момичета! Малко по-спокойна съм. Предложиха ми вариант да ме приемат или да ходя сутрин и вечер в спешното да ми ги слагат, но предпочетох да съм под наблюдение, защото ако бебето не е толкова активно, това би ме побъркало и така или иначе ще си хукна към болницата...
Виж целия пост
# 35
Момичета, прави ли се антибиограма на директна микроскопия, ако има наличие на clue cells- gardnerella vaginalis?
Виж целия пост
# 36
Здравейте, момичета, да се похваля и да ви вдъхна надежда. След дългото лежане родих с планирано секцио в 39 г.с. Бебко е добре, роди се 3300, но аз бях с много тежки усложнения, които ще ви спестя. Кураж, успех, търпение и доносени бебенца ви желая на всички!
Виж целия пост
# 37
Браво Натали. Честито доносено бебенце! Бъдете здрави и бързо възтановяване и на теб Heart
Виж целия пост
# 38
Ей, Натали Hug 
Честито бебче Heart  Да ти е живо и здраво , а на теб бързо възстановяване Heart Eyes
Виж целия пост
# 39
Честито, Натали! Бъдете здрави и много щастливи, другото се преживява и позабравя след години Simple Smile
Ако е удобно би ли ми споделила на ЛС, какви усложнения са настъпили, доколкото помня май беше с тромбофилия?
Надявам се да се възстановиш бързо, почивай си, когато можеш и приятно гушкане с младежът!
Виж целия пост
# 40
Честито, Натали! Бъдете здрави и много щастливи, другото се преживява и позабравя след години Simple Smile
Ако е удобно би ли ми споделила на ЛС, какви усложнения са настъпили, доколкото помня май беше с тромбофилия?
Надявам се да се възстановиш бързо, почивай си, когато можеш и приятно гушкане с младежът!

Ще ти споделя, но само да кажа тук, че усложненията не се дължаха на тромбофилията. Не ги пиша, защото това се случва доста рядко и няма смисъл да плаша бъдещите родилки.
Благодаря на всички за пожеланията и подкрепата!
Виж целия пост
# 41
То какво ли не се случва. Толкова филми ми минават през главата, че ще гръмна. Един път да изляза здрава и на крака с нормално бебе от това пусто родилно, ще си отдъхна.
Виж целия пост
# 42
Не си само ти така Лоли,това е нормално да се притесняваш понякога,но в крайна сметка си кажи ,че каквото е писано от господ това ще се случи и ние нищо неможе да променим,за това не се нервира преди да се е случило...Аз вярвам че господ ще ни награди за търпението и дългите дни прекарани вкъщи  😘😘😘
Виж целия пост
# 43
А Натали, честито бебе ! Каквото и да се е случило се надявам вече да ти е зад гърба, тъй де -разминало се и толкова ! Без последици !
Каквото и да си говорим и да стискаме палци за бебетата и майката си е важна ! Няма кой да ти обича детето както ти ! Незаменима е майката . Моля се всички да успеем и да сме щастливи !
Виж целия пост
# 44
Момичета да ми препоръчате пробиотик от който сте доволни, че напоследък чревната флора май не ми е добре, въпреки че ям по една кофичк кисело мляко на ден...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия