Любители на Котки - Тема 130

  • 37 772
  • 757
# 225
Смъртта на нашето съкровище е породена само от това, че е имал късмета да се роди в "печалбарско" семейство, което не се интересуваше от това как е котката, как е здравословното му състояние, хранеха го с боклуци, но беше важно да го дадат на такива като нас дето и хал хабер си нямат от цялата тази работа, само и само да се отърват от него и да продължат с гадното си начинание, но извади късмет с това, че попадна при нас, знаете през какво минахме с Топче, знаете и колко ни боли от това, че него вече го няма.... Излях си мъката, простете.....
Виж целия пост
# 226
Твърдо съм против да давам всякакви боклуци против разгонване, знам че са много опасни, чела съм за това което причиняват на котката и въобще не мисля че са някаква алтернатива ... А и от нищо няма нужда, тя е кротка дори когато е разгонена, много добричка ми е котката.
Епона благодаря за подробните обяснения Heart Аз след предния ти пост като търсих в интернет за тези тестове, и четох за другият, ама за PKD не намерих информация, така че ми беше полезено разяснението (преписах си и в тетрадката където си пиша различни информации за котката) Благадаря, че отделяш от времето си да обясняваш на такива като мен, дето си мислим че като водим котката за преглед и ваксина и като ми каже ветеринаря, че е здрава и всичко е ок...
Благодаря и на теб детелистна четирилинка за дългият ти приятелски пост Hearts Сега потънах в размисли и не съм убедена какво точно искам.. Не искам котката да боледува. Кастрирването преди разгонване сме го пропуснали, на 2 год е, и вече втори път е разгонена, но не мяучи както други котки когато се разгонват... Когато реша да я водя за кастрация, ще се допитам до теб, да ми помогнеш с насоки в лични съобщения Hug И определено ако все пак решим да я заплодим, вече ще се отнеса по-отговорно към това...но засега не съм сигурна дали ще се наема с тази отговорност, след всичко прочетено дотук Confused

п. п. не съм от тези, които искат да изкарват пари на гърба на котката, точно обратното, все й купувам по нещо хихи като второ детенце ми е... 😊
Виж целия пост
# 227
Имай предвид, че персийките трудно раждат, ако все пак решиш.

И това, което мен винаги ме притеснява, кои ще вземе бебетата и ще се грижи ли добре за тях. Приятели и познати уж искат, ама като доиде време не се знае на какъв акъл ще са.
Аз така се сдобих с първия си котарак. Кръстницата ми, близък човек, гледал дълги години сиамка, каза намери ми, искам. Е намерих, донесоха ми го, тя каза След седмица го взимам, че ще ходя до Германия. Като се върна каза, че е размислила и да го върна.
То така се връща. 20 години глдах чужда котка.
Виж целия пост
# 228
Аз също харесвам малкш сладки котешки бебета, но най-малкото тези бебета няма как да ги гледаш. И настина днес едни искат животно, утре не. Мразя хора, които си вземат животно и решила я да заминат за чужбина, я да имат деца и автоматично търсят дом на животното или то изхвърлят като парцал на улицата. Животните имат сърца и души-не е честно. Не знаеш кой как ще се грижи за тях. За много хора стига да купуват най-евтината храна и това е. Особено породистите котки знам, че изискват още по-специялни грижи. Според мен е най-добре да кастрирате животното и да не го мъчите с бременност и раждане. Радвайте му се и си го обачайте, докато е с Вас ❤
Виж целия пост
# 229
Е, нека си завъди котенца жената, ама да е информирано и с подготовка. А не просто да иска котенца за малко, защото са сладички.

Аз, за моите, бях наясно, че не мога да поема риска и се погрижих.
Виж целия пост
# 230
Как се е уморила нейно котейшество...


Виж целия пост
# 231
Принцеса Лея Heart
Виж целия пост
# 232
Да докладвам, че Наско е добре.  Grinning Слава богу, нямаше усложнения! Бяха ни дали инжекция с урбазон за "всеки случай", но скоро с кеф ще я изхвърля. Wink

Вчера беше доста смешен. Досега котките ми винаги са били упоявани с инжекционна упойка и много добре знам какво да очаквам. Обаче Наско беше с инхалационна. Беше точно като дрогиран. Зениците бяха разширени, самият той необичайно енергичен и превъзбуден. Часове наред не легна, а само обикаляше. Но днес си е какъвто си го знаем - катери се, налага Киро, яде. Засега не е маркирал, но и не смея да си правя изводи, защото и преди не го правеше всеки ден.
Виж целия пост
# 233
Да докладвам, че Наско е добре.  Grinning Слава богу, нямаше усложнения! Бяха ни дали инжекция с урбазон за "всеки случай", но скоро с кеф ще я изхвърля. Wink

Вчера беше доста смешен. Досега котките ми винаги са били упоявани с инжекционна упойка и много добре знам какво да очаквам. Обаче Наско беше с инхалационна. Беше точно като дрогиран. Зениците бяха разширени, самият той необичайно енергичен и превъзбуден. Часове наред не легна, а само обикаляше. Но днес си е какъвто си го знаем - катери се, налага Киро, яде. Засега не е маркирал, но и не смея да си правя изводи, защото и преди не го правеше всеки ден.

Какво е по-особено при инхалационната упойка? По-щадяща ли е или напротив?
Виж целия пост
# 234
И принцеса Мъра върху моя милост. Скоро май не съм ви я показвала. Провокираха ме снимките на принцеса Лея. Като две капки вода 😊😍
Лека нощ от нас

Виж целия пост
# 235
Ето го Мъркун-Майки вече на 5 месеца:
Виж целия пост
# 236
Да докладвам, че Наско е добре.  Grinning Слава богу, нямаше усложнения! Бяха ни дали инжекция с урбазон за "всеки случай", но скоро с кеф ще я изхвърля. Wink

Вчера беше доста смешен. Досега котките ми винаги са били упоявани с инжекционна упойка и много добре знам какво да очаквам. Обаче Наско беше с инхалационна. Беше точно като дрогиран. Зениците бяха разширени, самият той необичайно енергичен и превъзбуден. Часове наред не легна, а само обикаляше. Но днес си е какъвто си го знаем - катери се, налага Киро, яде. Засега не е маркирал, но и не смея да си правя изводи, защото и преди не го правеше всеки ден.

Какво е по-особено при инхалационната упойка? По-щадяща ли е или напротив?

По-щадяща. Освен това, ако се появи проблем с дишането, както можеше да се случи с Наско заради астмата, може с махането на маската, да се прекрати анестезията. Май и рискът от алергичен пристъп е най-малък. Дано не говоря глупости, но не съм медицинско лице, а това разбрах от обясненията, които ми дадоха.

Скрит текст:
Иначе дъщеря ми разказваше, че преди няколко години било модерно в нощните заведения да мине някой с бутилка райски газ и да предлага да вдишаш срещу заплащане. Явно действието му е " приятно отнасяне".  Laughing

Да е жив и здрав порасналият Мъркун!  Hug
Виж целия пост
# 237
Таня67, данък чакаме на героя Наско! Не се отплесвай, плащай!
Като добър слуга - изпълни си задълженията, моля!
Виж целия пост
# 238
Вчера беше доста смешен. Досега котките ми винаги са били упоявани с инжекционна упойка и много добре знам какво да очаквам. Обаче Наско беше с инхалационна. Беше точно като дрогиран. Зениците бяха разширени, самият той необичайно енергичен и превъзбуден. Часове наред не легна, а само обикаляше.
Хмм, и Кетя беше така, с разширени зеници и не се спря на едно място. Обаче имаше обръснато на лапата, явно е имала система. Не съм се интересувала от упойката, честно казано, дали е била като на Наско? Като кастрираха Ленчето си спомням, че спа цял ден, а Кетя само обикаляше наоколо.

Ох, тази сутрин има слънце и Нейно височество се е наместила на губерчето си на перваза от рано. Досега медитира, вирнала глава към слънцето със затворени очи, сега си полегна Joy
Виж целия пост
# 239
Днес дявола у дома, черното зло ми оказа честта да легне върху мен. Естествено за малко и със задължителното условие -  без пипане.

Моля ви за помощ.  Къса ми нервите и силно се надявам като порасне малко да стане "човек" от нея, защото не знам какво ще я правим иначе. За кучета с поведенчески проблеми съм чела, знам какво да правя, ама за такова чудо като Чуми се сещам само за Моята котка от Ада.  Моля, ако някой има някаква литература относно котешко поведение или съвети как да се справя да помага. Само кучето слуша вкъщи,  никой друг. Агресивна е, особено озлобена към мен и не е само драскотини, а вече съм обзаведена с възпалени рани и белези. Краде храна, отваря си хладилника, ходи до тоалетна в мивката в кухнята... Мен това не ме устройва. Имаме я от както беше тъкмо прогледнала, една шепа коте, сега станаха 5 месеца откакто е вкъщи. Обмислям съвсем сериозно да се разделим, ако нещата не се променят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия