СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 2

  • 39 503
  • 743
# 690
И при мен имаше почти постоянно главоболие, около три седмици. Четох, че около 14-16 седмица се увеличава рязко обема на кръвта и вероятно е от това. Другия вариант е да е от хормоните.
При мен помогна комбинация от парацетамол и кофеин. Пак ме боли понякога, но не така силно и упорито, както предишните седмици. Може би просто организма свиква с допълнителния приток на кръв в един момент.
Виж целия пост
# 691
При болка в главата, най-много ми помага разходка на свеж въздух и много вода ;о)))
Виж целия пост
# 692
Ехоо, тук съм не ме трийте.. Чудя се дали да не се представя с официалния си профил, както направих с предната бременост, този ми беше малко таен докато минат трите месеца и докато пазех тайната... Толкова рядко имам възможност да пиша, но снощи седнах и на един дъх изчетох всички страници...
При мен отдавна мина 4 д скрининг, който чаках за пола, имам предположение, не съм особено хепи, по ще чакам да го потвърдят или отхвърлят.
Тази събота съм предглед, ще видим какво ще каже моя док. УСилено ми рекламират НАтаспин, хапченца с коит ода заменя фраксипарина, та ще питам и за това. Докарах си зверски хематом на корема в опит пак сама да си бия инжекциите.... Наплашиха ме и за него, че може да забере....
Килограмите си вървят за съжаление мое, с един по-малко от предната бременост, но пък почвам от повече, тъй че... все тая....
Напълно без симптоми съм. Бебчето усетих сериозно веднъж преди седмица и край... кротува си.
Ако потвърдят пола, направо нямам никаква идея за име, нищо, ама нищо не ми харесва!!! направо ще се гръмна! Изчетох толкова имена!
Ами това е от мен, простете за дълги пост!
Виж целия пост
# 693
Здравейте! Simple Smile
Да успокоя мамите, никой няма да изтрия.
(Ако изтрия (но няма) в началния пост, пак може да си четете и коментирате, няма да има проблем, само няма да Ви има в списъка.)
Хубав и приятен ден! Hug
Виж целия пост
# 694
Добро утро!
Аз днес влизам в болницата за 3 дни. Искат да ме хоспитализират, за да ми издадат болничен - 30 дни ( това ще ми е първият болничен от АГ)
Странно, че тази сутрин се събуждам с леки болки ниско долу, няма да се филмирам, сигурно е от стрес. Не съм влизала в болница от 12 години и ми е малко странно.
Хубав ден на всички.
Виж целия пост
# 695
Здравейте, момичета Simple Smile

Diin321, много сериозни твойте лекари. Аз също планирам болничен от началото на май до термин, но не са ми споменали за хоспитализиране. Дано да мине бързо престоя в болницата.

djin4e , страшно ще съм благодарна, ако дадеш отзив за хапчетата, които могат да заменят фраксипарина. Много ми е трудно да си го бия в корема, стават ми буци и към момента мъжа ми ми го слага в ръцете, но пък съм вързана с определен час и е мъка.

Хубава седмица на всички Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 696
Аз съм говорила с доц. Русев за Натаспин-а и каза, че в моя случай с моите мутации най-добре са си бия инжекциите. Явно не може да ги замени на 100%. А ако не искате да имате такива синини, хематоми, зачервявания най-добре да минете на Клексан. С него няма такива странични реакции, обаче е по-скъп. Мажете и мястото с Хепароид зентива крем.
Виж целия пост
# 697
Благодаря, Kendy.du,

От скоро съм на фраксипарин, допреди това взимах само аспирин протект. Другата седмица съм на преглед и ще говоря с моя лекар дали да го сменя. Чувала съм и аз добри неща за клексана, не ме притеснява цената. Просто идеята за инжекциите не ми харесва, но в крайна сметка ще слагам това, което е необходимо. 
Виж целия пост
# 698
С какви мутации сте, че биете фракси? Пита защото аз нямам уж тромбофилия...тоест не излезнаха мутации при генетичните изследвания за вродена, но доц. Конова ми беше предписал фракси пред ден и в деня без аспирин протект, но АГ-то каза че е абсурдно и ме остави само на аспирин протект...сега друго АГ ми говори да започна да бия фракси и аз съм в дилема - необходимо ли е, предвид че нямам някакви мутации. Иначе уж кръвотока е ок и към 2та близната на този етап...
Виж целия пост
# 699
HeraBG, аз съм хетегозиготен носител на Prothrombin G20210A и хомозигот по мутантен алел на MTHFR (C677T). За мутациите разбрах през тази бременност, предишната ми беше безпроблемна. Последния път докторката ми беше леко притеснена за кръвотока към матката и ми назначи фракси, като ми спря аспирина, заради завишен aPPT.

Странно е според мен, че искат да слагате инжекции, ако нямате мутации. Каква е причината?
Виж целия пост
# 700
Аз съм с хомозигот по мутантен алел на PAI, хетерозигот по Factor V leiden и MTHFR, което са си сериозни мутации и си бия Клексан всеки ден. Не знам без мутации каква е причината за инжекции Фраксипарин, може би кръвотока. Аз пускам APTT, финриноген, д-димер, брой тромбоцити на 3 седмици. Последно д-димера ми беше завишен и ми направиха Клексана всеки ден, преди това бях през ден.
Виж целия пост
# 701
Тези които са с тромбофилия - можем ли да вземем без проблем болничен месец по-рано от нормалните 45 дни преди раждането? Обсъждали ли сте въпроса с АГ-то ви? Работата ми е на компютър и не ми се иска да съм толкова обездвижена след 6тия месец, колкото съм сега всеки ден. Въпреки спорта и ходенето, седенето си е седене и нищо не може да го компенсира.
Виж целия пост
# 702
Аз на всяка манджа мерудия днес, ама да кажа и за болничния - уговорила съм се с моя док да изляза в болничен от началото на май, когато ще съм в петия месец. При мен основната причина е, че работата ми е много натоварваща психически и ми идва в повече. Не знам дали самата тромбофилия дава основания за болничен, но според мен повечето лекари биха съдействали в този случай, поговори с АГ-то си.   
Виж целия пост
# 703
Имам въпрос към мамите с опит 😊 Приспособявали ли се обикновен скрин за повиване? Имам скрин в спалнята с размери 46х80, би ми било много удобно ако успея да закрепя повивалник отгоре. Това което ме притеснява е че повечето повивалници които намерих са с размер 50 х 80 и се притеснявам дали ще е достатъчно стабилно ако повивалника е по-широк от шкафа с по сантиметър и малко ... Виждам че имат механизми за закрепване които по принцип са за кошари, та и това се чудя дали тези механизми могат да се скопчеят на обикновен шкаф. Изобщо ако има някоя мама, която е имала подобен казус ще съм благодарна да сподели опита си 😊
Виж целия пост
# 704
Имам въпрос към мамите с опит 😊 Приспособявали ли се обикновен скрин за повиване? Имам скрин в спалнята с размери 46х80, би ми било много удобно ако успея да закрепя повивалник отгоре. Това което ме притеснява е че повечето повивалници които намерих са с размер 50 х 80 и се притеснявам дали ще е достатъчно стабилно ако повивалника е по-широк от шкафа с по сантиметър и малко ... Виждам че имат механизми за закрепване които по принцип са за кошари, та и това се чудя дали тези механизми могат да се скопчеят на обикновен шкаф. Изобщо ако има някоя мама, която е имала подобен казус ще съм благодарна да сподели опита си 😊


Аз си ползвах попивалника върху обикновен скрин, да ти кажа даже не съм се сетила да меря дали ще се събере, ама си беше ок ( и скринът, и повивалникът са от икеа, не знам дали са еднакви като ширина).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия