За парите и семейството

  • 53 209
  • 1 761
# 375
В Пловдив Рафи е енергиен вортекс на провинциалния сюрреализъм. Ако се заседиш достатъчно, цяла вселена народ ще се изреди пред теб. Сутрин местните мутри, с бради като хипстъри вече, си пият кафето и коментират сделки. В неделя след литургия свещеникът и верните бабички сядат на неделно кафе и тортички. Има италиански бизнесмени, високи и безцветни американски студентки, лошо гледащи БГ батки и кифли с О-Bag. Имат хубаво капучино, имат суши, седиш си на филибелийското слънце и тешиш мъката колко си далеч от левъла на жълтопаветниците по айти фирмите...
Виж целия пост
# 376
Абе, стига сте се фръцкали наляво, надясно, че станах кривогледа.
Джуки някоя да покаже и да приключим финансовия въпрос.
Или просто да минем на друго ниво - финанси. Grin
Виж целия пост
# 377
Чудесен съвет, Иза. Жалко, че масово не се спазва.
Човещинка.

Не разбрах, какво й е на думата "държанка", все пак Сирен не е женена за провайдъра и мотивите не е спестявала във форума.

Чак пък, сюрреализъм, Сирен. По-скоро, натурализъм, в стила на добрия стар Зола.
Виж целия пост
# 378
Да не забравяме, че едното Рафи в София е на Витоша, така че сядането там си е де факто фръцкане. Както и на площада срещу общината в Пловдив.

Да седнеш на Витоша не е фръцкане, а чисто и просто сядане в заведение. Последния път беше миналата седмица - детето каза, че е жадна и просто се набухахме в някакво кафене. Около нас всички бяха съвсем обикновени хора.

Рафи имаха 2-3 неща от обедното меню, които бяха ОК, другото просто ставаше.

Имам чувството, че светът ти се върти около някакво ''показване'' - не знам дали е пловдивски феномен или само твой Simple Smile
Виж целия пост
# 379
Да не забравяме, че едното Рафи в София е на Витоша, така че сядането там си е де факто фръцкане. Както и на площада срещу общината в Пловдив.

Да седнеш на Витоша не е фръцкане, а чисто и просто сядане в заведение. Последния път беше миналата седмица - детето каза, че е жадна и просто се набухахме в някакво кафене. Около нас всички бяха съвсем обикновени хора.

Рафи имаха 2-3 неща от обедното меню, които бяха ОК, другото просто ставаше.

Имам чувството, че светът ти се върти около някакво ''показване'' - не знам дали е пловдивски феномен или само твой Simple Smile
Същото предположих. Защо бе, джанъм, такава нужда от кифлеене?
Виж целия пост
# 380
При добър секс така и завърташ главата, че ходи "ошашавена" и те взима и беден Simple Smile
Глупости. Сексът не може да спре жена, която знае, че трябва да очаква стабилност и други способности и качества от мъжа при евентуален бъдещ съвместен живот и деца, да оцени еди-кой си ще ли е добър в семейния живот и издръжката на семейство, както в секса, или не. Сексът си е секс, сиренето е с пари. Недейте лежа много на таз кълка за ошашавената от секса, че това е до време и после, като се видят НЕспособностите на мъжа да осигурява семейството си, се почва "ауууу, ма откъде я намерих тая вещица". А вещицата е станала вещица, защото е прогледнала и вече не може да бъде ошашавена.
Виж целия пост
# 381
A, не, аз съм облъчена с хипстърия, при мен е мета-фръцкане:)

Иначе да, пловдивски феномен е, да минеш по стъргалото и да те видят. Атавизъм от 19 век. Забавно е, няма нужда да се правим на чак толкова извисени. А Рафи се пада на стратегическо място и гравитацията тегли натам да седнеш.

Впрочем не знаех, че има Рафи за бачкатори с обедно меню, в Пловдив явно бизнес моделът е точно някакви дребни мезета, докато се показваш на света и гледаш свят.
Виж целия пост
# 382
И от кога ходенето в Рафи, Хепи, Саса и подобни заведения се води за отражение на финансовото състояние на един човек? Та това са съвсем обикновени заведения, които се посещават от всякакви хора.
Виж целия пост
# 383
Не разбрах, какво й е на думата "държанка",  
Ммм, отлично знаеш какво ѝ е на думата. Останала съм с впечатлението, че си интелигентен потребител, така че и на двете ни е ясно и значението на думата и мотивите за избора ѝ. Не съм адвокат на Сирената (опазил ме Господ), но гадно звучи "държанка".
Виж целия пост
# 384
Впрочем не знаех, че има Рафи за бачкатори с обедно меню, в Пловдив явно бизнес моделът е точно някакви дребни мезета, докато се показваш на света и гледаш свят.

Същото меню, плюс отделно обедно, това беше разликата. Някои ходеха и вечер след работа, но мен ме мързеше. Така и не разбрах защо го затвориха, беше много посещаемо.

П.П. Харесва ми нюансът на думата “бачкатори”. Принцесата от Пловдив, която ходи да се показва в Рафи, хапвайки мезенца, и ние, простите бачкатори, които ядем обедно меню. Хехе.
Виж целия пост
# 385
Нормално, Сирен, не знаеш, какво правят бачкаторите, както и ние не знаем, че в света на провайдърите гравитацията тегли към стратегически места с максимално съсредоточение на фръцкащи се кифли.

В интерес на истината, LeClerc, знам повече, какво значи "конкубина", така че приемам корекции. Иронията ми е преекспонирана, разбира се, защото намирам за особено неприятен  присмехът към пари, които друг изкарва, а се дават някакви неадекватни примери за статус.
Виж целия пост
# 386
Абе, стига сте се фръцкали наляво, надясно, че станах кривогледа.
Джуки някоя да покаже и да приключим финансовия въпрос.
Или просто да минем на друго ниво - финанси. Grin
Аз бих казала целия си тунинг,защото той струва пари!
А и вече не са модерни циците!Ако си тарикат подари на жена си нова усмивка,щото силикона е еФтин! Trollface
Виж целия пост
# 387
намирам за особено неприятен  присмехът към пари, които друг изкарва, а се дават някакви неадекватни примери за статус.
Напълно съм съгласна с това. Просто няма нужда човек да го играе самосвал, т.е. да се самосваля на нивото на противника.

Деница, каква усмивка? А назолабиалните ми бръчки?  Mr. Green
Виж целия пост
# 388
Впрочем споменаването на Рафи като статус не беше моя реплика, а на друг потребител, там за провинцията и "не може без Рафи". Разбира се, че може и че Рафи не е статус. За друго си говорим, ма се хванахте за думичката и "пък тя ходи в Рафи". (впрочем в Пловдивското Рафи всеки втори разговор е за Тайланд, така че се ходи във вървежно заведение, за да си говориш за вървежната дестинация).

Даже не знам кое заведение в Пловдив се води за наистина висок статус. Може би Пълдин, но там е прекалено ангажиращо и намазано, а менюто е претенциозно. Ся, като ти се ядат лучени кръгчета с бира, няма да седнеш да ядеш круши в бяло вино върху бри, само заради статуса.

А в София наистина има един уклон към анонимност и анти-фръцкане. Живяла съм 4 години - все едно нарочно да се обезличиш. Не че и софиянци си нямат критерий да те видят и да видиш "на Гьокчето".
Виж целия пост
# 389
За Пукет пет пари не давам, докато не ми кажете, колко струват назолабиалните изпъванки... Че  с тия бразди как да ида дотам, че и да се хиля или цункам на селфита или да ви мъркам оттам ей тъй между другото?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия