Професия учител - 5

  • 45 198
  • 803
# 345
Преди тази работа съм работила в магазин за обувки 1 година.
Благодаря ви, надявам се да е за добро!
Виж целия пост
# 346
тинити, в такъв случай се регистрирай в бюрото по труда и продължи да си търсиш работа. Щом имаш стаж, ти се полага и обезщетение.
Виж целия пост
# 347
Според мен съкращаването на тинити е нагласено отвсякъде. Всеки директор гледа да си обезпечи първо по-старите кадри. Преди години ме бяха освободили от работа, докато бях в майчински. Ама нито съм се интересувала да си търся правата, нито нищо. И така като не си знае и не си търси човек правата, го прецакват лесно.
Виж целия пост
# 348
Тинити, такова развитие може да е за добро - ще ти изплатят неползвания отпуск още с юлската заплата, ще се регистрираш от началото на август на борсата и ще имаш по-голям избор по обяви за работа - знаем, че реалните свободни места в училищата се обявяват през август и в началото на септември и са с по-дълъг срок на подаване на документи.
Виж целия пост
# 349
Според мен съкращаването на тинити е нагласено отвсякъде. Всеки директор гледа да си обезпечи първо по-старите кадри. Преди години ме бяха освободили от работа, докато бях в майчински. Ама нито съм се интересувала да си търся правата, нито нищо. И така като не си знае и не си търси човек правата, го прецакват лесно.

Вярно е, че всяко зло е за добро, но е трябвало да си потърсиш правата, ей така принципно.
Виж целия пост
# 350
Ситуацията, че е тъпа, тъпа е. Обаче момичето беше по заместване на колежка в майчинство, ако не бъркам. В случая явно и тази колежка прецакват, за да си оправят другите хора.
Виж целия пост
# 351
Не е в майчинство, в неплатена отпуска е.
Казват ми, че само 3 дни отпуск ще ми платят и дори трябва да върна пари, които са били за облекло, защото били до края на годината, а мен ме освобождават август. За 5 месеца трябва да върна пари, казаха 230лв.
Виж целия пост
# 352
Ее, па и да връщаш пари...нагляри..
Виж целия пост
# 353
тинити, и аз съм връщала пари за работно облекло, когато си сменях работата. От 16-ти септември бях назначена в новото училище и съответно в старото върнах парите от тогава, до края на годината. Познавам и други колеги в такава ситуация. Парите се полагат за една година и затова ти ги смятат пропорционално. Каквото си "надвзела" връщаш...

Предполагам, че си синдикален член. В такъв случай имаш право на платен отпуск от 56 дни. Като разделиш 56 дни на 12 месеца, ти се получава отпускът за 1 месец и съответно ти го изчисляват за времето на трудовия стаж. Ти вече сигурно си ползвала отпуск през ваканциите и затова ти е останал по-малко. Сметни си дните.
Виж целия пост
# 354
Ама как така само 3 дни? Отпускът се изчислява за месец, мисля че по 4 дни. Тоест би трябвало да позлваш за месеците, които си била на работа. И от тях да се приспаднат тези, които вече са ползвани. Така при нас накараха една колежка, назначена в края на годината да виси дежурна цяло лято, а после се оказа, че е имала право на отпуск. Я се поинтересувай малко за твоя казус!
PS Писали сме с Вела по едно и също време. Simple Smile
Виж целия пост
# 355
тинити, ако не си синдикален член отпускът е 48:12 = 4, т.е. по 4 дни на месец.
Ако си синдикален член е 56:12 = 4,666666..... на месец.

При нас на колегите на временен трудов договор за работно облекло им дават само частта за времето на договора. Така после няма да връщат. Може би действително са мислели, че колежката ти няма да се върне до края на годината. 
Виж целия пост
# 356
Аз се прехвърлям в друго училище септември, без прекъсване ще го направим. Ще ми останат 20 дни платен отпуск, който държа да ми изплатят.
За всеки месец колко дни отпуск си отработвам, към 4?
Виж целия пост
# 357
РуСа-Мамма, горе го написах:

тинити, ако не си синдикален член отпускът е 48:12 = 4, т.е. по 4 дни на месец.
Ако си синдикален член е 56:12 = 4,666666..... на месец.

При нас на колегите на временен трудов договор за работно облекло им дават само частта за времето на договора. Така после няма да връщат. Може би действително са мислели, че колежката ти няма да се върне до края на годината.  

Отпускът трябва да ти го изплатят щом не си го ползвала, но като си го смяташ имай предвид, че е до септември, т.е. за 2019 година няма да е 48/56 дни.
Виж целия пост
# 358
РуСа-Мамма, горе го написах:

тинити, ако не си синдикален член отпускът е 48:12 = 4, т.е. по 4 дни на месец.
Ако си синдикален член е 56:12 = 4,666666..... на месец.

При нас на колегите на временен трудов договор за работно облекло им дават само частта за времето на договора. Така после няма да връщат. Може би действително са мислели, че колежката ти няма да се върне до края на годината.  

Отпускът трябва да ти го изплатят щом не си го ползвала, но като си го смяташ имай предвид, че е до септември, т.е. за 2019 година няма да е 48/56 дни.
Не разбрах...
До 1.09 съм в отпуск. На 2.09 се прехвърлям в новото училище. Остават ми 20 дена, но искам да ги изплатят, т. е. От 2.09 тръгвам начисто без отпуск. Октомври колко дни съм  изработила за септември? Мисля ще изработя за есенната и зимна ваканция? Или греша?
Виж целия пост
# 359
РуСа-Мамма да речем, че не си синдикален член. 48:12 = 4 дни на месец. Ще смятам, че от 01.09 си в новото уч-ще, че е по-лесно.

За старото уч-ще имаш 8 месеца по 4 дни = 32 дни. Ако до края на август си използвала само 12 дни, ще ти изплатят останалите 20.

В новото уч-ще имаш 4 месеца по 4 дни, т.е. общо 16 дни. Ще ти стигнат за есенната и коледната ваканция, даже и ще ти останат за ползване през 2020 год. (Обаче ще ти ги смятат от втори до втори, защото тогава почваш и съответно тогава правиш всеки месец/година).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия