Птички пеят, слънце грей, ЮНСКО бебче вече не спира да подскача и лудей! Тема 5

  • 26 308
  • 733
# 510
При нас секса е мираж. Още като забременях докторката каза първите месеци без секс и така си остана. Понеже след това се оказах с плацента превия и абсолютно ни го забраниха. Сега уж ми се е вдигнала плацентата, но мм го е страх да не ме повреди 😁 пък и честно казано и аз се чувствам вече като танк. По едно време имах страшно желание, но ни беше абсолютно забранено.
Виж целия пост
# 511
Не мисля да го кръщавам Спас,просто ми хареса датата  06.06 и после погледнах,че е Спасовден.
Виж целия пост
# 512
Не мисля да го кръщавам Спас,просто ми хареса датата  06.06 и после погледнах,че е Спасовден.
Не е ли още рано за определяне на дата за секцио? Аз си го представях, че ти казват като влезеш в 36-та седмица.. (в случая като ще раждаш и в частна болница като си платиш)?
Виж целия пост
# 513
Sunshine 1, дано всичко е наред и бебчо си остане на топло, колкото може повече Simple Smile
Аз също всичко ям - зеленчуци, ягоди, ядки, като ми се хапват, даже маринована риба няколко пъти. Единствено суши и меки сирена не съм си позволявала.
Името винаги сме го знаели, ако имаме момче какво ще е, само трябва да си избера окончателния вариант, но мисля, че като го видя ще усетя кое ще е.
Секс не сме правили откакто съм забременяла, а в началото имах желание, но заради пустите гъбички не смея. Мъжът ми, милия, вече откача, ама няма как. Да не говорим, че вече изпадам в депресия заради начина, по който изглеждам - чувствам се огромна, имам ужасен целулит по целите крака и дупето ( с предната бременност не съм имала такива екстри, ама и краката и дупето ми си бяха малки, имах само корем ). Петната пак са ми излезли по лицето, гаденето и киселините и те ми скапват настроението. Но си повтарям, че това са бели кахъри и всичко си заслужава. Само да сме здрави ние и дечицата, другото се оправя! Simple Smile
Виж целия пост
# 514
Незнам,аз съм с високо кръвно вече 12 години и доктора каза,че няма да в естественно раждане и да се спра на някоя от предложените дати,въпреки ,че според него ще е даже още по рано.Бебетата на хипертониците последните седмици смъкват вместо да качват и почват да страдат в 9 тия месец.Имало случаи ги вадят и в осмия да не се усложняват нащата
Виж целия пост
# 515
Na na щом ти харесва 6-ти , тогава нека е 6-ти. И моята дъщеря се роди на Цветница, но името го бяхме решили отдавна. Даже се шегувахме с нея скоро, че ще и сменим името на цвете а новото бебе ще го кръстим с нейното име и тя даже се съгласи Simple Smile
За киселините от няколко дни пробвам с айрянче и като че ли върши работа. Газираната вода, ябълки и други нищо не правят. Иначе ми изписа АГ bianacid за дъвчене, но докато го издъвча е ефекта и до там.
Виж целия пост
# 516
Sunshine, браво за бързата реакция, стискам палци да си дочака юнската дата.
Аз си ям салати и ягоди редовно, добре измити, всякакви ядки, плодове и прочие. Избягвам само синьо сирене и сурова риба.
С предното дете докато кърмих не съм се ограничавала от абсолютно никаква храна, не съм установявала връзка между моята храна и негов дискомфорт.
При нас сексът приключи с установяване на бременността, имахме забрана от АГ до 4 месец заради мисед 6 месеца преди да забременея, после имах епизоди с много контракции и започнах магнезий още от края на 3 месец, сега заради гадните контракции се пазим и явно така ще си остане.
Що се отнася до името винаги съм знаела, че и второто ми ще е момче и си знаех как ще се казва, та не се е налагало да се пъна да мисля сега Simple Smile
Виж целия пост
# 517
Аз също си хапвам плодове и ядки, салати много също още от началото, не ги мисля изобщо.
За секса, в началото правихме, после мъжа ми замина и от 4 месеца и половина не сме. Grinning Мисля, че ако си беше в къщи нямаше да е проблем, защото аз все още се чувствам добре, не сме имали противопоказания от лекар, ама да видим като се прибере как ще е. Grinning
Иначе, аз също забелязвам появата на целулит в областта под дупето и никак не му се зарадвах, хем не съм качила много килограми, дори и корема все още не е особено голям, движа се доста, не консумирам много въглехидрати, не знам защо така. Дано след раждането да изчезва, че и без друго страдам, като знам миналата година по това време в каква форма бях. Grinning
Виж целия пост
# 518
Аз в началото много се филмирах за храната, но вече като че ли претръпнах. Хубаво е да внимаваме ама не и да си вредим психически.. Имах нощи, в които не можех да спя от притеснение, че съм яла нещо, което може да не е ок... луда работа.

Момичета как сте със зъбите? Аз нямах проблеми до вчера... От вчера имам болки в един кътник и днес ходих на зъболекар. Лошото е, че нищо не се вижда на повърхността и ще ми търсят старата снимка да видят какво е положението, че по спомен точно отдолу има мъдрец. Сложиха ми някакво лекарство, дрен май каза зъболекарката на венеца,че се е възпалил. Надявам се да не трябва да ме режат по спешност, просто не знам как ще се получи. Много е кофти болката, обаче...
Виж целия пост
# 519
И аз имам от онзи ден леки болки на един неизрастнал мъдрец. Джабуркам с Алсипин, пише, че е на билкова основа и ми помага засега.

Аз в началото много се филмирах за храната, но вече като че ли претръпнах. Хубаво е да внимаваме ама не и да си вредим психически.. Имах нощи, в които не можех да спя от притеснение, че съм яла нещо, което може да не е ок... луда работа.

Момичета как сте със зъбите? Аз нямах проблеми до вчера... От вчера имам болки в един кътник и днес ходих на зъболекар. Лошото е, че нищо не се вижда на повърхността и ще ми търсят старата снимка да видят какво е положението, че по спомен точно отдолу има мъдрец. Сложиха ми някакво лекарство, дрен май каза зъболекарката на венеца,че се е възпалил. Надявам се да не трябва да ме режат по спешност, просто не знам как ще се получи. Много е кофти болката, обаче...
Виж целия пост
# 520
При мен си е направо трагично. От третия или четвъртия месец приключихме. Дебело ми е, некомфортно ми е, нямам желание, имам две годишно, което ме изморява и заспива към 11 вечерта и аз после не мога вече. А и ММ става много рано за работа и с това лягане късно просто  даваме на заето вече.
Същата работа и при мен, като изключим факта, че ще ни е първо дете. Тежко ми е, дебело ми, а и ММ не дава зор, все пак е временно положението.
Виж целия пост
# 521
Днес бях на трета фетална. Моя келеш пак се е врътнал с главата на горе, абе усетих аз, че ми се пишка все по-често, а то каква била работата. Докторката , обаче каза да не се тревожа, че щом първия съм го родила нормално и този в рамките на две три седмици ще се завърти. Дано е права.
Проблеми със зъбите за щастие нямам с тази бременност, за разлика от предната..леле тогава беше кошмарно.
Виж целия пост
# 522
За зъбите, точно преди 2 дни (в петък вечер) отчупих ъгълче на пломба за умрял зъб, но не мисля да го правя сега.. той е и с щифт, и с голяма пломба, явно е за корона, но не мога да си представя сега да ме мъчат с нещо такова..
За "креватните забавления" - моя ММ го е страх вече, та приключихме в 6-тия месец с тези забавления. Аз не се чувствам толкова "огромна", по мое виждане само коремче си имам, а и кг ми са 1:1 с преди да забременея..
Виж целия пост
# 523
Моите зъби с предната бременност най-много го отнесоха- по време на бременеенето не, но като родих правих 7 пломби за 3 месеца, а си ходя редовно на прегледи. По-нагоре се дискутираше, че някои мами са спряли млечните заради магнезия и желязото- съветвам ви да не го правите, просто съобразявайте часовете, защото обикновено после зъбите страдат, цяла костна система изгражда бебето от нашия калций все пак Simple Smile мен отсега ме наболяват всички правени чувствителни зъби, венците ми също са много зле. Ям много млечни, просто много ми се ядат. Явно дърпа яко калций в момента
Виж целия пост
# 524
При мен от седмица някъде се появи силно кървене от венците. Взех си паста и вода за уста за пародонтит и се надявам да подействат.
И ние не правим секс вече. Може би от петия месец някъде, след като ме бяха наплашили с тая шийка и стягания на корема. АГ тогава каза да спрем. След това разбрах, че не е чак такъв проблем, но ММ го е страх и не правим. Пък и аз също се чувствам като слон и нямам желание. Чукнах 60 кг (9-10 нагоре от преди забременяването) Никога не съм била толкова и ми е много странно като се погледна Flushed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия