СЕДМИ КЛАС. Какво ще се учи, детето не знае, обаче сърцето на мама не трае

  • 49 382
  • 767
# 195
Пробвай и снимки на изтритото. Струва ми се, че все оставаше някаква следа от изтритото, която ако излиза на скенера, може да я сметнат за някакъв "таен знак" ...
Точно това исках и аз да напиша, че по-скоро е възможно да се вижда и изтритото (а не нищо да не излезе) и ще стане мазало..
Виж целия пост
# 196
И това ще проверим Simple Smile
Дори ще накарам младежа да пише, че да е съвсем истинска пробата Grinning
Виж целия пост
# 197
Благодаря, точно от такива рискове се опасявах. Това разискване от предишния набор съм го изпуснала ..
Виж целия пост
# 198
Но и друго има - те ако разрешат такива химикали, все едно да разрешат да се  пише с молив на тестовете. Тогава преди сканирането всеки - с добри или лоши намерения - ще може да коригира нещо върху теста на детето ...
Виж целия пост
# 199
Но и друго има - те ако разрешат такива химикали, все едно да разрешат да се  пише с молив на тестовете. Тогава преди сканирането всеки - с добри или лоши намерения - ще може да коригира нещо върху теста на детето ...

 По-скоро това е проблемът, да няма последващи злоупотреби.
Не че квесторите ще забележат кое дете с какво пише, но може да има проблем.

На мен ми е интересен резултатът с изтриващ се химикал след сканиране.Моят син има много голяма необходимост от такова нещо, защото прекалено задрасква, но не смея.
Виж целия пост
# 200
Имам си  и второкласничка. След инцидент с намачкан допълнителен лист миналата година, се наложи да го пригладя леко с ютията. Беше писала с такъв химикал и ВСИЧКО изчезна. Самите им гуми са на термо принцип - при търкане, съответно загряване, мастилото изчезва.
Виж целия пост
# 201
Но и друго има - те ако разрешат такива химикали, все едно да разрешат да се  пише с молив на тестовете. Тогава преди сканирането всеки - с добри или лоши намерения - ще може да коригира нещо върху теста на детето ...

Попадение в 10-та. Преди години, когато за нас беше актуално кандидатстването в СМГ (5-ти клас) ми обясняваха, че схемата за високи резултати на посредствени деца била - непопълване на отговорите и допълване при разкриване на анонимността. Хем детето не е надпланов прием, хем всичко е точно - задачите решени, отговорите - верни. А кой е ограждал, не може да се докаже.....При проверка на всякакво ниво - изправни.
Виж целия пост
# 202
Имате ли представа дали НПМГ ще имат втори "ден на отворените врати"? Оказа се, че е минал, и то доста отдавна Confused
Иначе на сайта им има полезна информация за профилите https://npmg.org/дни-на-отворените-врати-2019-г/
Виж целия пост
# 203
И аз почти изчезнах от темичката, но ви изчетох.
Големи драми при нас, девойката даде пълен заден с резултатите, чак не мога да повярвам на цифрите. Преуморена е, като че ли вече абсолютно машинално върши нещата, а времето върви.
Не е без значение, че цяла година е втора смяна - връща се от училище към 19 часа, вечеря и сяда да учи. Така до 23 - 24 часа, че и до по-късно. Абсолютно съм сигурна, че не е ефективно. Сутрин в 7.30 е на крак - уроци, школи, бегъл поглед върху другите уроци за училище и в 13.00 е в класната стая. Ако се случи последните часове да имат тест (което се случва доста често, дори и в момента), то часът е вече 16.30 - 18.00. Е, НЕАМ думи! Ама то на чужд гръб и сто тояги са малко - А съм повдигнала въпроса, А са ми обяснили как другите деца се били концентрирали, значи нямало проблем...
И на мен ми писна, най-страшното е, че бЕлото напоследък май не помага.
Оплаках се.
Виж целия пост
# 204
От Милениум бяха адски нелюбезни за ПИ в събота, възмутена съм! При положение, че на сайта им ясно е написано - Записване в деня на изпита е възможно само по предварителна уговорка на тел. 088 77 66 320 между 17 и 20 ч. Обадих се именно, за да направим предварителна уговорка, е, нямало такова нещо.. Няма да повторя с това отношение, има достатъчно други школи.

Дадох заявка за Междучасие...
Виж целия пост
# 205
Знам училище, което е само първа смяна в София и за учениците след 7 клас, но е далеч от "първи ешалон". В момента децата ми учат там, едното 6 , другото 7 клас, само първа смяна от 8.00 ч. , 45 мин часове, 7 час свършва в 14.25, но 7 часа имат само 2 дни от седмицата. За 128мо в Младост става въпрос. Много ми харесва това, но не достатъчно, че да останат там и след 7 клас. Simple Smile
Виж целия пост
# 206
Дами, синът ми ползваше изтриваемите химикали на Pilot до 6 клас - в 7 кл бях категорична да започне да пише с обикновен. След разлята чаша вода върху тетрадка, която подсуших с ютия, изчезна мастилото сигурно върху 20 стр. По-късно разбрах, че ако лустите се сложат във фризер, мастилото се завръща, но по-добре не пробвайте на НВО. Освен това графичното оформление не е свързано с грозен или красив почерк, а дали са обособени абзаци - а за това химикалите нямат значение.
Виж целия пост
# 207
Проект на държавен план-прием -ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Проект на държавен план-прием - ПАЗАРДЖИК

Проект на държавен план-прием - ХАСКОВО
Виж целия пост
# 208
Здравейте дами,вчера взех резултатите от пробните матури на моят син и негово приятелче.Когато ги разглеждах обаче установих,че на едното дете точките от първи модул са сметнати погрешно.Детето имаше решени задачи 6 по три точки и така бяха отбелязани на бланката,но проверяващият явно е объркал и отдолу пишеше 5 задачи по 3 точки.Не е болка за умиране,но възможно ли е това да се случи и на реалното НВО,и ние ще имаме ли право да видим работите на децата си.
Забравих да кажа,че въпросната пробна матура е от МГ Варна(и проверяващите също),това е първото по бал училище в града с уж най-прехвалените преподаватели.
Виж целия пост
# 209
102. Запознаването с оценената индивидуална работа на ученика може да стане във време и на място, определени със заповед на началника на РУО.
103. Запознаването с оценената индивидуална работа на ученика от НВО по БЕЛ и по математика става в присъствие на член на РКПОИР чрез влизане в системата с определени права на достъп, като:
а) ученикът и неговият родител виждат сканираната и оценена изпитна работа с присъдени точки за всеки един отговор;
б) сканираното изображение не може да бъде снимано, записвано, отпечатвано и изнасяно от залата.
в) не се допуска разглеждане на други изпитни работи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия